Rozhodujúci úder Jackieho Chana

• Česko První rána (viac)

Hongkonský policajt Chan Ka Kui (Jackie Chan) prijme úlohu sledovať ruskú krásavicu Natashu (Nonna Grishayeva) na ceste do Ruska. Spočiatku to vyzerá na jednoduchú, dokonca príjemnú úlohu - ale iba do chvíle, kým sa dievčina stretne so svojím milencom Jacksonom Tsuim (Jackson Liu), ktorý ilegálne obchoduje so zbraňami. Vzápätí sa totiž v hre ocitne aj ukradnutá ukrajinská jadrová hlavica a Chan Ka Kui má od tej chvíle plné ruky práce! Pokojné sledovanie v službách CIA a ruskej tajnej služby sa mení na životu nebezpečné prenasledovanie Tsuia, Natashe a celej bandy ďalších zločincov... Od zasnežených hôr Ukrajiny až po žralokmi zamorené vody v Austrálii sa Chan Ka Kui musí vyhýbať nielen nebezpečným nástrahám, guľkám a smrtiacim úderom, ale tiež falošnému obvineniu z vraždy... (TV Markíza)

Stanmi

Jackie Chan pátrá po obchodnících se zbraněmi. Víc k příběhu netřeba dodávat, protože stejně jako v jiných filmech od Jackieho není vůbec podstatný, navíc tentokrát mi přišel zbytečně překombinovaný CIA, KGB, ruská mafie, australská policie a jeden hongkongský detektiv, to vše tady máme. Ale čert vem příběh a co akce? Ta tady je, i když trochu jiná než jsme zvyklí, máme tady skoro "bondovskou" honičku na lyžích a skútrech, bitku s Nathanem Jonesem (i když to není bitka, Jackie před Nathanem jenom velmi efektně uhýbá a utíká), pak jednu tradiční bitku s žebříkem a závěrečnou melu v bázenu se žralokem. Toť vše, ale vzhledem ke krátkosti filmu to postačí. Takže akční momenty jsou rozhodně zajímavé a neotřelé, přesto, když vzpomínám, co Jackie předváděl v předchozích filmech, tak mi přece jen příjdou slabší. Humorných prvků je spíše méně než více, ale některé určitě pobaví, přinejmenším Jackieho slipy s koalou. Sečteno, podrtženo v rámci Jackieho kariéry spíše průměrný kousek, který ale nabíží dost zajímavých situací, aby pobavil. ()

ariari

Jackie toho toľko natočil, že je to až na 3 výnimky tutovka, o čo pôjde. Dobre pozerateľná Chanovka.... ako to len stále robí ? ja by som okrem nechtov na nohách už mala transplantované asi všetko. ()

HKstars

Poslední díl Police Story je opět v režii Stanleyho Tonga a nejen rok výroby vám prozradí kam ho zařadit. Nejlíp by se dal děj (a koneckonců i styl filmu) přirovnat k pozdějšímu Agent beze jména. Tajné služby, rusové, chybějící jaderná hlavice a obrovský bordel v ději i postavách. Naštěstí nic není tak horké jak se upeče a ačkoliv se v úvodní ruské (pořádně mrazivé) anabázi, že děj bude hrát s divákem ping-pong ve zběsilém HK tempu, Jackie odcestuje do Austrálie a všechno se zklidní do podoby ve které je místo na vtipné situace, originální bitky i neuvěřitelné finále ve vodním parku. Časy původních Police Story jsou však beznadějně pryč a z původní atmosféry zůstaly jen jména a postavy (v podstatě jen Jackie jako Ka Kui a Bill Tong jako inspektor, všichni ostatní jsou pryč). To je částečně důvodem proč byl film mimo Asii distribuován jako First Strike (První rána) a ne jako Police Story 4. Starý dobrý Ka Kui sice zůstal na prahu devadesátých let, ale Jackie se v tomhle filmu snaží, abyste na něj rychle zapomněli a ve vypjatých okamžicích se mu to daří přímo brilantně (scéna se štaflemi). Takže jestli máte rádi klokany, zápletky s ukradenou ruskou atomovkou a právě teď máte chuť na vyvážený koktejl humoru, akce a dobré nálady, je First Strike filmem, který nemůžete odmítnout. Hongkongská verze je opět o dost delší než její americká sestřička a tentokrát vás to může docela mrzet, protože krom toho, že Jackie trochu déle pobude v Rusku (veskrze jen civilní záběry, které vás mají ujistit, že tam filmaři jako fakt byli ;), je tu mnohem delší finále filmu, především honička a následným souboj pod vodou přímo v akváriu. Přidáno nebo rozšířeno je i několik dialogových scén (v rozhovoru se svým nadřízeným Jackie trochu důrazněji odkazuje na původní Police Story), ale kultovní scéna se štaflemi je naštěstí stejně dlouhá v obou verzích. Jen škoda, že ten souboj v akváriu se nedostal do té české verze, Jackie toho pod vodou dokázal vymyslet skutečně dost. 80% ()

svist10

Tradičně skvělé choreografie a zpomalené boje ve vodě, to je špionská akční komedie První rána. Perfektní (aspoň v českém dabingu) je pěvecká a svlékací kreace před akvárkem. Za zmínku stojí i Nathan Jones ve své první roli. ()

P@\/EL

Vydařená akční komedie, která perfektně kloubí akci s vtipem. Na filmu zaujmou zejména pohotové akční scény, které v podání vynikajícího Jackieho Chana nepostrádají svižnost ani humorné pojetí, takže rozhodně nenudí. Děj má povedenou špionážní zápletku a je plný dobrodružných scén, které jsou tvořeny velkým množstvím soubojů, honiček a přestřelek. Velmi pozoruhodné mi také přišly scény se žraloky v akváriu. A nakonec poměrně zajímavé byly i nepovedené záběry na konci filmu. ()

zurivymlok

Tak trochu Jackieho James Bond, který je mnohem lepší než jakýkoliv James Bond, který kdy byl natočen. Jackie i zde udržuje svůj vysoký standard jak v humoru, tak bojových scénách. Jeden z jeho lepších filmů. ()

montel

Inspektor Chan (Jackie Chan) je vyslán na Ukrajinu, aby zde sledoval ruskou dívku Natašu (Nonna Grishaeva). Úkol se nezdá být složitý, až do doby než se Nataša setká se svým milencem, který obchoduje se zbraněmi. Životu nebezpečný úkol nadále pokračuje v Austrálii, kde Chan nádele pronásleduje zločince, kteří ukrývají jadernou hlavici...Opět Jackie Chan na kterého jsme zvyklí. Tyto filmy už pomalu nemají čím překvapit a tak potěší alespoň souboje ve žraloky naplněném obřím akvárku. Nevím zda to má ve skutečnosti něco společného z Police Story jak uvádí originální název. Jestli ano, je to jen slabý odvar předchozích skvělých dílů. 50% ()

Gyl

Jako vždy je děj až na posledním místě. Bojově-akrobatické scény jsou ale super! Choreografie je fakt vymakaná. Nejvíc mě bavila scéna se štaflemi :-) ()

VashCZ

Nejsem fanda kung fu filmů a i zde je to znát. Film je doslova nabitý ne tak úplně kungfu, ale kaskadérskými scénami. Ty jsou fakt super. Ale o ničem jiném to není. Je to... vlastně nuda. Není tu jediný osobní příběh. Z HK filmů jsem zvyklý na přepálené city, ale !hlavně!, když film sám o sobě ví, že není AAA, tak si ze sebe dělá srandu, a všechny mezilidské vztahy jsou tak zlehka komediální, což dodává ten vtip, a pak přichází obdiv z kaskadérských scen. Zde bohužel vysoký rozpočet nebyl doplňen scénaristickým umem. ()