Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2022) (S01)

Původní  sérii Critical Role neznám, ale tím, že jsme s kamarády často hrávali Dračí doupě, tak jsem neměl problém se do tohohle seriálu ponořit. Za mě je to zdařilá fantasy, která má tak akorát humoru i napětí, aby mě udržela u obrazovky a ani chvilku nenudila, příběh je promyšlený a překvapivý, postavy jsou zajímavé, a tak akorát sympatické, aby si žádná vysloveně nekradla celou show pro sebe a zároveň jste neměli problém mít každou z nich z nějakého důvodu aspoň trochu rádi. Výhoda fantasy příběhů založených na DnD je i v tom, že hráči během hraní dokážou přijít velmi často s originálními a nečekanými řešeními problémů, které si pro ně Pán jeskyně připravil a některé z nich se evidentně promítli i do seriálu, takže kromě osvědčených fantasy linek, které se i tady objeví, dostáváte i slušnou dávku originality. Začátek byl super, cesta nesourodé partičky hodně extravagantních hrdinů na výsluní se mi opravdu líbila a byla plná hodně vtipných momentů i povedených hlášek. Druhá část kolem Percyho pomsty už byla mnohem víc tradiční s některými očekávanými zvraty, ale pořád dostatečně dobře zpracovaná na to, abych si vše užil. Za mě spokojenost a těším se na další putování s touhle partou. 8,4/10 ()

Série 2 (2023) (S02)

Druhou sérii jsem si vážně parádně užil a byla pro mě ještě napínavější a zajímavější než ta první. Prakticky po pár minutách prvního dílu, kdy se vše nádherně pokazilo, si seriál získal moji pozornost. Byla to opravdu jízda, která nepolevovala až do samotného závěru. Sázky byly po celou dobu náležitě vysoké, příběh je nádherně epický a umí překvapit, postavy se skvěle rozvíjeli a neubylo ani povedeného humoru. Jasně, mohl bych autorům opět vytknout nějaká ta dějová klišé tradiční pro mnohé fantasy příběhy (takže v určitých momentech přesně víte co se stane), nebo si postěžovat na animaci některých draků, kteří občas vypadají podivně uměle, ale nechce se mi, protože všechna dějová klišé stejně fungují přesně tak jak mají, a i ti draci působí v momentech, kdy je to třeba, náležitě děsivě, zkrátka všechno funguje tak jak má, souboje mají grády a i prostředí je stále nápadité (opravdu mě zaujala ta divná magická říše, kam jsme také na chvíli nakoukli). A když se k tomu přidá i povedená hudba, tak můj dojem prostě nemohl jít ani na chvíli pod 9/10 a těším se na další řadu. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD