Odznak Vysočina

TV spot
Česko, (2022–2023)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (viac)

Malé mesto Veselá vyzerá na prvý pohľad až idylicky – „všetci“ sa spolu poznajú a stretávajú sa cestou do školy a do práce, navyše v malebnom prostredí Vysočiny, ktorá ale vie mnohokrát ukázať aj svoju drsnú tvár. Vo Veselej sídli menšie oddelenie kriminálnej polície, ktoré vedie žena - Dana Skálová (Monika Hilmerová). Ani malé mesto a vidiek však nie sú ušetrené závažných zločinov, nejde síce o sériových vrahov či záhadné alebo brutálne kauzy, ale aj napriek tomu zasiahnu do života celej komunity. Dôležitá je interakcia medzi jednotlivými zúčastnenými či podozrivými, ktorí klamú a navzájom sa obviňujú, nechýbajú ani nespoľahliví svedkovia a ďalšie postavy, ktoré vedia vyšetrovanie poriadne skomplikovať. Tajomstvo je ukryté práve v ľuďoch, ich osudoch a motiváciách, skôr než v samotnom vykonštruovanom prevedení vraždy. Hľadanie páchateľa je preto spoločnou prácou celého tímu. Zároveň rozpletáme aj súkromné životy hlavných postáv, sledujeme, ako sa vysporiadajú s dramatickými udalosťami počas vyšetrovania, ale aj so svojou vlastnou minulosťou a predstavami o budúcnosti. (TV Markíza)

anli

Další z řady televizních kriminálek v podání TV Nova.Bohužel se akce nezdařila.Tvůrci se snažili okopírovat oblíbený projekt "Policie Modrava" a vybrali Vysočinu.Ne ,že by tam nebylo hezky,to je a taky záběry Vysočiny jsou skoro to jediné plus ,co tenhle seriál nabízí , ale popořádku.Nevím kdo a jak tu vybíral herce a už tady je první kámen úrazu-Monika Hilmerová je nemastná ,neslaná a jakoby teta od vedle a ne kriminalistka.Simona Zmrzlá nám někde herecky zmrzla a tváří se pořád stejně nudně a nezajímavě ,až to bolí.Jední dva ,kteří sem přinášejí trochu svěží vítr a snad i trochu humoru jsou Martin Hofmann a Michal Suchánek ,u kterého mi jen mrzí,že zase takový prostor nemá.A Patrik Děrgel se v každém díle objeví jen párkrát ,tak je tu vlastně jen do počtu.Jednotlivé příběhy jsou průměrné ,občas trochu zajímavější a spadají do typické ,průměrné televizní produkce Novy.Nic víc ,nic míň.Režie je bez nádapu ,unilá a jakoby-ať už máme hotovo.A ještě bych zmínil hudbu ,protože jestli si někdo myslí,že když bude něčím tlouci do něčeho a možná i v rytmu ,že je to hudba ,no tak není.Chybí tu nějaký aspoň základní hudební motiv ,takže to se taky nepovedlo.Celkově vzato 8.dílů opravdu stačilo a snad už nové neuvidíme.S přimhouřenými oky dávám 40% a to hlavně díky Vysočině a exteriérům a taky za Hofmanna a Suchánka.Jinak je to bída ,bída,bída a už se mo těšíme na čtvrtou řadu Modravy ,abychom si spravili chuť (tedy doufám a velmi). ()

Jara.Cimrman.jr

"Chceš to do mailu nebo doporučeně? Já úplně nevím, jak se správně práskaj lidi." Zpočátku to byla neskutečně dobrá parodie na policejní práci. Fakt bych chtěl potkat technika, kterej sejme daktylky z klacku zahrabanýho v zemi. Taky jsem se s chutí zasmál, když vyšetřovatelé vražd vyrazili na domácí hádku, protože toho uniformy měly dost. Tohle slyšet obvoďák ve vysílačce, tak si sám dá pokutu za rychlost a udá se na GIBS za nenasazenej poklop na hlavě. To ovšem byl jen začátek. Pak se to začalo brát vážně a najednou z toho byl obyčejnej nováckej seriál s jedním občas hláškujícím detektivem a šéfkou, pro kterou je správná věc mnohem víc než zbytečnost zvaná trestní řád. Naštěstí se to celý netváří nijak vážně a zabít se s tím dá čas poměrně příjemně. ()

Wacoslav1

Další snaha přiživit se na Případech prvního oddělení dopadla podobně jako ty předchozí. Pravda v produkci Novy to mohlo dopadnout i hůř a není to aspoň vyložený odpad jako např Specialisté, ale i tak to není žádná výhra. Linie s vedlejším starým případem která se táhne celým seriálem je o ničem. Suchánek jako policajt je špatný vtip. A ta blbá hudba hrající skoro v každý scéně to dorazí. Některý díly jsou aspoň průměrný, ale když to budu hodnotit jako celek tak si to vyslouží za mě maximálně 40% ()

blackrain

Večerníček na dobrou noc pro dospělé. Jednotlivé díly jsou takové jednohubky, u kterých opravdu není nutné přemýšlet. Jsou nenáročné a ani to od diváků nevyžadují. Skvadra policajtů byla jako vystřižená z učebnice.  A když se teda pohybujeme na Vysočině, proč měla policejní auta včetně teréňáku šéfky středočeské značky? Jen takový můj rýpavý detail. ()

otík

Další z řady krimi seriálů, který potěší, i když nenadchne. Ale seriál má vzrůstající tendenci kvality, první série spíše podprůměrná, druhá série malinko nadprůměrná. Nejsou tu nějak zásadně se rozvíjející osobní linky postav - Hilmerová vůbec, Zmrzlá ve druhé sérii (ale dá se to přežít), Hofmann taky spíše až ve druhé sérii, ale nic světoborného, Suchánek a Děrgel nic, to jaksi nemají rodinu. Proto mají přednost krimi případy, a to jedině dobře. Takže jo, tohle se Nově docela povedlo. ()

Trustme

Dedektivka pro vesnické diváky TV Nova. Zkrátka, aby unavený pracující nemusel tápat, kdo je vrah až do odhalení v ději, tak je mu to v každém díle díky nešikovné dramaturgii, castingu, scénáři napovězeno jakmile se záporná postava objeví. "Hele Máňo, von tendlentenc bude ten vrah!" Komerční televize chce dát divákovi pocit, že je bystrý Sherlock Holmes. ()

mira007

Tv Nova natočila a odvysílal další z řady krimi seriálů, na kterou si pět minut po konci posledního dílu nikdo nevzpomene ( teda poslední... dějově to je neuzavřené doufaje, že si o to diváci napíší do Volejte řediteli ), protože tvorba této komerční televize je tak stejná, stejně sterilní, bez šťávy a na rozdíl od Specialistů se človek ani nepobaví, jak je to blbý. Dvě hvězdy za obsazení a exteriéry, ale jinak utahaná nuda, kterou prodlužuje neskutečně nevhodná rozverná muzika. ()

adelina8

Když znělka vypadá líp než celý seriál... Bohužel tohle se nepovedlo, ztráta času. Dokoukala jsem asi jen proto, abych si to odškrtla a nikdy se k tomu už nevracela. Člověk si ani nepamatuje, o čem to vlastně celé bylo. Snad nás nečeká pokračování... ()

DAPDO odpad!

Viděl jsem první a poslední díl, to co bylo mezi tím si umím představit, protože kvalita mezi úvodem a koncem se nezměnila. Policajti si sednou ke stolu, shrnou si všechny indicie, který získaly neskutečnou náhodou a během jednoho výslechu se jim pachatel přizná, i když proti němu nejsou pádný důkazy. Je to naprostý peklo, vždyť ta banda amatérů, co všechno vyšetřuje, by měla problém vyřešit i krádež kompotů ze sklepa… Nova ovšem tuhle šmakuládu prezentuje jako divácky úspěšný seriál, tak si schválně tipněme, kolik sérií bude ještě natočených. ()

Trixinka

Edit 2023 .... TV Nova měla svoji Kriminálku Anděl, Policii Modrava, má své Specialisty. Proč potřebovala další kriminálku? Proč, já se ptám proč? Parta vedená světe div se ženou, působí sice sympaticky a na pivko bych s nimi klidně šla, ale jako kriminalisté jsou hrozní a navíc to berou smrtelně vážně. Co člen to typický klišé charakter - šéfka žijící pouze svojí prací, ambiciózní mladíček, hláškující machr, starší bývalý doktor nyní policista připraven poskytnout moudrou radu, a nakonec tu máme nováčka v týmu - mladá ambiciózní matka dodržující pravidla. Jednotlivé epizody 1. série jsou kvalitativně stejné, žádný nevybočuje z průměru, zápletky snadno prokouknutelné, vraha jsem až na jednoho uhádla hnedka. Posun k lepšímu nastal ovšem v sérii 2, případy jsou rozhodně zajímavější, vyšetřovací metody o něco uvěřitelnější a konečně se dozvíme, jak to vlastně bylo s případem Jůlinka. 3. sérii už ale velice prosím netočte. ()

DarthFailord

Vzestupná tendence. Druhá půlka druhé řady už strčí do kapsy většinu českých detektivek. A to hlavně díky výbornému hereckému obsazení a skvělému Martinu Hoffmanovi. ()

ostravak30

Tak nějak nevím, zda někomu v Česku pomalu dochází, že čeho je moc, toho je příliš. Odznak Vysočina zobrazuje zhruba to, jak by policejní práce neměla vypadat. Když mezi kolegy dorazí nová, mladá kolegyně, tak jsou doslova otrávení z toho, že je poučuje o předpisech a dokonce, že musí psát hlášení. Kriminální zápletky jsou slabé stejně jako celé vyšetřování a člověk se neubrání dojmu, že kriminalisté pachatele odhalili spíše náhodou nebo s velkým štěstím. Jednotliví herci působí mdle, ale to je způsobeno opravdu špatným scénářem. A to přesto, že Vysočina je jinak krajinářsky atraktivní. I celé dialogy jsou zvláštní a často jsem měl pocit, že se baví idiot s blbcem. Jedna postava něco řekne a druhá se na to vzápětí zeptá. Hudba hraje prakticky nepřetržitě, takže není možné rozeznat vážnější momenty od humornějších, klidné od dramatických. Jedné, co stojí alespoň trochu za povšimnutí, je úvodní obrazová znělka, která se povedla. ()

carl.oesch

Naprostý souhlas s příspěvkem anliho. Do puntíku. Od těchto dtektivek člověk nečeká nic než zábavu, oddechovku, opepřenou epizodními postavičkami a občas někde vzadu, ale opravdu vzadu se projeví nějaká ta zajímavost nebo dokonce skrytá pravda, vztahující se s pozoruhodnou překvapivostí k něčemu, co se oficiáně nevidí nebo vidět nesmí a o čem se nesmí ani mluvit. To tady ale prostě není ani náhodou. Hvězdička jenom za některé herce (rozhodně ne za Zmrzlou, proboha, co dělají takovéhle figury v divadle nebo ve filmu?) a Ledeč nad Sázavou a okolí. ()

rigby

Kvalitativně i obsahově hodně podobné s krimiseriálem Stíny v mlze, který současně běžel na ČT. Stále balancuje těsně nad hranicí průměrnosti. Scénář často trpí značnými zkratkami, někdy zase hodně podrobnými a hlavně nepotřebnými detaily. Občas je to tak kostrbaté, že slova ani nejdou hercům z úst. V konečné podobě se ale jedná o slušný nenáročný oddychový seriál, na který jsem se docela těšil, a to zejména kvůli sympatickým hlavním představitelům. Ovšem druhá série byla o stupeň lepší. Jakoby se autoři poučili, což se obvykle nestává. Zajímavé případy, herecké obsazení se nezměnilo, jen ten příběh táhnoucí se všemi díly mohl zůstat vypuštěn, protože ani jeho rozuzlení diváka nezajímá. Pokud bude další série, už se rád kouknu znovu. Průměrem tedy 3+ až 4- ()

Kozlowski8

Seriál, který nemá šťávu. Nenápadité příběhy jednotlivých epizod, mnohdy hloupé (až parodické) jednání zúčastněných postav, žádné napětí, žádné překvapení a k tomu nedotažené, neukončené vedlejší dějové linky, zabývající se osobním životem obou pollicistek. Obě ženy v hlavních rolích mne herecky nezaujali, stejně jako Michal Suchánek, který ale ani neměl moc čím a Patrik Děrgel - ten jako by ani nebyl (možná i dobře). Jediný Martin Hofmann z této partičky, dokázal svou postavou aspoň trochu zaujmout. Odznak Vysočina je jen jedním z mnoha produktů televize Nova (a nejen jí), u něhož si můžete v klidu psát emaily, luxovat, vařit a když na chvíli zadřímnete, taky vám nic neuteče. 35 %. ()

Peabody

Guilty pleasure, mám rád krimi seriály. Některé. Tohle podle mého názoru mnohem více než se zmíněnými Stíny má prvky Modravy. Je tady taky poměrně výrazný genius loci, taky to není nic hvězdného, ale jako na pozadí k práci se to dá. Navíc je tu na pohled příjemná Simona Zmrzlá, lidská Veronika Hilmerová, roztomilý cynický Martin Hofman, překvapivě snesitelný Michal Suchánek a totálně nijaký Patrik Děrgel.v dílech potěšil Michal Dlouhý a řada neokoukaný postav. ,  Zápletky nejsou nic moc, linii s Martinou JIndrovou jsem až tak nepochopil, přišlo mi to celkově nedopečené - možná pilotní osma. Nakouslo se nakouslo, nedopeklo, nedořešilo. Ano, některé dialogy šustily, ale takové hrůzy jako p. Čvančarová šéfka policie (se speciálním držením zbraně a během) to tudy není. Tu ostatně překonala snad jen p. Čvančarová atomová vědkyně v Exnerovi, to byl vrchol českého castingu ever. Celkově tedy rozhodně ano, tři hvězdy s klidem. ()

Vltaava

Herecké výkony - slabá slabota - všichni. I Martin Hofmann. Víc asi netřeba dodávat, ději nepomohli. Taková ještě slabší Policie Modrava, s tím velkým plusem, že tu žádný debilní policajt neříká "jasňačka" - to je velký velký plus. A jak někdo píše, že to není horší než anglické venkovské detektivky, tak takovej člověk vůbec neví, co říká, tohle je nesrovnatelně blbější po všech stránkách. Kromě toho v anglickým filmu, seriálu, čemkoliv nenajdete tak amatérské herecké výkony jako zde. ()