Komedie o jednom manželství a trampotách s bytem... Studentka vysoké školy Marta (I. Andrlová) se rozhodne zpečetit svůj vztah se Zdeňkem (V. Dlouhý) tajnou svatbou. Zbývá jen oznámit tento fakt oběma rodičům. Rodiče nevěsty (S. Budínová a R. Hrušínský) jsou velmi zajímavá dvojice – přísná maminka učitelka je velký pedant na pořádek, tatínek, jehož láskyplně oslovuje něžná polovička „tatíčku“, si zase neláme s ničím hlavu a svůj čas tráví skládáním básniček. Rodiče ženicha (Z. Hadrbolcová a J. Vala) momentálně nejvíce zaměstnává, jak co nejvýhodněji provdat dceru Marcelu (D. Veškrnová), jejímž životním idolem je zpěvák Jiří Korn. Do těchto všedních starostí obou rodin jako blesk zasáhne sňatek jejich ratolestí Marty a Zdeňka. Kde asi bude mladý pár bydlet? Marta přichází s praktickým řešením – bydlet budou u jejích rodičů. Co na tom, že přes bývalý dívčí pokojík vede cesta přímo do spíže, a tudíž je mladá dvojice několikrát za noc vyrušena veršujícím tatínkem toužícím po kyselé okurce. Je tedy skoro s podivem, že i přes tyto „bojové podmínky“ se rodina brzy ještě rozroste… (Česká televize)

FRANTACZ1

Přes datum vzniku filmu může být někde aktuální i dnes, navíc vtipné, a v dané době i veřejně jen tak neviděné momenty. Snad až na ten příšernej konec... ()

Hombre8

Taková byla prostě doba. nemožno v tom hledat nějakou atraktivitu. Nic atraktivního na tom nebylo. Průměrná normalizační komedie. 55%. ()

Peabody

je to dost blbé, Halina prostě jenom pro prachy napsala takovou uměřeně kritickou (jakože je bytový nedostatek a uplácí se) jakoftipnou povídku. Korna milující Veškrnová s příšernými účesy je slabá, Andrlová hraje skromnou chudinku velmi uměřeně, takže je to spíše mrtvá myšoryba, Dlouhý se jen tak plácá, Budínová jen tak prochází, Hrušínský věčně opilý, je tam kde kdo, ale celkově je to pod psa. I ten rlůžový konec, jak je vlastně všem pohromadě dobře i když si jdou na nervy. A syn přednosty kliniky Máchala to je opravdu síla. Legračnost gayů Trávníčka a Kanyzy, no panebože - Konečně jsem potkal normální lidi.  To je blbé i na dobu, kdy se neelgebetovalo. ()

Azurka

Nezapomenutelný Rudolf Hrušínský v roli tatíčka: "KREV - ve mně bouří" Už jen kvůli němu stojí za to komedii shlédnout. ()

mfanta

40% - Jak je ve filmu Ivana Andrlova, tak me to negativne ovlivni. Nejak ji nemuzu prijit na chut. Ne ze bych se vylozene nudil, ale tak nejak byl cely film o nicem. Pravda, dnes uz svetem hybou jine problemy, ale presto me film jako do jiste miry pametnika totality neoslovil. Snad jedine jako sonda do mezilidksych vztahu uvnitr rodiny. Trochu pripominaji Diky za kazde nove rano. Kdo ze to psal scenar? ;-) ()

maestrum

Hloupost, maloměšťáctví, předsudky, trapnost, sobectví. Tím by se dal charakterizovat celý film, jakožto i vlastnosti protagonistů. ()

Lykos

Velice velice ubohé. Hraje v tom elita, ale to nestačí, pokud příběh stojí za to, co jim přidělili na byťáku. Navíc Andrlová je prostě krajně nesympatická. Přitom to téma není špatné, ale opět to Halina prostě nedokázala zpracovat. Anebo se možná před třiceti lety lidé smáli něčemu jinému. Já bych teda komedii v tomto hledala jen těžko. ()

pajkir

Poměrně podhodnocená komedie se skvělým věčně nalitým tatíčkem Hrůšou: "Bobku zpívej!!!" Dal bych 4 hvězdy, ale vzhledem k nízkýmu hodnocení dávám 5. ()

horskejvlk

Zde je jasné proč byla revoluce v 1989 mladí měli problém s byty dnes je bytů dost ale stojí 4.000.000,-Kč ale žilo se a žije se… kam se hrabě vyprávěj. V podstatě se v bytové situaci moc nezměnilo, mentalita je stejná. Na inscenaci se dá dívat Veškrnka je dobrá disko stará panna a Valu v komedii vždy rád vidím. ()

milos.bradik

Paní Pawlovská se snaží politicky uvědomělým divákům vysvětlit, že soužití více generací v malém bytě je lepší než klid, který je přece škodlivý. Komedie k pláči, která se snaží v divácích probudit pospolitost a kritizuje snahu po vlastním bytě. Nejlepší byli Kanyza s Trávníčkem, kteří inscenaci lidsky proteplili. ()