Po smrti starého partnera sa novým kolegom Franka Stolteho stáva Semir Gerkhan. Napriek vzájomným nezhodám sa takmer okamžite musia pustiť do vyšetrovania. Na stole leží nový prípad, ktorý neznesie odklad: neznámy páchateľ sa zameral na krádeže luxusných automobilov a polícia nemá v ruke takmer nič. Vtom Stolte a Gerkhan narazia na podozrivé odťahové vozidlo. Na jeho plošine sa skutočne nachádza jedna z ukradnutých limuzín. Šéf zločineckej bandy Waldemar sa policajtov pokúsi striasť. Márne. Jeden z jeho vodičov odmietne Semira s Gerkhanom zraziť a musí za to sám zomrieť. Waldemar je však stále na úteku a kriminalisti na neho pripravujú malú pascu... (TV Markíza)

mzss1

|90%| (NOVÝ PARŤÁK – 3.epizoda 1.série) Vážení pozor! Teprve ve 3.epizodě seriálu nastupuje na scénu můj velký oblíbenec Semir Gerkhan! Borec, který je doposud v seriálu a je prostě nepřemožitelný. V téhle epizodě vypadá úplně jinak než ted. Má zde delší vlasy, žádné vousy atd. Seznamování s Frankem není úplně nejlepší. Frank se dosud nemůže vzpamatovat ze smrti svého partáka Inga. Nakonec si začnou se Semirem rozumět. Opět, nejde tu moc o akci. Je to poctivý krimi díl. Máme tu ale pěkný výskok autem, pár přestřelek, kobří hudbu, takže je na co se koukat. ()

Colonist

Příchod legendárního Semira Gerkhana. V každém jiném seriálu by tato postava zábavného malého Turka byla jen side-kickem a patrně by vydržela pár sezón. To tady však neplatí, ze Semira se kupodivu nakonec stal tahoun celého seriálu. A byť můžeme diskutovat o tom, že se s postupem času stal z postavy Semira Gerkhana superman a vlastně i taková karikatura, tady je to ještě pořádný sympaťák. Interakce mezi dvěma novými parťáky, kteří se teprve poznávají, je v tomto díle asi ta nejlepší z celé Kobry (s Andrém jsme žádné oťukávání neviděli, prostě se tam najednou vyskytl a dělal u Semira v kanclu kliky, Tom byl během jejich prvního "případu" uvězněný v neovladatelném autě a Semir byl jeho přítel na telefonu, na první díl Jana Richtera si vůbec nepamatuji, což o něčem svědčí, a Chris byl pro Semira velkou část jejich prvního případu zlotřilým vrahem a poté pomocníkem z nutnosti...o tom, jak probíhaly příchody dalších parťáků už nic nevím, to už jsem na seriál nekoukal). Zkrátka se mi líbí, že v první sérii pokračuje trend zaměřující se více na budování charakteru hlavních hrdinů. Právě to oťukávání se mezi Semirem a Frankem a zrod jejich přátelství je na této epizodě tím nejlepším....když tedy nepočítám ikonickou akční scénu se skokem auta z náklaďáku (je úsměvné, jak z toho byly postavy vyklepané, když v pozdějších sériích něco obdobného dělá Semir v každý druhý díl :-) ). Samotný vyšetřovaný případ je pak poměrně jednoduchý, žádná překvapení nebo šokující zvraty se nekonají, ale stejně jako v předchozích dílech první série musím ocenit tu větší míru realističnosti. Žádná překombinovaná záplatka, prostě obyčejní zloději luxusních aut, na které policie vyzraje klasickou pastí. V jednoduchosti je krása. ()

Sa.sa

Hurá Semir Gerkhan nastupuje do Kobry 11 a stává se nesmrtelným...! Myslím si, že tento seriál byl vytvořen jen pro něj...!!! LOL je síla koukat se na Semira jak vypadá v roce 1996, kdy nastoupil do seriálu :))) takové ucho.... Jmenuje se Bond... Ať žije pejsek... Jinak zajímavý díl o krádeži luxusních aut... Mimochodem bylo vtipné, že Kijev je v Rusku :))) njn holt klasika, vždyť Ukrajina je přece ta hodná.. ()

fabecc1222

Tak se konečně na scéně objevuje i (snad) nesmrtelný Semir, tady jako začínající jinoch pyšnící se poměrně bujnou kšticí a hladkou tváří. Tenhle díl je taková klasická Kobří oťukávačka, kdy se parťáci neznají, a musí nastat situace, která upevní jejich vzájemnou důvěru. Dneska už jsou všechny tyhle první díly neskutečné retro (stará komerční dálnice, trabanti, staré Mercedesy). Je vidět, že tady se Kobra ještě drželo dost při zemi, protože oba komisaři byli dost vyjevení z pokusu o nějakou tu nebezpečnější akci, když dnes už v Kobře provádějí bláznivé kousky několikrát za díl. ()

• Při přeskakování autotransportéru je vidět, že stojí uprostřed dálnice. Předtím, při jízdě za ním a najíždění na něj, jel v pravém pruhu. (marcel5)
  • Frank Stolte přijíždí ke služebně na velké parkoviště, ale v následujícím záběru vchází do budovy zadním vchodem. (marcel5)