Čeľuste: Ľudská návnada

• Veľká Británia Jetski (viac)

Študentka Nat (Holly Earl) a jej štyria priatelia oslavujú semestrálne prázdniny na piesočnatých plážach v Mexiku. Po noci plnej alkoholu na úsvite ukradnú dva vodné skútre a vyrazia na more. Stane sa však vážna nehoda, pri ktorej si jeden z priateľov zlomí nohu. Kilometre od brehu sledujú, ako sa jeden z vodných skútrov potápa a druhý nechce naštartovať. Bez jasnej cesty domov sa kamaráti plavia po mori stále ďalej a ďalej, až napokon krv z otvorenej zlomeniny priláka krvilačné žraloky. Začína sa nemilosrdný boj na život a na smrť. (TV Markíza)

Martin741

Videl som prvy The Reef 2010, dvojku z 2022 som nevidel. Tuna ide o  dalsi tuctovy pod/priemerny zraloci horor. Tazkopadne zahrane, s prisernymi dialogmi a bez atmosfery. Film, ktory behom rokov  brutalne zostarne, bez invencie. Jo, toto je ciry konzum, film patri do vseobecneho rozhladu, no ide  o konzum, takze menjecenny  film  : 15 % ()

jefff

Nebylo to dobré. Spíš to bylo hodně špatně, ale zase jsou na světě i horší žraločí filmy. Triky chvílemi obstojné, chvílemi strašlivé. Ale největší negativum vidím ve slabých nápadech - tvůrci si vlastně moc nevěděli rady, co že tam mají celý film ty oběti dělat, než je všechny (možná) sežere. Druhé mínus jsou herci. Hrozná sestava bez charisma. ()

Shakers

Ak hľadáte film pri ktorom chcete vidieť žraloka a zároveň si zdriemnuť pri ňom, tak aby vám nič podstatne s príbehu neušlo, ste tu správne. James Nunn nie je zlý režisér pokiaľ ma pred kamerou Scotta Adkinsa a jedná sa o akčný film. To mu celkom ide. Bohužiaľ tu nemá dobrých hercov, scenár a dokonca ani pevnú pôdu pod nohami od začiatku filmu a je to dosť cítiť. Tešil som sa na toto leto a bol som zvedavý aký žraločí film zas ulovím, ale toto som si moc neužil. Dokonca som mal pocit, že ma niečo žere. Žralok to nebol, takže logicky tipujem, že asi nuda.  40% - 2* ()

korbitch22

Podhodnocování Animal hororů je tady roky naprosto normální, ať už je to výtečný Reef, solidní dvojka Abbys či dokonalý Crawl, za který bych opravdu zdejší kokosy hodil do tůňky plné piraní. Jetski je řemeslně naprosto v pořádku. Žádná laciná kamera ani efekty. Naopak výtečný střih, několik luxusních krvavých scén, dost lekaček a výborná hudba. Herci jsou úplně v pohodě a to, že je to parta nesympatických kreténů, kteří se chovají jako prasata, ukradnou skútry a píčovinou uvíznou na širém moři je věc druhá. Dialogy bolí, zápletka s nevěrou je snad už survival evergreen jako prase a finále je tak debilně přetažené za vlasy, navíc úplně zbytečně, že bych čekal finále ve kterém během jejich pobytu na moři vypukla na břehu zombie apokalypsa. Protože celou dobu je to solidně napínavé, s výtečnými útoky žraloka a ten konec to bohužel dost srazí. Jinak poctivá a snaživá žánrovka, která se s loňskou sračkou Great White nedá srovnat. 29% je totální mindfuck. 55%. ()

SOLOM.

I letošní rok se samozřejmě neobešel bez filmů se žraločí tématikou, bohužel pro diváka, ve většině případů jde o céčkové podprůměrné záležitosti, z nichž většina nestojí za jejich pozornost. Shark Bait (nebo chcete-li Jetski jak zní jeho druhý název) patří k těm, které se alespoň přiblížili k průměrným vodám. Není to sice žádný zázrak, ale s přivřením oka, se na to dá dodívat až do samotného konce. Pár slibných scén tu k vidění je, atmosféra taky není vyloženě špatná a především žraločí útoky jsou asi tím nejlepším, co je tu k vidění. Nebudu-li počítat dvě děvčata v bikinách.    A právě samotné útoky žraloka, jsou celkem dobře provedené a hlavně krvavé. Než se k nim však dostaneme, musíme přežít první poněkud nudnější půlhodinu. Ta je věnována především naší pětici přátel, která paří na pláži, chlastá alkohol a sníží se i ke krádeži skútrů. Chtěli si ještě naposledy užít trochu zábavy, ovšem místo toho budou bojovat o holé životy. Řeknete si „klišé“ to už tady tolikrát bylo a je tomu skutečně tak. Scénář nám nenabídne příliš nového, co bychom neviděli už jinde. Na řadu přijde i několik stupidních rozhodnutí, milostný trojúhelník, srdceryvný leč poněkud stupidní závěr – no prostě již zažitá klasika.    Ač mi postavy nějak zvlášť nepřirostly k srdci, herci se s tím popasovali celkem slušně. Vesměs podali jakžtakž snesitelné výkony, hlavní herečka byla pěkná, lokace kde se natáčelo jakbysmet a celková stopáž nebyla nikterak přemrštěná. K průměrnému ohodnocení mi už chyběl jen lepší závěr a finální souboj se žralokem. I tak si ale troufám říci, že tento film není určitě ztrátou času. 40% ()