Bohatý mladík s kamarády z elitní soukromé školy vyšetřují sérii podivných nadpřirozených událostí a odhalí přitom temné spiknutí. (Netflix)

a0001

Veľké prekvapenie, ešte, že som nedal na hodnotenie (46%). Zaujímavé, napínavé od začiatku do konca, , kvalitný vizuál, originálne. 75% ()

Kennedy_R

Typický průměr z Netflixu jako mnoho jiných snímků. Spíše za 50% než za tři hvězdy. Ale celkově neurazí. Rozjezd je nadějný, postupně začne děj zadrhávat a konec kopíruje klasické horrory osmdesátých let i s lacinými efekty a otevřenými vrátky pro možné pokračování. ()

Skrivan

Nějakým záhadným způsobem mě to ani na chvíli nenudilo a dokázalo si to udržet moji pozornost, přestože se postavy občas chovaly nelogicky nebo si daly nesmyslnou trojku jenom proto, aby tam byla. Zhruba od půlky filmu těch nelogičností ale přibývalo, konec už byl prostě jen totální fantasmagorie. ()

Dr.Abe

No nečekal jsem to, ale bylo tam toho celkem dosti. Krimi, vražda, ducho-vražda, satanismus, evokace, farmakobyznys, generační zrada, mykofarmaka, atd. Vzhledem k SRN produkci to nemělo klasický hábit USA hororského chování, takže to šlo sledovat.  + odkazy na ČR a celkově tam zbytečně nenadávali. ()

DJMaroko

Na to, že je to německý film jsou zde i sympatičtí herci a je to pěkně natočeno. Prostě jasně a jednoduše "Dá se na to koukat" ()

hronikpetr

Myšlenka dobrá a i potenciál tady byl velký.. Ale hrozně tenhle film shazuje nelogičnost chování hlavních postav.. Za mě 60 % s odřenými uši. ()

DeLonge

Volejme sláva a tři dny se radujme. Němci to opět s grácií dokázali. Opět natočily totální zlotřilost, kterou mají tu drzost nazývat hororem. Opět tu bylo všechno špatně. Ale co taky čekat od scénáristů, kteří dozajista strávili značnou část svého života zavřeni v nejstřeženějším oddělení psychiatrické léčebny. Tam dostávali co volátko ráčilo můj tolik oblíbený chlorprothixen. Nejspíše jim ho nosili po kýblech, aby to mělo grády. Páč paxe z těch dvou hovad staly regulérní dementi, kteří v podstatě ve scénáři popsaly své stavy na výše zmíněné dobrůtce. Což jim nikdo nemůže mít za zlé, ale nemají to už posílat dál mezi lidi. Kamera taky špatná a o hercích raději pomlčím. Teda pardon myslím tu bandu vandráků, kteří si po celé natáčení mysleli, že jsou na školním výletě v Tramtárii. Jedna smutná * za jednu veselou scénku. Jinak je to doslova k zblití. ()

flyer.nick

Zase jeden popisek co děsně kecá. Podle něj to vypadá na nějakou teenagerovskou kravinu a ona je to jen kravina. Jako nápad není úplně zlý a zpracování taky v rámci béček ujde, ale je tam spousta nesmyslů, které to srážejí dolů a celé se to prostě vyřeší aby se to vyřešilo a ne aby to překvapilo. ()

lineker

Z Netflixu na téma těchto teen hororů už vylezly horší shity, takže tehle německý reprezentant i když jde někdy až úsměvně za hranu, mne dokázal v pohodě bavit. Ale možná jsem jen měl zrovna náladu a chuť pozřít nějaké jednoduché nemyslící sousto. ()

goauld

Jsou filmy, ktrerý si člověk pamatuje dodnes (Páter Thomas, Hellraiser) a pak filmy jako je tento, na který zítra zapomenu. Ano... ich líbe dych a šukáme ikdybychom babičku na smrtelný posteli krájeli. Tak toliko shrnutí :-) Ale ted k tomuhle deutsche počinu. Celkem koukatená duchařina s jakýmisi "houbičkami", navozujíc bránu k teufelům. Co se týče obsazení, tak to celkem šlo (teda až na ty jména... Taková Samira nebo Ramin to jsou kovaný deutsche náme, nicht wa? :-)). Samozřejmě logické "kopance" tam bylo přehršel, ale... tak nějak jsem si u dnešní produkci zvykl, že tvůrci už se nějakou logikou příliš nezabývají. Taktéž měli trochu "problém" s národostním zařazením "média" (Eliška Nováková je fakt typicky RUSKÉ, že ;-)) a to včetně přízvuku němčiny. Naopak si "rejpli" do našeho perníku, jako "čechiše šwajnerajne sračky" :-) Co se týče "bubu" moc tam toho nebylo a to co málo digi-triků bylo, nestálo moc za řeč. Chápu, že tvůrci tento snímek zaměřili na poněkud mladší publikum, ale těžko říct, zda u omladiny dojde k "wau"efektu... ;-) Spíše si myslím, že do kina pujdou s partou, sednou do křesel s kýbly popkornu a... když bude "čas", tak možná dojde na nějaký ten "hezký bonus" (tedy za předpokladu, že bude počet diváků párty genderově vyrovnaný :-D ) ()

mp5991

Velmi slibný začátek, film začíná s budováním atmosféry hned v první minutě a docela si jí drží zhruba do poloviny. Člověk vůbec neví, co se děje, co je vůbec reálné a co ne, bohužel jak se věci začnou vysvětlovat, jde atmosféra celkem do háje. Vysvětlení samotné není zas tak hrozné, má sice pár logických děr, ale v zásadě smysl dává a je relativně originální, přichází ale zbytečně brzy, je možná zbytečně komplikované a ze slušného hororu dělá spíše špatnou detektivku. Celkový dojem je ale i tak spíše dobrý. ()