Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Recenzie používateľa ER k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2022) (S01)

Tak tohle baví. Byť tu není nic výjimečného, tak výborně odvedené řemeslo dokáže zaujmout. Děj je svižný, proložený humorem a parta "neumětelů" si dokáže získat sympatie. ()

Série 2 (2023) (S02)

Tak druhá série, využívající řady známých pohádkových motivů, jako létající koště, či mytologii, je o něco působivější, než první, která přináší přeci jen více klasický příběh. Jsou tu lépe vykresleny problémy nejen sourozenců, sahající do mladších let (vliv výchovy otce aj.), ale i dalších, čímž se vysvětluje, proč jsou bráni spíše jako "podružná banda", než klasičtí hrdinové, jenže v těžkých chvílích mají srdce na správném místě. Jenže občas i oni zápasí se svými vnitřními démony a porazit je není vždy snadné. Děj je více napínavý, byť souboj s chobotnicí byl spíše navíc.Vrcholem je pak skvěle vymyšlená dračí parta. Tak tady se řemeslo povedlo. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD