Odznak Vysočina

• Česko Odznak Vysočina
TV spot
Česko, (2022–2024), 20 h 10 min (Minutáž: 45–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (viac)

Malé mesto Veselá vyzerá na prvý pohľad až idylicky – „všetci“ sa spolu poznajú a stretávajú sa cestou do školy a do práce, navyše v malebnom prostredí Vysočiny, ktorá ale vie mnohokrát ukázať aj svoju drsnú tvár. Vo Veselej sídli menšie oddelenie kriminálnej polície, ktoré vedie žena - Dana Skálová (Monika Hilmerová). Ani malé mesto a vidiek však nie sú ušetrené závažných zločinov, nejde síce o sériových vrahov či záhadné alebo brutálne kauzy, ale aj napriek tomu zasiahnu do života celej komunity. Dôležitá je interakcia medzi jednotlivými zúčastnenými či podozrivými, ktorí klamú a navzájom sa obviňujú, nechýbajú ani nespoľahliví svedkovia a ďalšie postavy, ktoré vedia vyšetrovanie poriadne skomplikovať. Tajomstvo je ukryté práve v ľuďoch, ich osudoch a motiváciách, skôr než v samotnom vykonštruovanom prevedení vraždy. Hľadanie páchateľa je preto spoločnou prácou celého tímu. Zároveň rozpletáme aj súkromné životy hlavných postáv, sledujeme, ako sa vysporiadajú s dramatickými udalosťami počas vyšetrovania, ale aj so svojou vlastnou minulosťou a predstavami o budúcnosti. (TV Markíza)

bratr_jezek

(1. série) Takový lepší průměr s lokacemi, které jsou mi blízké, když po Vysočině dost cestujete. Team policistů je různorodý, někdo zaujme více (Zmrzlá, Hofmann), někdo moc nezaujme (Hilmerová, Suchánek), někdo je tam jen "navíc" (Děrgel). Případy nejsou úplně nezajímavé, moc ale nefunguje pokus o spojovací linku ohledně hrozby otevření starého případu dnes již odrostlé dívenky (Jindrová). Otevřený konec první série je tah na diváky, aby si psali o další díly- (2. série) Byl otevřen starý případ Jůlinka. Vlčková (Zmrzlá) je tak v očích kolegů ta "špatná", která se vrtá v minulosti, své antipatie se nebojí dávat jí najevo. V očích diváků je tak trochu za tu neoblíbenou postavu, ale spíš byla zmanipulovaná slibem, že se pořádně prošetří, jak jí šikanovali a sexuálně obtěžovali kolegové v Brně (co je to za "chlapáky" se nám ukáže v posledním díle). Policie na Vysočině ale musí dál fungovat, takže tu máme co zaujalo už v první sérii, hezkou přírodu a do toho nějaký ten případ. Poznáváme víc i ostatní kriminalisty a věřím, že např. takový kapitán Bach (Hofmann) si své příznivce najde. Škoda, že třetí řada asi nebude. ()

wooloong

Nejlíp hraje samotná Vysočina, je sošná, půvabná a tajemná. Znělka taky není úplně k zahození, ale hudba je fakt divná, to klepání super divné. Detektivní zápletky vcelku průhledné a nezajímavé, hlavní aktéři taky nic moc, ty role jim nevěřím. Ale k žehlení vcelku dobý. ()

Lepra

Proč se točí seriály s herečkami, které neumí česky? Proč v každém seriálu je slovenka, co předstírá češtinu???? Nemáme snad dost českých hereček? ()