Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

janabel

Těm tvůrcům asi hodně ležel Miloš v žaludku, když měli potřebu natočit svou zidealizovanou představu o jakože prezidentce. ()

M.E.K.Y

Rudolf Havlík si posledními filmy kazí reputaci. Prezidentka je ROM-KOM klasického střihu, se všemi klišé, co tento žánr nabízí. To by ani tak nevadilo, pořád to mohlo být zábavné a zajímavé, jen kdyby si to necucalo některé situace z prstu a nemělo to dějové kudrlinky jako vlna padesátileté ovce. Vyzní to pak jen jako mlácení prázdné slámy. V podstatě se doslova chodí odnikud nikam. S tím pak nic nezmůžou ani osvědčená Havlíkova dvojka Geislerka s Vetchým. Trošku mi to připomínalo Prázdniny v Římě (1953) ale to je úplně jiná liga a v žádném případě to nechci srovnávat. Už když v úvodu naskočil tvůrce TV Prima, tak jsem tušil průser. ()

Jaroslaf

Nechápu proč jsem se měl dívat na příběhově opět jen trapnou napodobeninu Popelky. To nešlo vymyslet něco nového ? Asi ne, když dvě hlavní role stejně zabraly dvě nejokoukanější české tváře. Strašné dialogy, kdy se několik minut rozebírají banální události stylem: "tak já už musím jít. Opravdu musíte? Ano, vážně musím. Nechoďte. Ne, já jdu. Opravdu?....."ano, musím." ()

Bozvav

Z hlediska nějakého sdělení, nedej bože hlubší myšlenky "mezi řádky" naprostá nula. Nicméně odhlédneme li od faktu, že je ve filmu hlavní hrdinka prezidentkou České republiky, jedná se o  neškodnou a zcela průměrnou romantickou komedii, jakých na nás chrlí zejména USA a Rosamunde Pilcherová celé kopy. Ničím z řady nevybočující pohádka pro dospělé. Naivní, zidealizovaný příběh, v němž hlavní roli kromě Vetchého a Gaislerové má i poloprázná, čisťoučká a přívětivá Praha. Všichni jsou slušní, uvědomělí a korektní. Po paparazzi, protivných vlezdoadků, politických slizounech a dalších individuích ani stopy. Vidět se to dá bez větších následků, ale jednou za život rozhodně stačí. ()

Brtniik

Jejda, o5 špatně! Mě teda film neurazil. Mám zkušenost – kde hraje Ondra, to nebývá špatné, někdy dokonce oscarové. Navíc Gajslerku i Khek mohu, čili pro mě v poho. Pravda, žena u nás jako presidentka to je poněkud scifi, navíc když nám před pěti lety nebyl dost dobrý bývalý šéf Akademie věd a před deseti jeden z předních šlechticů a zvolili jsme si to jme zvolili. Zde připomínám dvě připravované knihy pod hlavičkou Denníku N. Tam je miláček nadpoloviny národa a jeho činnost odhalena. Ono i Slováci napoprvé ženu (a jakou!) za presidentku neskousli a raději zvolili komanče… Ale aby presidentka courala po nocích a nikdo si toho nevšiml, to je trochu divné, no ale jak jinak to seznámení vyřešit, že ano. Velmi se mi líbilo, jak byl Ondra tolerantní a nepátral, ač ho to dost bralo. Trochu mi uniklo (anebo jsem si byl odskočil), jak se stalo, že se "první dcera" seznámila s nejspíš budoucím "prvním synem".  Nemohu se zbavit dojmu, že to bylo vlastně o paní Čaputové. ()

Amper01

Vzhledem k načasování jsem také spíše čekal "nenápadnou propagaci" Danuše Nerudové, takze očekávání bylo spíše větší... ale zklamání velké. O čem film vlastně byl? Probíhal ve dvou rovinách - zaměstnání a tajná láska. Jenomže obě roviny byly jen tak letem světem. Ani jedna nebyla trochu hlubší. A konec? Tam chyběl. Nezlobte se na mě - tohle bylo úplně zbytečné natočit a ještě zbytečnější skouknout. A už si vůbec nemyslím, že to byla propagace Danuše, protože to nemělo žádnou výpovědní hodnotu o ničem. Prostě nuda od začátku do konce... ()

Olík

„Paní prezidentko, já chci jen kousek štěstí. Pro co jiného jsme přeci zvonili klíčema na náměstí“. Pochopil jsem, že se historicky první česká ženská hlava státu na filmovém plátně nesetkala s příliš nadšeným hodnocením. Za mne, když vezmu v potaz, co se stalo poslední roky standardem tuzemské romantické komedie, nemohu jinak, než: proč ne? ()

Ezis

"Tak já se ve státním zájmu obětuju a jeden valčík si s Váma zatančím." Tahle hláška by se mohla říkat na plesech :-D Těžká romantika, ale postavy se drží v rámci realismu a neberou se úplně vážně. A film si drží jednotný styl, žádné nečekané trapnosti nebo výkyvy ve kvalitě. To je skvělá kombinace, která se málokdy povede. Potěšilo mě, jak se scénář vyrovnal s tématem žen v politice - napůl vážně, napůl s humorným nadhledem. Jinak - pohoda, krásná Praha a zase pohoda. Do náročného roku 2022, který ještě začínal lockdowny, úplně ideální. A v podstatě lepší Disney než ty blbosti, co poslední dobou Disney produkuje. Jestli potřebujete milé uvolnění po náročném dni nebo krásné záběry na noční Prahu, doporučuju všema deseti. Jestli hledáte cokoliv jiného, tak radši ne :-) Za mě nejlepší česká romantická komedie. ()

radaza

Romantický film...  pro TV. Ale komedie opravdu ne, to by Havlík musel sehnat Curtise, aby napsal scénář. Zbytečně slabé s těmito herci. ()

John80

Príjemný príbeh zo života Prezidentky Kataríny Cechovej a jej romantického vztahu so sochárom Petrom. Oddychovka, miestami aj komédia, ktorú sa oplatí vidieť 3* ()

rublik05

Opět zde máme tu nejklasičtější, kýčovitou a přeslazenou jakože komedii, která může zaujmout jedině obsazením ústředních postav. Příběh nabízí nesčetněkrát viděné klišé, v určitých chvílích dohnané až do trapnosti, humor jsem nezaznamenal téměř žádný, stopáž se díky pomalému tempu tváří jako nekonečná. Veškeré dění působí hrozně vyumělkovaně a nepřirozeně, snímek nemá žádný zapamatovatelný moment, který by stál alespoň za krátkou zmínku, teda když nepočítám ty trapné, kterých je až přehršel. Prezidentka je podle mě obrovský přešlap, obsahuje prakticky všechno, co na českých romantických komediích nesnáším. Hvězdu dávám jednak z úcty k předešlé tvorbě pana Havlíka, a také za vždy sympatického Ondřeje Vetchého. 2/10. ()

Likan7

Blbinka, kterou, když jí odpustíte, že tu prezidentka utíká z hradu jako by se nechumelilo, budete celkem snášet. Vetchý tu je velmi příjemný, nenucený, civilní, Geislerová naopak podprůměrná a otravná. Prezidentka je novodobá pohádka, která se naštěstí dostatečně krátká, aby začala nějak výrazněji nudit. ()

Trixinka

Tuto romantickou komedii zachraňuje od odpadu pouze fakt, že v tom hraje Ondřej Vetchý a jeho pes. Zápletka neoriginální, jak to asi dopadne je každému jasné už podle plakátu. V paměti mě utkvěly dva momenty z filmu, a to odhalení Kateřiny před Petrem (jako on vůbec nebyl překvapený, že randí s prezidentkou) a potom moment na vánočním večírku, kdy se začala hrát a zpívat státní hymna (doslova jsem vyprskla smíchy). ()