Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek

• USA Knights of the Zodiac (viac)

Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše. (Falcon)

oveckaoa

Jedno z nejhorších fantasy co kdy vyšlo a tohle dámy a pánové šlo dokonce i do kin. Nějaká ženská je reinkarnace bohyně nějaký chlápek bojuje v oktagonu (zhruba 10 minut)  a hledá svou sestru jednou použije nějakou nadpřirozenou sílu a začnou ho nahánět chlápci co chtějí tu reinkarnovanou zabít dříve než se promění v tu bohyni pomáhá mu naopak chlápek se svým sluhou co chtějí, aby ji chránil s tím, že ho naučí to používat  a pak mu pomůžou najít i tu sestru. Do toho ta druhá skupina jich hledá , ale nemůžou ji najít jelikož ona , když má vidiny tak se dá nějaký mód , že tu její sílu nelze vystopovat tak si domluví na pomoc jednoho chlápka co ho  v tom  ten hledaný v oktagonu zmlátil a předělají ho na androida (beztak v závěrečném souboji vydrží jednu ránu pouze tak, že to bylo k ničemu ). Hraje si to na áčkový film , ale působí to levně a zastarale ani triky nejsou žádná hitparáda na film co šel do kin. Většinu filmu se nic neděje akce je tam tak půl hodiny což je na skoro 2 hodinovou stopáž málo. Závěr už je digibordel vše tam létá vybuchuje a pak z ničeho ni přestane. 40 procent ()

jokino

Pre mňa taká čistá "jednohubka".. Vôbec som netušil, o čo ide, história animé mi je neznáma a všetko tam bolo vysvetlené len akosi okrajovo, ale ani mi to vlastne nevadilo. CGI boli celkom obstojné (videl som už podstatne horšie a na porovnanie vo vizuálne podstatne drahších filmoch), takže za mňa OK a aj príbehovo sa to dalo. Akurát dejovo to mohlo mať väčší drive, mohlo to tak rýchlejšie "odsýpať", bolo to trochu zbytočne "rozvlečené".. Ale inak, ok. ()

Lacike

Nemám rád fantasy, anime ani predrátované bitky, ale napriek tomu sa mi tento film viacmenej páčil. Teda hlavne jeho prvá polovica. Je to v jadre arénovka (padne dokonca aj legendárna hláška: a teraz pravidlá, žiadne nie sú) na ktorú sa snažili nabaliť zložitú mytológiu. Niečo ako posledný Mortal Kombat, ale bez krvi. Len je to strašne uponáhľané, takže postavy fungujú len vďaka charizme hercov. Našťastie tu sú samí sympaťáci. Takže klaďákom som fandil a u zloduchov som sa tešil ako dostanú na prdel. Bitky sú síce predrátované a pretrikované, ale sú dokonale prehľadné, všetky tie letecké trajektórie majú štipku uveriteľnej prirodzenosti a hlavne chvaty pôsobia kontaktne a tvrdo. Bitky patria k tomu lepšiemu vo filme. Bohužiaľ v druhej polovici sa film nadobro rozpadne. Finále je nuda a triková stránka je na úrovni Asylumovských štvrtých Expendables. Takže nakoniec to zaokrúhlim nadol. Potenciál na vydarenú variáciu na Power Rangers tu bol. 5/10. ()

Nevka

Když už se někdo pokusí natočit film s fantasy prvky, mám tendence mu lehce nadržovat. A to stejné jsem měl v plánu i zde. Jenže... I když se začátek jeví jako celkem zábavná mlátička, nápaditost se velmi rychle vytratí, lokace se ve smyčce opakují a vy jen znuděně sledujete, jak se po plátně prohání několik naprosto nezajímavých postav, které se mezi sebou občas pohádají nebo poperou. Vývoj charakterů tam sice nějaký je, jenže je zabalený do takového balastu šedi a průměrnosti, že vás to vlastně vůbec nezajímá. Když už tedy po hodině a půl podřimování konečně dojde na finále, které si hraje na x-menovský „Poslední vzdor", můžete si v klidu dát zase šlofíka a o nic zásadního nepřijdete. Na Disney Channel asi dobrý. ()

Johnny.ARN

Neni som fanda anime, ani 16 ročný pubertiak zameraný na áziu a dokonca ani dievča, ktorá by si ulecela na šikmáčovi. Bojovky pekné, príbeh kokotný, Bean zomrel, Femke super, animácie obstojné, základ pre sériu fajn. Isto lepšie ako Fullmetalalchimist, ale žeby som si z toho cvrkol, to zas ne. 2 z 5 ()

• Jméno „Geki“ se objeví jako graffiti na zdi v bojovém klubu. Odkazuje na Medvěda Gekiho, Seiyova soupeře v manze „Saint Seiya“. (Johnny.ARN)
  • Cassios (Nick Stahl) má na paži vytetovaného Ophiucha, muže držícího hada. To odkazuje na jeho mentora Ophiucha Shaina. (Johnny.ARN)