Steffi je závislá od kokaínu a nutne potrebuje ďalšiu dávku. K tomu si pripočíta svoje dlhy u dílera, ktoré už dosiahli výšky osemdesiatich tisíc mariek a vychádza jej jasná rovnica. Jediným východiskom zo zlej situácie je zločin a prečo rovno nevylúpiť banku. Do plánu sa vlúdila chybička a Steffi musela strieľať. Polícia jej je v pätách, zatiaľ čo ona smeruje k motorestu, kde má schôdzku so svojím komplicom Saschom. Miesto sa dostáva do nepriepustného obliehania policajtmi a Sascha musí rýchlo vymyslieť, ako sa z pasce dostať von. Zmocní sa autobusu plného výletníkov a pokúsi sa nepozorovane prejsť. Semir si však oboch podozrivých stačil včas všimnúť a takisto nastúpil do autobusu. Sascha si falošného výletníka všimne a berie všetkých cestujúcich ako rukojemníkov... (TV Markíza)

Colonist

Závěr první série jak se patří. Děj sice opět není nikterak originální, něco podobného jsme viděli už stokrát jinde a v samotné Kobře se zápletka s rukojmími bude ještě milionkrát opakovat (v jednom případě dokonce i zase s autobusem - viz pilotní film k 5. řadě), ale je to solidně natočeno a je to velmi napínavé. Akorát chudák Frank je v této epizodě prakticky neviditelný, už i tvůrcům muselo být jasné, že pochodeň dál ponese Semir. ()

mzss1

|85%| (KONEČNÁ PRO VŠECHNY – 9.epizoda 1.série) Tak a máme tu finálový díl této první, krátké série. Případ je rozhodně zajímavý, je jednoduchý, ničím nepřekvapí, ale to nevadí. Únos rukojmích v autobusu, kde je Semir – což bylo o to víc zajímavější. Frank zde nemá moc prostoru, spíš na konci. Není tu nic překvapujícího, ale zábavné to je, takže netřeba být moc kritický. Hudba byla výborná, zas další variace kobřích znělek zde byly, které mám tak rád. Lepší 4* dávám – dobrý závěr 1.série. ()

• Jakmile Volvo vyráží od banky s lupem, po rozstřelení zadního okna v detailu řidička po osádce obrněného vozu střílí, v dalším záběru se ale plně věnuje řízení, ale pak zase v detailu střílí. (marcel5)