Vampire Hunter D

• Japonsko Kyûketsuki hantâ D (viac)

Lovec upírů - napůl člověk, napůl upír - dhampír jménem "D" potká mladou dívku Doris, která byla pokousána upírským hrabětem, jenž ji chce unést a učinit z ní člena své rodiny. Doris si Dho najme, aby ji ochraňoval a zlého hraběte zabil. Lovce čeká při plnění nesnadného úkolu mnoho pastí, problémů a zápasů s monstry a démony podivuhodných schopností a dojde i na jemně lechtivé scény. (Crowen)

dokktor

no jako, původně sem chtěl dat tak 2*, protože to je docela šit. animátoři se očividně nepředřeli a ani po zvukové stránce to nebylo nijak valné, hudbu a efekty vyhrabali snad z kouzelného kufříku vangelisovi porodní báby a navíc to dost nepříjemně zabil anglický dabing. vzhledem k poměru náročnost výroby a nároky na precizbost VS infantilní lechce erotický příběh s občasnými oplzlými scénami a vycizelovanou kresbou anatomie nejrůznějších stvůr bylo od začátku jasné kam film svým zaměřením směřuje. nicméně naoko se tváří opravdu odvážně, takže v záplavě ostaního balastu na něj oko průměrného fajnšmekra celkem dobře vidí. zatímco však zapálený fajnšmekr saje očima obrazy a opájí se dokonalou vizualizací jeho nejúchylnějších snů, ten už průměrný pobaveně sleduje romanticko-dobrodružnou zápletku vzor #43, která ho v tomto případě zaujala svou nenucenou naivitou. shrnuto podtrženo: zdlouhavé a vleklé, a když už něco, tak spíš jako budíček, který vás vytrhne z dřímoty a připomne vám, že se díváte na film. přesto dávám 3*, protože si v pičovinách libuju. ()

papaguy

Kombinace sci-fi, upírské fantasy a soap-opery. ___ Je to takové... ode zdi ke zdi. Film obsahuje dobré originální působivé nápady, i směšnou naivní brakovost. Má v sobě výborně zanimované scény i dost rušivě a otravně zanimované scény. Zajímavý moment je průchod hradem a celé to panoptikum pitoreskních duchů, kterým se musí "D" prosekat. ___ Zhruba do půlky jsem si říkal, že jediný význam proč to dokoukávat, je ze studijních důvodů - pro seznámení se s klasikou a prehistorickým předchůdcem Vampire Huntera z r. 2001. Nakonec nelituji. ()

Marquis

Postarší styl animace mi nevadí, ale příběh mě neuvěřitelně nudil. Tohle by mě bavilo na základní škole- možná. Komiksy miluju, ale jen ty s nápadem, s nějakou přidanou hodnotou. Takovýto styl příběhu mě neoslovil. ()

kobras5

Původně jsem chtěl dát tutový odpad, ale závěrečná hudba mě přesvědčila, že to za tu 1 hvězdu stojí. Jinak příběh totálně o ničem, animace bídné, každopádně přišel mi tento snímek hororovější, než-li ten z roku 2000, což se dá považovat taktéž za plus. Jelikož snímek nevyniká vůbec v ničem, nemohu jej doporučit. 30% (viděno anglicky). ()

Werewolf2

U nas docela vzacny kresleny filmecek, predchudce Bloodlustu. Pribeh je spise takovy "herni". Lovec upiru D je najat, aby se postaral o jednoho 10000 let staryho upira. Klasika. Jenze D toho hodne skryva a postupne se ukaze, ze je neco jinyho, nez se zda. Uz jenom to zvlastni jmeno... Krev strika vsude a ze vseho, takze souboje vetsinou stojej za to. Uz jenom ten zacatek, ktery toho dost vypovi, jakym stylem se to cely bude ubirat. Nic zabavnyho to proste neni. Jelikoz dobrejch filmu tohodle typu moc neni, tak ho fakt doporucuju. ()

RoyBatty444

Upírske sci fi anime kde zem ovládli upíri aristokrati s nezvyčajnými schopnosťami. Na záchranu posledných pozostakov ľudí sa postaví tiež lovec upírov ˝D˝. Je to dampír (napol človek, napol upír), ktorý si so sebou prináša svoje tajomstvo. Štýl kresby je jednoduchý, ale atmosféra je vynikajúca. Trochu mi to pripomenulo moje obľúbené anime BERSERK. Dávam do pozornosti hlavne druhú časť. ()

Mukade

práve sledujem Vampire Hunter D z roku 2000 a zistil som že je aj jeden z roku 1985, tak som si ho rýchlo stiahol a....hneď som zistil, že tento starší je "o ničom", detský štýl kresby pre najmenšie deti (a erotické scénky tu tým pádom na mňa pôsobia vyložene pedofilne, čo pre mňa neni), ktorý presne nemám rád, na rozdiel od "dospelého" štýlu vo verzii z r.2000. Tak som túto tu infantilnosť len FFWD za 5 minút, možno príbeh za niečo stál, ale pre mňa je to nepozerateľné. ()

Da_reba

Kvalita animácie je menej ako priemerná, povedal by som dobrých 20 rokov pozadu od USA. Príbeh však dosť dobrý, len škoda že snímok preskakuje časovú a dejovú líniu úplne ľubovolne a vynecháva niektoré pasáže bez ktorých si človek musí domýšľať... ()