Pravidlá zabíjania

• Česko Pravidla zabíjení (viac)

Gabriel Tancredi (Michael Rooker) je bývalý mariňák, ktorý sa stal mafiánom. Keď sa dvaja policajti stanú nechcenými svedkami neúspešného pokusu o vraždu, dostane príkaz od svojho neľútostného bossa Arnolda Solomona (Bruce Willis), aby svedkov zlikvidoval. Gabriel sa však rozhodne vzoprieť a úlohu nesplniť, aby zachránil život  policajtke Vanesse Flynnovej (Olga Kurylenko). Neuposlúchnutie príkazu mafie je porušením kódexu, ktorý sa trestá guľkou, a tak sa Gabriel a jeho blízki ocitnú v ohrození života. (TV JOJ)

JohnSmith

Tak od Johnsona jsem čekal víc. Pomalu si začínám myslet, že Accident Man byla jen taková náhoda a Johnson je béčkařskej břídil. Tak ano, jsou i větší břídilové, proto dávám 2*. Je fakt, že Rooker, Willis i Malkovich nejsou vůbec špatní, mě nejvíc sral ten mileniálskej spratek co se neuměl oblíknout. No, každopádně béčko, ne zas tak hrozný, ale že bych si to užil se říct fakt nedá. ()

rublik05

Další den a další nová „willisovka“. Tentokrát se k mému velkému překvapení jedná o poměrně snesitelnou a obstojně natočenou záležitost, která nenudí a není až tak moc stupidní, jak tomu je u jiných nových počinů s Willisem, byť i v tomto případě scénář občas lehce hapruje. Bruce Willis zde představuje jednu z nejméně výrazných rolí, kterou mohl hrát prakticky kdokoliv. Naopak třeba takovému Michaelu Rookerovi role mafiána sedla jako ulitá, bavil mě i jeho mladší mafiánský parťák, snesitelná byla i Olga Kurylenko. V rámci možností je snímek poměrně dobře natočený, žádná roztřesená kamera či nepřehledný střih, přestřelky i souboje jsou na obstojné úrovni, závěrečná řežba byla opravdu luxusní. Velká škoda těch všemožných logických mezer v příběhu, jinak by se totiž reálně jednalo o nadprůměrnou akční podívanou. 4/10. ()

m.a.t.o.

„Ako dokážeš zbraň ukryť do rozkroku? Keď si ju tam chcem strčiť aj s tlmičom, vyzerá to, že mám obrieho vtáka.“ Chcel som napísať, že je to smutný koniec jednej hereckej legendy. Ale potom som si uvedomil, že je to vlastne to najlepšie, čo Bruce Willis za posledné tri-štyri roky natočil. Takže vyberte si. Kebyže sa jedná o ďalší film Adkinsa s Johnsonom, tak by som ho chválil, že vyzerá kompetentne, má kvalitné akčné scény, a ten ultradementný príbeh by mi možno ani nevadil. Ale keď vidím hviezdy rokov minulých v takomto béčku, je mi z toho vlastne do plaču. 40 % ()

M.i.k.e

vzniknout tohle tak před pětadvaceti lety, byla by celkem velká šance že by se Bílý slon podíval do kin a možná by měl i celkem úspěch. Jde sice o celkem standardní béčko, ale ono si to ani na nic víc nehraje. Základ příběhu, kdy bývalý voják nyní pracuje pro svého kamaráda mafiána a začíná s tím mít trochu problém sice nic nového nepřináší, ale díky slušnému obsazení nemá divák pocit úplné tvůrčí bezradnosti. I Willis tu má v závěru kariéry víc prostoru a i když byl kolikrát terčem posměchu, na plátně bude chybět. Johnson na postu režiséra má už pár podobných filmů za sebou a ukazuje, že není úplný packal a mohl by s přehledem být třeba novým Simonem Westem a přinášet neoriginální, ovšem zábavné béčkové akčňáky...45% ()

Lacike

Po technickej stránka kompetentne natočené tupé béčko s nefunkčným dejom o policajtke a nájomnom zabijákovi, ktorí nakoniec spoja sily proti mafii. Už prebehnutie zabijáka nepôsobí dvakrát zmysluplne a ani žiadna postava príliš nefunguje. Scenár je veľká slabina filmu a ani schopní a charizmatickí herci v hlavných úlohách to nezachránia. Jediný kto vo mne vzbudil nejaké emócie je Willis. Prvýkrát mi za posledné roky nepripadal smiešny, ale bolo mi ľúto, že toho chudáka, ktorý evidentne netuší čo sa okolo neho deje, takto nechutne zneužívajú. Už aj na rozhovory musí často používať stunt doublea. Takže v čom je tento film lepší ako jeho odpady z posledných rokov? Prestrelky sú skvele ozvučené, používajú tu kapsulky a pri zásahoch malinovka tečie prúdom. Hneď to má iné grády oproti otravnému CGI a to napriek tomu, že prestrelky po taktickej stránke pôsobia tragicky a ani nie sú príliš divácky cool. Proste chlapík s gulometom rozstrieľa protivníkov na krvavé sračky. Komu takáto primitívna akcia stačí, tak bude spokojný. Druhú hviezdu dávam za hudbu. Je tu niekoľko pekných motívov. Zvuková stránka filmu sa proste podarila, len škoda, že obrazová toľko zaostáva. Výsledkom je béčko vhodné pre nenáročného diváka. 4/10. ()

• Ve filmu se používají zbraně Wehrmachtu z 2. světové války – samopal MP-40 a kulomet MG-42. (Chicharron)