Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Recenzie používateľa LizianShaw k tomuto seriálu (2)

Legenda jménem Vox Machina (2022)

Do animáků moc nejsem, a tak jsem se docela bál podívat se na tuto fantasy. Hned, v prvních několika vteřinách, kdy skupinka bojovníků zařve ''wtf,'' jsem si uvědomil, že tohle asi nebude moc family-friendly, jak jsem se domníval. A v tom je to největší kouzlo. Skupina lovců má perfektní charaktery, ano, někteří jsou lepší než jiní, ale i tak každý zabaví. Seriál má silný začátek a konec, a uprostřed to taky není špatné, ale vyloženě mě zas tak nezaujala akce, hlavně z důvodu, že není možné se o nějakou postavu bát, protože ať už se někdo zraní jakkoliv vážně, vždycky se najde nějaký healer, který zraněného dokáže vzkřísit i z mrtvých. Také se tu poměrně často stávalo, že se ukáže nějaký op padouch, který totálně rozpráší královskou gardu, ale skupina lovců, kteří jsou jen o trochu silnější, si padoucha vždy dokáže snadno podat. To určitě není originální chyba jen pro tento seriál, u komiksů je to denní chleba.  Určitě to není tak zábavné jako Invincible a Harley Quinn, ale i tak se jedná o poměrně pohodový seriál, ještě k tomu je pro dospělé, takže jsem mu schopen pár chyb odpustit. Favorite characters: Keyleth a Scanlan. 95% ()

Série 2 (2023) (S02)

Druhá série je asi o dost poutavější, ale má stejné chyby jako ta první. Tedy, že hrdinové jsou nesmrtelní. Kdykoliv se na ně přihání jakákoliv apokalypsa, všechny "normies" (např. obyvatelé města) umírají po tisícovkách, ale Vox vydrží ustát cokoliv, ať už polití kyselinou, nebo průlet několika zdmi. A ano, když epizoda skončí tím, že nějaká postava tragicky zemře, začátek další epizody tuto "epickou" smrt smete ze stolu. Což dost sráží napětí, a toho je škoda. Co se mi určitě líbilo bylo prohloubení postav, kdy snad každý charakter dostane svůj arc, který ho nějak výrazně pozmění. Oblíbencem je tentokrát definitivně Vax, jeho linka spojená s Matron of Raven's je definitivně nejvíc cool a jsem zvědavý, kam povede. 75% ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD