Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

Pierre95

Výborný film, úžasná atmosféra, herecký koncert, zkrátka velký filmový zážitek doporučuji. Fenomenální Emma Thompson, ostatně jako vždy a skvělý Daryl McCormack o kterém doufám ještě uslyšíme. ()

community

Docela smutný film. Žena, která si v mládí neužila radosti života. Nezařádila si. Nemá na co spokojeně vzpomínat.  Vlastně by to ani nebylo možné, protože byla přesvědčená, že tak to má být, tak je to správné. Nyní je sama a zestárlá.  Říká si, a to mělo být všechno. No mělo, protože jaký si to uděláš, takový to máš. Je to sice bez hříchů, chyb, ale tak nějak na houby, že. Nakonec je to velmi odvážné od Emmy, celá se odhalí, herečka na 100 procent. ()

alienable

Řekla bych, že každýmu životem někdy projde Leo Grande. Ať už zaplatíte penězma nebo něčím mnohem dražším, poznáte, co znamená být na vrcholu (v jakýmkoli slova smyslu). Výborná konverzačka a klobouk dolů před Emmou Thompson. Takovej výkon chce totiž nejen prsa, ale i koule. ()

mezisvet

Nečekala jsem nic velkého. (Nebo Velkého?) A to ani s přihlédnutím k tomu, že konverzační filmy mám poměrně ráda – stejně jako Emmu Thompson. Musím říct, že moje očekávání se bohužel naplnila. --- Co, respektive kdo film drží nad vodou, je naprosto jistě již zmiňovaná Emma Thompson. Ona totiž hraje. Skvěle používá mimiku i gestiku, výborně pracuje s tónem hlasu, pauzami, situaci dokáže podřídit vše, naprosto se kontroluje, aniž bychom takovou kontrolu vůbec zaznamenali, protože působí přirozeně. To v jejím případě získáme dojem, že sledujeme skrytou kameru, nikoliv hraný film. Rychle také dokáže střídat komickou i dramatickou polohu, což je další z jejích mistrovských dovedností, která je filmu opravdu ku prospěchu. --- V tomto místě se ale dostávám do bodu, kdy je těžké nějak pozitivně pokračovat. Pokusím se tedy alespoň svou kritiku uhrát na subjektivitu, na můj pohled, sto lidí, sto chutí. Od začátku jsem bojovala s tématem a jeho uchopením. V prvé řadě se nejedná o téma mému srdci blízké – to by snad nemuselo vadit. Kdyby ovšem jediné, co se povětšinou plytké a prvoplánově vystavěné dialogy snaží vykřičet do světa, nebylo: mějme se rádi takoví, jací jsme; každý má právo na sexuální uspokojení; legalizace prostituce je oprávněná... Z mého pohledu jsou tahle zvolání jaksi vyčpělá, prázdná, možná i neaktuální – ale především dělají z filmu jakýsi podivný manifest. Tomu rozhodně nepomůže ani přesladký závěr, kdy se z puritánské učitelky vylíhne... kdo vlastně? O sexualitě a sexuálním uspokojení otevřeně hovořící tolerantní osoba. --- Do očí bijící je Daryl McCormack, který se snaží Emmě Thompson stačit, ale místo toho se stěží vleče v jejím závěsu. Nevidím ani tak problém v jeho hraní, ale věty, které vypouští z úst (všemožná poučení, co je a není v pořádku, chápavá a útěšná prohlášení), působí spíš jako vystřižené z nějaké příručky. Nevěrohodně. A tak film drží pohromadě spíš v komediálních pasážích, kdy se od břemene zodpovědnosti za svůj osud a osudy svých blízkých obě postavy oprostí. --- Paradoxně výkon Emmy Thompson tohle všechno poměrně vyvažuje. Ačkoliv mám pocit, že pokud bychom chtěli světu něco o stárnoucích ženách a jejich sexuálním uspokojení sdělovat, mělo by se to uchopit za jiný konec, možná lze vzít Hodně štěstí, pane Veliký na milost jako jednu z prvních vlaštovek. 55 %. ()

pagbed_II

Ukazky jsem videl v kine. Pockal jsem si a dockal se vydani na HBO. Jsem rad, ze jsem do kina nesel (velke platno film nutne nepotrebuje). Ale na patecni vecer je to velmi vhodny film, ktery citlive, realne, misty i zabavne a celkem svizne popisuje a ukazuje to, co si dal za ulohu. Sexualitu starsi zeny. Tema me nijak neurazi, pohled na nahe zenske telo take ne. At uz je zena v jakemkoliv veku. Nejde zde totiz o porno. Sceny jsou toceny odvazne ale vkusne. ()

Goodboyko

Nie je to film plný sexuálnej akcie, ale film plný úžasnej konverzácie...aj keď pár posledných minút je ako z 365dní. Emma je skvelá! ()

CampaHD

75% veľmi príjemné, teda Emma. Jej kolegu som až tak nebral aj keď sa snažil. V tej úlohe obsadiť iného herca, viac mu to verím. ()

Cuffini

Z jakýho důvodu musela dotoho hezouna tak šít? Jakým právem?! Kdo se ptal na její názor? Protivná babizna s kůžema na okna. Která měla jít radši na terapii a ne si zkoumat kačenu v suchým pekáči. No a samozřejmě hádejte co? Ano. Zase nebyl vidět žádnej ohrnutej šulin. Jenom prastaré kozinky bábinky s pulinou. Tak to teda prosím ne. Vyzývám všechny Hollywoodské herečky, aby se laskavě ztopořily za svá práva. Za více dikoušů ve slušné filmografii. Jako vážně je rok 2023 a ve filmu uvidíme nahou ženu a to úplně celou a mladýho borečka jenom zezadu? Jako haló! Já mám právo vidět nejenom jůheleprdele! Mám právo vidět v normálním filmu šuliny! A přitom se to tak krásně nabízelo. Čokoládka se otočí hezky na kameru, abychom viděli ten krásně...dlouhej... vytetovanej nápis: Welcome to the Jamajka and happy holiday! ()

holtis

Klidný odpočinkový film na všední večer. Musím říct že Emma Thompson má kuráž a v jejím věku se nestydí. Ve filmu je pár okamžiků pro zasmání, ale komedií bych asi nenazval.  Moje žena by řekla, že je o film k žehlení...pokud pár minut propásnete, tak vám příběh neuteče. ()

somme

V domění, že půjde jen o další random komedii mě tahle citlivá, komorní a především upřímná dialogovka velice mile překvapila. ()

Belphegor

Tenhle film mi minulý rok unikl, ale jsem rád, že mi byl připomenut. O čem je? Nu, téma je poněkud ošemetné, ale podle mě nutné v naší společnosti. Vyobrazuje starší ženu, jež si platí pánský eskort, který bourá její zábrany a pomáhá jí najít si cestu k sexu a poznání vlastního těla. Námět je trochu zvláštní, ale myslím si, že své místo v kinematografii si uhájil. Bere si na parádu problémy, o kterých se moc nemluví, především u žen. Neberte mě špatně, film je totiž víceméně konverzační, ale zanechává hodně myšlenkových proudů, které bourají špatné vzorce. Jsem rád, že něco takového vzniklo. Povinně by měl být promítán na hodinách rodinné výchovy, už jenom jako boj proti bodyshamingu. Co se týká filmového zpracování, řekl bych, že je to taková jednohubka, která mohla zajít ještě dále, protože v takovýchto tématikách existuje spoustu špatných ideologiích, zaběhlých jak mužských tak ženských, které by podle mě šlo též nakousnout. I bez toho ovšem dílo tvoří poměrně dokonalý celek. Technicky to není nijak vyšperkované, nelze říct, že by to bylo zapotřebí, ovšem kdyby si někdo více hrál se záběrovaním, přihodil bych hodnocení. Herecky se mi to jeví jako moc příjemné. Dohromady tu máme asi jen tři herce. Emmě Thompson patří velká úcta za odhodlání toto natočit. Podle mě snímek stojí za to vidět, mě rozhodně nadchnul, a je trochu škoda, že minulým rokem prošel bez větší pozornosti. ()

Kubas1994

Tohle téma má ještě spousty tabu, které jsou potřeba mezi lidmi odstraňovat. Za čůrání se taky někdo nestydí a je to stejné fyzická potřeba jako sex. Cítít se svobodně ve vlastním těle a umět si dopřát po čem toužíme. Tohle je život, takhle se má rozvíjet člověk od narození, přes školu po dospělý život. Viva a hodně štěstí všem v plnění si všech možných přestav, který vás napadnou. Přejme si to navzájem :) ()

Thane

Zacnu tim "hlavnim". Jsem rad ze tohle tabu Emma prolomila a udelala to s graciii. Film kterymu by pri trose snahy a talentu sluselo pet hvezd ale na to bohuzel neni dost dotazenej. Jde o konverzacku takze jde vlastne "jen" o rozhovory a ty jsou vetsinou pekne udelany ale prislo mi jako by nekterou cast scenare delal bud nekdo jiny nebo to delal s kocovinou. Jako kdyz mate ve hre hlavni quest a najednou si ho prolozite vedlejsim. Jinak si moc nedokazu vysvetlit jak to dokazali nekdy poslat cimrmanovsky "zcela mimo sachovnici". Natuknout neco zavaznejsiho vytvorit konflikt a pak to sfouknout jako by se prakticky nic nestalo a nechat to vyjit do ztracena. Fakt to mohlo bejt skvely. Takhle je to jen velmi dobry. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů