Šedesátá léta, malá pražská hospoda a v ní Eliška Rabasová, její rodina a lidé kolem ní. To je svět jednoho z prvních komediálních seriálů Jaroslava Dietla, významného tvůrce naší televizní seriálové tvorby. Jeho "Eliška a její rod" znamenala v šedesátých letech výrazné vykročení na cestě za původním českým seriálem. Sklidila divácké uznání i proto, že režisér František Filip vyzval ke spolupráci takové herecké osobnosti, jakou byla Olga Scheinpflugová, Josef Kemr, Jiří Sovák, Iva Janžurová a další. (Česká televize)

martins

Seriálová prvotina Dietla velmi povedená, výborné herecké obsazení, bohužel, úpadek tvorby Dietla v pozdějších 70. a 80.letech je tragédie. ()

pajkir

Když vezmu v potaz rok výroby seriálu, tak se na to dá i po 50i letech v pohodě dívat. Podle těch hlášek to vypadá, že si Sovák hodně upravoval scénář k obrazu svému, Kemr milius a Olga S. - buď ji tady kritizujete, nebo opevujete, za mě rozhodně krásně zahrana role ()

710.cz

Překvapivě pro pamětníky koukatelné  i po šedesáti letech. Pro mladší, ovlivněné americkou produkcí a obdivující dobu hippies nebo Hendrixe, těžká deziluze, jak to tehdy bylo hnusné, oslizlé.... ()

Hidoshito

Předchůdce Chalupářů s přece jen vážnější tématikou okolo rodinných vztahů (dokonce i Sovákův syn se zde objevil jako úplný mlíčňák). Celkovou atmosféru si pro změnu přenesl do dalšího skvostu - Byl jednou jeden dům. Úplnou perličkou pro mě byly písničky Rolling Stones v české čtyřce té doby, to nemělo chybu.:) Pan Filip je prostě génius! ()