Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

Lamarr

Komedie? Ale kdeže. Plytký, nudně se táhnoucí film s naprosto jednoduše předvídatelným scénářem, od kterýho člověk čeká aspoň trochu nějaký překvapení, který prostě nepřijde. Fakt nevím, co mě tak moc zaujalo, že dávám hvězdičku. Asi za fajn písničku od Chinaski v závěrečných titulkách. ()

Ron_F

Že byl děj příliš jednoduchý? Ano, byl absolutně jednoduchý! Že tam byla spousta nepravděpodobných až nereálných momentů v souvislosti s výkonem prezidentského úřadu? Ano! Ale já nešel do kina na dokument ani na film klubu náročného diváka. Šel jsem na českou romantickou komedii a tu jsem také dostal! Tandem Geislerová – Vetchý funguje moc dobře, jak už mimochodem předvedli v Pohádkách pro Emu. Je to film pro oddechnutí, film plný romantiky a krásných záběrů na Prahu. Já dostal to, co jsem od filmu očekával a jsem tudíž spokojený. ()

Saglos

V současnosti vytvořit takovýto domácí film je zázrak. Lehká a předvídatelná komedie neurazí a pobaví.  Záběry z Prahy jsou krásné, pan kameraman je opravdový mistr. V porovnání s jinými takovými počiny  je divák zvyklý a připraven na každou chvíli možnou číhající trapnost. Nedostaví se, a to je dobře.  Sladké, milé, zábavné, neotravující se skrytými reklamami. Dnešní doba potřebuje takové veselohry. Ano a opět výborný Ondřej Vetchý. ()

CamilleS odpad!

Neměla jsem velká očekávání a nakonec jsme si to s kámoškou v kině docela užily. Škoda jen, že už se nedrží ta veselá tradice házení rajčat na plátno. Příběh o ženě v politice nemohl být pojat víc dementně, k čertu s nerovnoprávností a sexismem, jen ať se nám hlavní hrdinka první den ve funkci zabouchne do prvního týpka, na kterýho její frnda narazí. Nevim, z jakého důvodu tvůrci pro Geislerku vybrali povolání prezidentky, běhat po chodbách, vzdychat a vstávat z postele by zvládla i méně edukovaná hlava. Abych to neprotahovala: příběh nelogický a táhlý, postavy nepřirozené a neuvěřitelné, záběry na sluníčkovou Prahu už jsem viděla tolikrát, že by se měly začít cenzurovat. Díky ()

Enicka

Je to milý film, na který můžete jít s kamarádkou, s mamkou asi i s babičkou a na který se rády kouknete v telce kolem vánoc.  Na nic intelektuálního si to nehraje.  Aňa je krásná, Ondra je šarmantní a obou jsme si užívaly celý film. Je to film pro holky a nám se líbil. Potřebujeme i takové filmy bez extra hlučných akcí, bez problémů a hlubokých intelektuálních témat. Kamera byla taková místy nepříjemná, ale mě se líbí, že umíme dělat i filmy na pohodu.. ()

Bat24

Mě osobně to přišlo jako taková pohodová oddechovka. Sice se tomu asi dala vymyslet nějaká pestřejší zápletka a udělat film krapet akčnější, ale nakonec proč ne... Mě to nijak nepohoršilo a tak tomu klidně ty 4* dám. ()

Benigni

Chtěla jsem dát tomu filmu šanci, ale v žádných složkách nefunguje. Jen díky Vetchému jsem to dokoukala do konce. Kamera zcela seriálová, fádní, hudba eklektická, neoriginální, scénář prázdný, režie Trapná. Je mi to líto, ale nechápu, proč se tyhle poloviční filmy vůbec točí a investují se do nich desítky milionů. Jednu hvězdu dávám za Veroniku Kubařovou, která je i v tomto zcela neuchopeném filmu jako vždy skvělá. ()

tein

Jooo ta Praha je tak uzasne az utopicke mesto plne milych, hodnych a vseobecne krasnych lidi, vcetne vsech politiku i tech na postech uplne nejvyssich, a to nejen z CR ale treba i z UK, kdyz prileti na navstevu. Proste pohadka jedna radost. Obyvatele jsou tam asi trosicku naivni a prostodusi ale ta romantika za to stoji a hlavne kdyz tam uplne vse ma  vzdy uzasny happy end. Proste a jasne tento film je tak sladky az z nej nejeden divak jiste dostal diabeticky zachvat. Nevim sice kde je ta komedie, a jakykoliv humor, ale podobne pohadky, kde panovnik v prestrojeni jde mezi prosty lid, i to, ze laska je obalena milostrdnou lzi vse samozrejme nakonec komplikujici, jsme videli uz mnohokrat a hlavne lepe. Mam cim dal tim vetsi pocit, ze ceska "romanticka komedie" ma jista pravidla kterych se autori snazi drzet hlava nehlava a to treba to, ze scenar musi byt uplne pitomy a nelogicky, celkove to musi byt hrozne naivni a nerealne pohadkove, plne klise, vykradat cokoliv uz tisickrat videneho, a (nesmyslne) chovani hlavnich postav musi byt predvidatelne od prvnich par minut co je zahledneme, stejene tak jako i samotny zaver filmu. Velkym plusem ovsem je, ze tento film kupodivu narozdil od ostatnich ceskych rom-komu z poslednich let neni nijak vulgarni a preplneny vypatlanymi povrchnimi slepicemi, ktere jsou nam svou hlouposti a vtiravosti odporne a nechapeme, proc by s nima nejakej chlap vubec chtel mit co do cineni. A za to si to ode mne vyslouzilo zavratnych 25%. P.S. kdyby to natocili treba jako romanticky dokument nazvany Prezident, klidne se Zemanem, tak by to bylo jiste vtipnejsi (ano, az tak zle to opravdu je). ()

petisebesta

a tak prijemny film, hladky prubeh, dobri herci, ... kdyz clovek na chvili nedava pozor nic mu neunikne.. jooo ja myslim ze to se bude promitat kazde vanoce. ()

KarlN

Fakt? Opravdu? To jako vážně? Vykrádačka Nothing Hill, Náhodného setkání, dokonce Popelky a mnoha dalších filmů, to celé zabalené do nepadnoucího kabátu, nebo děravé deky, jak kdo chce...prostě to nedrží pohromadě. Trapně, infantilně sebedojímající patetická kaše plná klišé, která se nedá strávit. Má tohle herec formátu pana Vetchého zapotřebí? Nejvíce, a ne bohužel v kladném slova smyslu, mě zaujala dětská rádoby šéfka prezidentčiny ochranky, snažící se působit veledůležitě, ale nejde jí to. Vážně něco...s tou by musela být hlava státu opravdu v bezpečí. Bože. ()

wendy221

Pardon, ale tohle mělo být co?! Dějové linky skáčou rychlým tempem dopředu, nelogické situace jsou tu jako na běžícím pásu, nekoná se zde žádná vedlejší dějová linie, Vetchý tady absolutně někam zapadl, myslím, že to bylo pod jeho úroveň. Nepřirozené herecké výkony společně s hudebním pozadím působícím infantilně tomuto filmu dodávají jen třešničku na dortu přeslazené, nedomyšlené komedii. ()

Krapav

No tak jsem si to v nouzi pustili.... Popelka + Notthing Hill +Americký prezident + Láska nebeská + Pupendo? :) Nejvíc ouzko mi bylo při dotazu holčičky  a zpěvu hymny. To už bylo moc... ()

gapa466

Liška v pohybu. Šéfová ochranky to v závěrečné scéně shrnula sama. Mám rád romantické filmy, mám rád české filmy, mám rád Ondru Vetchého, mám rád filmy, u kterých nemusím přemýšlet, mám rád filmy, které dobře dopadnou. Toto asi byla vyjímka. Některé scény byly fakt pitomý, jak rady o šetření na ČT. Nejhorší scéna byla s naší hymnou. Vlastně tomu zdárně sekundovala scéna s holčičkou mezi studenty VŠ a její dotaz.  Tak závěr trochu pozitivně : Aňa Geislerová v některých záběrech vypadala opravdu moc hezky. Byly vybrány hezká místa pro natáčení. Klasický Ondra Vetchý a..........nééé, byla to fakt neskutečná blbost. Jedna hvězda za to, že to šlo dokoukat. ()