Z Hranic okolo hranic

Česko, 2022, 55 min

Covidová pandemie uzavřela hranice a cesty do dalekých končin se staly nemožnými. Proč ale cestovat do dálek, když to nejkrásnější máme přímo pod nosem a zažít dobrodružství jde i u nás!  Parta přátel s komickými vozidly vyrazila na dlouhou cestu po České republice, aby zažila nejen nevšední dobrodružství, po kterým tolik prahne, ale hlavně aby vykouzlila lidem, které potkává, úsměv na tváři. Film je protkaný malebnými záběry z naší krásné vlasti a je doprovázen hudbou, kterou napsal, zahrál a nazpíval zpěvák skupiny Wohnout Matěj Homola, který se ve filmu též objeví společně s náčelníkem žlutého cirkusu Danem Přibáněm. (Daveoff)

troufalka

Titul mě zaujal. Hranice na Moravě mám moc ráda, dobře je znám a považuji je za velice zajímavé město. A kolem hranic jsme se též vydali v roce 2020, zabralo nám to 2 × 14 dní, plán byl ze Slavonic do Orlických hor, nakonec jsme skončili o fous dřív, protože jsme nabrali zpoždění a zhoršilo se počasí. Měli jsme džíp a na rozdíl pod Tomáše a spol jsme neřešili tolik technických problémů a více se kochali krásami naší vlasti. Nikdo nás nezval na rozhovor, nebyli jsme na žádném koncertě, zato jsme se pěkně prošli, navštívili několik tisícovek, viděli spousta zaniklých obcí, někilik vodopádů, projeli kolem Lipna, prošli si několik našich rašelinišť, navštívili nejzápadnější bod České republiky, projeli Ašský výběžek, Krušné hory, kochali se roubenkami v Českém Švýcarsku, navštívili Šluknovský výběžek a nejsevernější bod České republiky, Frýdlanský výběžek a Lázně Libverda. Spousta zážitků, krátkých videí a stovky fotek v mobilu. Od podobného cestopisu bych čekala, že ukáže něco zajímavé ze všech míst, které navštívili, průběžně ukáží na mapě, kudy projeli a místo toho jsem viděla jsem hromady šroubů, záběry s kanystrem a nejrůznější opravy a odpadané součástky. Řekla bych, že my jsme si to užili mnohem víc. Tomáš si vybral netradiční vozítko a místo cestování to spíš protrpěl a proopravoval. Čekala jsme to výživnější. ()

bighead

Asi opráším zahradní rider a taky vyrazím natočit nějakou slátaninu,bohužel neznám žádného zpěváka ani Přibáně ani kovaného KSČM Karla,takže by to bylo asi o ničem stejně jako toto dílo. ()

Nechic

Tohle mě fakt nebavilo. Když už to pojmenuju takhle, tak očekávám trochu zajímavé cesty a míst. Prostě výlet se spoustou oprav, který se pokusili monetizovat s kámoši po cestě. Odfláknutá trasa, kdy jsou hned v Telči pak hned v Krumlově a najednou ve Varech a ještě končí v Praze. To je fakt "okolo hranic". ()