Nestvůra z Essexu

Všechno je modré (E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia Everything Is Blue

Luke uspořádá pro Coru narozeninovou oslavu. Během rušného večera se Cora sblíží s Willem a Luke si všimne, že Stella něco skrývá. (Apple TV+)

Martrix

Okázale dramatický vývoj vztahů, které mají jen pramálo společného s hledáním pravdy o hadovi. Jak jsem psal u předchozí epizody ... vše je jen záminka pro romantické dramorama. Odhalování niternych pocitů. Láska, obavy, výčitky. A k tomu jako vedlejší přísady tmářství a náboženští fanatici. To by se dalo i odpustit, ale ta gradace je v případě Cory a Willa zvířátkovsky mimózní a v případě tmářů, jakoby povinná, aby troubové, kteří čekali mysteriózní drama, dostali aspoň něco... . ()

fabecc1222

Mysteriózní linka má opět velmi málo prostoru, sotva takových pět minut čistého času. Prvn půlhodina je čistá vztahovka, která teda ukazuje zkaženost a zaostalost v myšlení tehdejší doby u lidí na venkově, ale...To asi prostě není to, co jsme od série čekali. Pokud teda nemá "Nestvůra" sloužit jako metafora pro to, že se někteří lidi chovají vlivem svého přesvědčení, jakoby je posedl ďábel či co. ()

Axident

Ponurost a dramatičnost sice poněkud zdynamičtěla, ale stále je až bytostně trýznivá, což není ideální hlavní ingredience k atraktivitě pro diváka. Nejen Danes a Hiddleston jsou skvělí, Danes dokonce dokonalá, jako vždy, ale dějově jde spíše o sociální drama, mystika je hodně vytracená v pozadí v slabém nástinu, ač neviditelně zastřešuje celou atmosféru. ()