Reklama

Reklama

Série(2) / Epizódy(12)

V austrálskom vnútrozemí sa prebudí záhadný muž (Jamie Dornan), ktorý trpí stratou pamäti. Pomocou niekoľkých stôp, ktoré má, musí odhaliť svoju identitu skôr, ako ho dostihne jeho minulosť – alebo sympatická policajtka (Danielle Macdonald), ktorá ho sleduje. (HBO Max)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (22)

warrenur 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Zdielam nazor, ze tvorcovia serialu sa ozaj silno snazia stavat na kvalitach genialneho Farga. Co je fajn, kedze jeho "identikitom" boli vtipne i divne postavy, prekvapive parodicke, wtf, ci brutalne momenty. Tych je v tomto kusku zial pomenej. V 3och-4och epizodach sa to celkom dari a drzia liniu i zabavnost. Obcas nedovysvetlenie, ci "pochrumany" scenar, ci slabe dialogy nestoja za vela. Mne osobne zazitok skazila najma prva polovica zaverecnej epizody. Dovody som napisal k nej. Napriek vyhradam, kedze nejde nevidiet "podobnosti" a neporovnavat s takmer dokonalym Fargom. Priemer a moje odporucanie, hoci z hlavy coskoro vyfuci. 60% ()

DavidWebb 

všetky recenzie používateľa

Vcelku zaujímavý a slabučko aj originalitou líznutý výlet do mojej obľúbenej Austrálie, kde si tvorcovia seriálu celkom zdárne zaspomínali na sen po prechlastanej noci, v ktorom si za toho svatého nevedia spomenúť ako uplácať z hovna cihly na špitál, do ktorého sa dostal Jamie Dornan, ale ako som už písal „zdárne“ – čo znamená že hoci boli úspešní, tak Jamie bol nakoniec z toho doslova na prášky. Prvé dva diely ma celkom ohúrili réžiou a hutným príbehom, v treťom sú už slušne rozdané karty ale dôjde na až neuveriteľné klišé a rozhodne nechcené a nepatričné scény, ktoré ma našťastie len rozosmiali. Posledný diel mal podľa mňa skončiť o pár minút skôr, snaha dopovedať príbeh úplne doslova a do jasného konca bola rušivá. Herci fajn, LSD trip tiež a ja tú Austráliu proste milujem. Za 4. ()

Reklama

Anderton 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Možno si seriál označenie Fargo v Austrálii zaslúži, ale aj tak pri jeho sledovaní budete vnímať iba tú Austráliu, Dornana a jeho hereckú kolegyňu. Potom aj všetky skvele zahrané vedľajšie postavy. Scenár nie je žiaden zázrak, ale je stále nadpriemerný a pre hercov vytvára skvelé momenty, v ktorých sa môžu zaskvieť. Pripraví aj zopár prekvapení, ktoré síce neotáčajú všetko úplne hore nohami, ale ako v rovine udalostí, tak v rovine vzťahovej možno neodhadnete vopred, kam budú smerovať. Nálady a žánre sa menia, ale dominuje tomu tá suchá príroda, čiže atmosféra je neustále konzistentná. ()

HarryCameron 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

To čo na začiatku vyzeralo, že bude akčným thrillerom s množstvom prekvapujúcich zvratov sa nakoniec zvrtlo na psychologickú drámu s romantickým podtextom. A žiaľ ani tá nebola nejak dobrá. Slabý priemer seriálu mierne dvíhajú sympatickí Jamie Dorner a Danielle McDonald, ktorí podávajú slušné výkony. Najlepšia epizóda: číslo 4, najslabšie epizódy: 5 a 6. UPDATE po 2.sérii : v tejto sérii sú epizódy viac kvalitatívne vyrovnané než v prvej sérii, v globále však stále ide len o priemerný seriálový počin. ()

emma53 

všetky recenzie používateľa

Takový potenciál měl The tourist, ale takhle ho zmrvit, ouvejs, je to škoda. První polovina byla na pětku, ale pak začal psát scénář asi někdo jiný, protože to šlo do kopru včetně závěrečné tečky. Jamie hrál jinak celkem solidně a policistka mně byla moc sympatická. Zajímavý prvek byl určitě muž (nevímjaksejmenuje) se svými hláškami : " moje matka byla také.......je to záslužná práce". Suma sumárum sečteno a podtrženo víc jak na trojku to nevidím. ()

Galéria (23)

Súvisiace novinky

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Reklama

Reklama