Odznak Vysočina

• Česko Odznak Vysočina
TV spot
Česko, (2022–2024), 20 h 10 min (Minutáž: 45–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (viac)

Malé mesto Veselá vyzerá na prvý pohľad až idylicky – „všetci“ sa spolu poznajú a stretávajú sa cestou do školy a do práce, navyše v malebnom prostredí Vysočiny, ktorá ale vie mnohokrát ukázať aj svoju drsnú tvár. Vo Veselej sídli menšie oddelenie kriminálnej polície, ktoré vedie žena - Dana Skálová (Monika Hilmerová). Ani malé mesto a vidiek však nie sú ušetrené závažných zločinov, nejde síce o sériových vrahov či záhadné alebo brutálne kauzy, ale aj napriek tomu zasiahnu do života celej komunity. Dôležitá je interakcia medzi jednotlivými zúčastnenými či podozrivými, ktorí klamú a navzájom sa obviňujú, nechýbajú ani nespoľahliví svedkovia a ďalšie postavy, ktoré vedia vyšetrovanie poriadne skomplikovať. Tajomstvo je ukryté práve v ľuďoch, ich osudoch a motiváciách, skôr než v samotnom vykonštruovanom prevedení vraždy. Hľadanie páchateľa je preto spoločnou prácou celého tímu. Zároveň rozpletáme aj súkromné životy hlavných postáv, sledujeme, ako sa vysporiadajú s dramatickými udalosťami počas vyšetrovania, ale aj so svojou vlastnou minulosťou a predstavami o budúcnosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa carl.oesch k tomuto seriálu (9)

Odznak Vysočina (2022)

Naprostý souhlas s příspěvkem anliho. Do puntíku. Od těchto dtektivek člověk nečeká nic než zábavu, oddechovku, opepřenou epizodními postavičkami a občas někde vzadu, ale opravdu vzadu se projeví nějaká ta zajímavost nebo dokonce skrytá pravda, vztahující se s pozoruhodnou překvapivostí k něčemu, co se oficiáně nevidí nebo vidět nesmí a o čem se nesmí ani mluvit. To tady ale prostě není ani náhodou. Hvězdička jenom za některé herce (rozhodně ne za Zmrzlou, proboha, co dělají takovéhle figury v divadle nebo ve filmu?) a Ledeč nad Sázavou a okolí. ()

Deň blbec (2022) (S01E02) odpad!

Nerad dávám odpad detektivkám tohoto typu, ale tady nemůžu jinak. Neuvěřitelně nesympatická dvojiec policajtek, u Moniky Hilmerové jsem měl pocit, že byla během natáčení lehce sjetá, ona kravka, kterou šikanovali v Brně si podle toho jak vypadá a jak se chová dostala, co si zasloužila a nechápu, proč tam byla ta trojka Hofmann, Suchánek a Děrgel. Prostě slabota, případ takový nijaký a ne moc logický, prostě - na Modravu to nemá ani náhodou. Uvidíme dál, ale už ta sestava "týmu" signalizuje, že to asi za moc stát nebude. ČT deb´vadesátkami vyhrává ne o parník, ale jako mercedes proti trabantu...vyjímečně. ()

Série 2 (2023) (S02)

Souhlasím s brecht98, líbila se mi průběžná linka s případem "Jůlinka", který ale skončil oproti předpokladům tou druhou možností, kterou podle mě vetšina diváků očekávala. A Zmrzlá je mimořádně nesympatická herečka, takže u ní platí ona hodně pravděpodobná možnost, že do té role dala opravdu kus sebe. Její "spolupráce" s rovněž mimořádně nesympatickým Batěkem ukazovala, že vztahy v týmech nejmusí být až zas tak idylické (ti dva "borci" z Brna předvedli, že dělat s nimi musela být "zábava" a to nejenom z osobního hlediska), ale představa, že si Batěk otevřel případ, který se mu "nezdá" je trochu divná. Ale byla to zase připomínka oněch důležitých flákačů, kteří dělají zbytečné věci, obtěžují ostatní, tváří se důležitě a přitom nenesou žádnou zodpovědnost. Přitom pokud to mělo být pochybení při vyšetřování, řešila by to inspekce a ne Tempus. Ten se zabýval nevyjasněnými případy. A pokud Zmrzlá věřila Batěkovu slibu, že jí pomůže proti oněm dvěma brněnským "mačům", tak byla neuvěřitelně hloupá a naivní. Ale jak "batěkové" tak "zmrzlé" jsou všude kolem nás, nevím, proč by se neměli vyskytovat i u Policie ČR. ()

Kŕmidlo (2023) (S02E02)

Dobrý díl, s atmosférou a trochu překvapivým vyústěním. Zrovna tady věřím, že to bylo podle skutečného případu... ()

Na dne (2023) (S02E04)

Zatím nejlepší díl s téhle mnohem lepší řady. Mimořádně mi tady sedí Hofmann, rozhodně se ukazuje, že Suchánek je schopen hrát i něci jiného než Partičku a dobrý je výběr herců ve vedlejších epizodách. Jenom doufám, že se na konci nestane, že Batěk vítězoslavně obviní Moniku Hilmerovou ze zmanipulování vyšetřování a on nebo Zmrzlá nenastoupí na její místo. I když vběžném životě to takhle bývá. Ale tohle je zábava, pohádka, tak by to tak za každou cenu být nemuselo. ()

Poľovníkova pomsta (2023) (S02E05)

Další velmi dobrý díl a navíc případ, že je vám těch "zločinců" víc líto, než jejich oběti. Bára Seidlová je pořád kočka, tady je svět v pořádku a zase mám pocit, že takhle nějak se to stát mohlo a to včetně umanutosti vůči těm místním myslivcům ze strany Hofmanna. ()

Vydierač (2023) (S02E06)

Nejlepší díl, který je na pozadí vlastního příběhu zrcadlovou ukázkou toho, jak je to s těmi zlými rasisty, xenofoby a bůhví čím, na čem roste, sílí a hlavně se živí aktivistická scéna těch jediným "správných" a "hodných" dobroserů. Obyčejný bezcitný vrah využije situace, protože mu jde jen a jen o peníze...tady byl konec až příliš realistický. ()

Skriňa (2023) (S02E07)

I tohle bylo dobré. Kauza Jůlinka se chýlí ke konci, do toho je Zmrzlá těhotná a řeší už z předchozích dílů potrat. Co se týká těch zatlučených ve skříni je to (zase asi na základě skutečného případu) tak trochu variace na ony časté příhody s hledáním zakopaných unesených v bedně...tady nejde o výkupné, ale o to, jak se zbavit nepohodlného svědka (oběti) a přímo ho nezabít. Otázka je, že kdybych si měl vybrat mezi dlouhým umíráním ve skříni, ze které se nemůžu dostat a ránou dohlavy, asi bych volil to druhé. I když v tom prvním případě mám do posledního momentu - naději. ()

V pasci (2023) (S02E08)

No tak prima. Případ Jůlinka skončil překvapivě, jak asi měl. Batěk odejde opruzovat jinam, ale dál si udrží svojí pohodlnou existenci parazita a Zmrzlá se vrátí do Brna. Kam jinam. Tak patří stejně jako ti dva týpci, co najednou museli odejít. A možná za pár let bude šikanovat (i třeba obtěžovat :-)) nějakého mladého kolegu a ten se ozve a skončí na Vysočině...inu, brňáci opravdu patří jenom do Brna. Jinak druhá řada výrazně lepší než ta první (to se nestává), zkusí tvůrci překonat docela vysoko nastavenou laťku ještě řadou třetí? ()