Bomba

všetky plagáty

Na pařížském parkovišti se Sonia ocitne uvězněná v autě se svým synem a dcerou přítele Freda, který zůstal venku a nemůže jim nijak pomoci. Pod autem je totiž nastražena protitanková mina. Sonia je odbornice na zneškodňování bomb, která spolu s Fredem pracuje pro nevládní organizaci. Právě se vrátila z mise na Ukrajině, a přestože je zvyklá čelit nebezpečným situacím, nyní jsou ohroženy životy jejích dětí a v sázce tak nikdy nebylo víc. Na pomoc jim přispěchají kolegové Igor a Camilla a všichni teď mají třicet minut na to, aby bombu zlikvidovali a našli pachatele. Dokážou spolupracovat jako tým, nebo se rodina pod tlakem okolností rozpadne? (Cinemax)

bourec

Zlatá Exploze s Bondem Brosnanem. Tohle je všechno, jen ne napínavej film. Ty dvě herečky, z nichž ta jedna v autě vypadá fakt báječně bohužel neumí zahrát ani nervozitu, zděšení. Film je komorně laděnej, a nudí od dsátý minuty až dokonce. A to naštěstí nerozumím pyrotechnice, a celou dobu sem nepochopil, co ty dva mamlasové tam vlastně montujou. Bylo to podivný. 30% stačí. ()

PEZ

Milá francúzska jednohubka. Celý film sa odohráva v garáži a hlavných je len cca 5 postáv. Napriek tomu nenudí. Vcelku jednoduchá premisa vytvára napätie počas takmer celého filmu. Záver nie je až tak šokujúci, ale dáva ako tak zmysel. Našťastie to tvorcovia nenaťahovali, takže za jedno pohodové pozretie to stojí za to. Film bodoval na festivale v Cognacu a na Grimmfeste, na najlepší thriller bol nominovaný aj v Brusseli a Chennai. [2/2024] ()

piglit

V okamžiku, kdy získali kila mohli vystoupit postupně všichni výměnou lidí za závaží. Výbuch v uzavřeném prostoru by tlakovou vlnou zabil všechny přítomné. To se scénárista nemůže zeptat nějakého specialisty? ()

Adramelech

Dost nezáživný film. Kromě toho měl příšerně mrňavé titulky, takže se mi špatně četly. Opravdu není potřeba to vidět ještě jednou, jak zde již správně poznamenal jeden kolega. ()

Enšpígl

Docela mě překvapila nemalá česká stopa ve filmu a tím nemyslím jen značku auta. Film úplně blbej není, příjmně odsejpá, nehraje si na nic složitýho, jediný že od jisté části člověk asi tuší, kdo je asi pachatel. ()