Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

Mackoun

Drsná óda na fetšejmink, aneb i prasata jsou jenom lidi. Príma prostředí maloměsta a tomu odpovídající mezilidské vztahy, kde krom klidu a lidské pokory kvete i prohnilá zášť a škodolibost. Hlavní hérečka to ustála (vlastně dost hbitě uběhala, ať to zní sebevíc podivně) bravurně a obdivuju její odvahu takovou roli akceptovat a jít se vším všudy na odiv pokřivenému obecenstvu, jež podobné tituly vyhledává. Tři hvězdy + jedna navíc do foroty za odvahu řeznické dcérky. ()

rollman1

Španělé už dávno nejsou zárukou hororové kvality. Doby Zatímco, co spíš nebo Los ojos de Julia jsou tatam. Piggy se z traileru tvářil jako revenge flick. Nakonec je to spíš víc drámo o velice tlusté slečně, která je šikanována partou holek(No, šikana, je to jedna scéna). Pak je někdo unese a ona to vidí a nic neřekne. Celý film je nestabilní, furt jen řve, únosce je takovej trošku mental a na gore ani krev moc nedojde. Takže jediná dobrá věc je finální konfrontace, která je docela zábavná. Těšil jsem se ale úplně na jiný druh filmu. Škoda. Snad napraví reputaci Španělsku Venus od režiséra REC. ()

Gilmour93

Podivné spojenectví šikanované teenagerky (představované 35letou herečkou) a dvojníka Bena Fostera, co má cervezovou cejchu a vražedné sklony. Těžko říct, jestli mě víc iritovala prostřední téměř hodinová pasáž hledání a zatloukání, která se snaží cokoliv nabalit na původní krátkometrážní formát, mizerní herci a nebo přesvědčení tvůrců, že točí pro hlupáky. Kdo tvrdí, že si nevzpomněl na Joea Hallenbecka a jeho hlášku o vyválení v mouce a hledání vlhké skvrny, tak lže.. ()

Marceloo

Kvôli svojej nadváhe je Sara terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. - Ďalší všeobecne pozitívne prijatý horor zo Španielska, ktorý mne osobne vôbec nesadol. Značnú vinu na tom nesie nechutný anglický dabing, ktorý pripomína český dabing k À l'intérieur z 2007. Postavy sú nesympatické, logika sa tu nedá nájsť snáď v jedinej scéne a ani po finále nezostane divák ovela múdrejší. Naviac nechápem, prečo tu žena, ktorej tiahne na štyridsiatku, hrá tínedžerku, ktorá si musí neustále robiť domáce úlohy. Rozumiem tomu, že sa to niekomu, kto si šikanu v tejto alebo aj akejkolvek inej podobe niekedy zažil, môže páčiť, ale ja som tu nenašiel nič, čo by ma aspoň trochu zaujalo. ()

Mafiapau

To byla ale čuňácká pítchovina. Celej messsidžink filmu byl spláchnutej do hajzlu Španělským Bradley Cooperem kterýmu nedali technickej scénář s více jak 4-mi slovy, a špečík má takovej emocionální roller coaster, že bych z něho blil i já. Co je na tomto filmu pozitivní? Ze začátku to má drsný Los Cronocrímenes vibes, avšak pak už jste na 30-ti minutách.. 60-ti.. a pak na konci, a víte absolutní pešek. Takže po dokoukání filmu, retrospektivou hledám co bylo dobré na tomto filmu, a vzpomenu si jen na jediné: To jak babka (matka sáry) dostala přes držku za ty kecy který jsem musel hodinu metráže poslouchat, což byla jediná žádost od toho filmu co jsem měl, a vyplnila se. Španělé, umí udělat parádní atmošku, ALE bohužel scénář a technický scénář v tech-tree fakt nějak moc nemají.. Smysl? Haha.. Dávám jednu hvězdičku za kameru a navození atmosféry "Picture This" od Blondie.. Znalci Španěláků budou vědět. Hajzlárna na kterou se už nikdy nekouknu. A to ten začátek byl nastaven tak skvěle.. ()

• Film bol natočený v obci Villanueva de la Vera (Španielsko). Natáčacie obdobie trvalo od 17. júna do 29. júla 2021. (Arsenal83)
  • Scenáristka a režisérka filmu Carlota Pereda: "Tento film som napísala, aby som čelila svojmu vlastnému strachu. Strachu zo skutočného života. Pretože byť tínedžerkou môže byť desivé." (Arsenal83)