Mladý pár Lukas a Yoko je bezohľadným profesorom Wilkeom zneužití na brutálny experiment. Jeho pravá ruka Rainer Bär sa má ich bezvládnych tiel zbaviť. Cestou sa však Lukas preberie z bezvedomia a pokúsi sa Bära zastaviť. Pritom spôsobí nehodu. S Yoko v náručí sa mu podarí dotackať ku statku, odkiaľ miestny sedliak zavolá pomoc. Pre Yoko je už však príliš neskoro a umiera. Lukas je v kritickom stave dopravený do nemocnice. V jeho tele aj v tele jeho priateľky je nájdená rovnaká látka. Polícia má podozrenie na nelegálne experimenty s liekmi. Medzitým sa Wilke rozhodne zbaviť svojho asistenta Rainera. V jeho zhorenom aute sú nájdené zvyšky rovnakých medikamentov a polícia si oba prípady dáva do súvislosti... (TV Markíza)

mzss1

|70%| (SAMURAJ – 8.epizoda.1.série). Tak, tentokrát to bylo u mě tak na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Ale nakonec jsem dal tu lepší. Jako, není to špatná epizoda, furt se tu něco děje, i nějaká akce tu je, dobrá hudba. Jen mi to přišlo místy dost natahované a závěr byl trochu odfláklý. Jinač celkem zajímaý případ. Semir a Frank jsou furt zábavní, dobrá hudba tu je, tak není ani moc co řešit. ()

Colonist

Jestliže jsem u předcházejících dílů první série vyzdvihoval, že se drží nohama na zemi a působí v rámci možností realisticky, pro tento díl to rozhodně neplatí. Tady se scenáristé pořádně utrhli ze řetězu. Zápletka s japonským terminátorem je neskutečně stupidní, ale je to aspoň zábavná stupidita. Proto se nejedná o nejhorší díl první série. Oproti extrémně nudné "Smrti ve stovce" je tato epizoda alespoň nechtěně zábavná. Každopádně Frank by si zasloužil cenu za nejblbějšího policistu na světě. Proč proboha nechal toho Japonce jen tak odejít z maringotky? Proč ho sakra rovnou nezatkl, když ho načapal při pokusu o vraždu? Tohle jsem nechápal v osmi letech a nechápu to ani teď. ()

• Opět výskyt SPZ PRT 241, tentokrát na terénním Nissanu, kterým byla ze srázu odtlačena bílá dodávka. Tato SPZ PRT 241 se objevila v epizodě Rudé růže, černá smrt (1996) na Porsche 911 a v epizodě Nový parťák (1996) na BMW. (marcel5)