V napínavém dramatu z 2. světové války vede silné herecké obsazení Brian Keith. Film vypráví o houževnatém kapitánovi, jehož úkolem je zabránit v útěku skupině divokých německých válečných zajatců. (oficiálny text distribútora)

gogo76

"Možno ste videli pokus o útek..., no nie je povinnosťou väzňov to skúšať?" Veľmi zaujímavý, ale dosť neznámy film s atraktívnym príbehom o úteku nemeckých väzňov, zväčša členov Kriegsmarine a Luftwafe zo zajatia. Je to jeden z mála starších filmov, ktorý Nemcov ukazuje z tej ľudskejšej stránky, aj keď za svojím cieľom idú tvrdo a nekompromisne. Írsky dôstojník v službách britskej armády mi dosť pripomínal Paula Newmana, len mal o 30 kíl naviac...Príbeh môžme zjednodušene prirovnať k slávnemu filmu Útek, je to niečo podobné. Ak vám sedel film so S. McQeenom, budete spokojní aj s týmto. 80%. ()

Lucas87

Filmů z německých,japonských zajateckých táborů je dost, tento je ze skotského zajateckého tábora pro příslušníky Kriegsmarine,Luftwaffe přičemž můžeme sledovat napínavé drama o útěku 28 mužů z kriegsmarine, je to o souboji irského kapitána s tím německým od kriegsmarine. Rozhodně se jedná o film, který lze doporučit. ()

majo25

Vojnový film o úteku nemeckých zajatcov z britského zajateckého tábora. Aj keď herci nijako neexcelujú, samotná zápletka sa rozbieha už od začiatku dobre, aj keď k záveru tempo upadáva. Dej síce nepôsobí nijako autenticky/vieryhodne, ale to príbehu na druhej strane až tak nevadí. Už je to niekoľký film, v ktorom dostávajú nemeckí fašisti v britskom filme viac priestoru ako samotní Briti - neviem, či si mám o tom niečo myslieť. Predchádzajúce mnou videné filme boli ale o čosi lepšie. Hodnotenie: 60% ()

drankeryth

Jeden z mnoha filmov, kde ide o utek zo zajateckeho tabora. Tentokrat su zajatcami nemecki vojaci v Skotsku, ktori planuju utek na slobodu prekopanim sa za plot. Pocas filmu nepadol skoro ziadny vystrel, ale az na konci bolo pocut par ran z ponorky, ktora cakala na utecencov na pobrezi. Nemci to mali pekne premyslene a aj im to vyslo, okrem par nemeckych vojakov, ktori uz nestihli nastupit do ponorky. Film je taky priemer, ktory si raz pozriete a druhykrat si uz na neho nespomeniete. ()

RHK

Solidní napínavý válečný film ze skotského tábora pro 600 německých válečných zajatců. Předmětem děje je klasický útěk ze zajateckého tábora, ale tentokrát jde o útěk posádky německé ponorky a o souboj německého velitele s irským kapitánem kontrarozvědky. Ten zariskuje nechat Němce utéci, aby je mohl chytit i s ponorkou při naloďování uprchlíků. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jFjX_CfCt6o ()