Spy x Family - Season 1

(séria)
Japonsko, 2022, 10 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Tacuja Endó (komiks)

Kamera:

Akane Fušihara

Takuja Eguči, Acumi Tanezaki, Saori Hajami, Hirojuki Jošino, Acuši Ono, Marie Ói, Júdži Murai, Taisuke Nakano, Kazuja Sadži, Icuki Kurita, Hana Sató (viac)

Tajný agent Soumrak má těžký úkol – vytvořit perfektní rodinu! Udržet si falešnou identitu bude složité, ale není jediný, kdo má tajemství. Jeho žena je shodou okolností nájemná vražedkyně a jeho dcera je telepatka. Vítejte ve světě intrik a rodičovství! (mikki089)

Kimkong

Do nějaké dvanácté epizody výborné. Vtipné. Zajímavé postavy. Ale pak se seriál rychle vyčerpává. Opakující se překvapené výrazy u Anyay. Málo prostoru pro Yor. Docela náhodné mise bez posunu hlavního děje. Chemie mezi ústřední trojicí se také nijak moc nevyvíjí jak by mohla. Jen hodně pomalu. ()

Jeoffrey

Kdybych se někdy rozmýšlel, jak dostat své kamarády, z nichž je většině už 30+ k anime, pak by Spy x Family byla asi první volba, kterou bych jim doporučil. Spojení animačních studií Wit a CloverWorks zajistilo, že zde máme opravdu krásný a osobitý vizuál. Navíc i hudba je zde výborná. K tomu velmi povedený příběh, který je vlastně rodinnou špiónskou komedií, tedy nabízí různá témata, která by měla být zajímavá i pro někoho, kdo o anime nikdy nezavadil. A také si třeba myslím, že to vykreslení politické situace v době podobné studené válce, nebo spousta odkazů na některé špionážní filmy a občasná kvalitní akce, by mohly mnohé diváky opravdu chytit. Navíc velmi povedená komediální stránka, velmi dobře napsané charaktery, důraz na rodinu a jaký má význam, nebo jaké může mít problémy, by zase mohlo rezonovat s mnohými divačkami. A pak by se třeba také dokázali do Spy x Family zamilovat, tak jako já, oblíbit si všechny hlavní postavy a s napětím čekat, jak to celé dopadne. Jako jedinou výtku jsem schopný akceptovat akorát to, že některé díly, především ty v druhé polovině, mohou působit jako o něco slabší a že to pak někomu přijde, že se seriál občas v rámci té hlavní dějové linky tak trochu vleče. Žádný jiný nedostatek podle mě tohle anime nemá, je to jeden z klenotů roku 2023, do kterého bylo dáno hodně lásky a poctivé práce a já ho tak mohu bez problémů ocenit 9,5/10 s tím, že Jor si přidávám do svého waifu listu a Anju zase mezi to nejroztomilejší, co jsem letos viděl. ()

david141474

Když jsem zjistil, že se v českých kinech objeví nový anime neváhal jsem a když jsem následně zjistil, že má původní seriál jenom 2 série, už nebylo uniknutí. Vrhnul jsem se na to po hlavě a proto jsem první sérii, která má 25 dílů dokoukal za pouhé 4 dny. Série utíkala, bylo dost ztřeštěný, ale kvalita nepokulhávala. Série kvalitativně neupadala a to se jen tak nevidí. Tento seriál mě strašně chytnul a já jsem to žral. Je to dost ujetý, vtipný a zároveň dost drsný a nějaká krev se taky objeví. Takže nevím jestli to má být seriál pro děti s nějakou tou akcí. Nebo drsnější anime s dětinským podtónem. Suma sumárum je to asi satirická komedie s nádechem brutality. Co se týče soundtracku, tak ten se dal. Postavy byly dost sympatický. Děj je jednoduchej, zachovat světový mír. To je vše o co se tady jedná. Nejlepšími díly jsou zřejmě čtvrtý a dvaadvacátý. Já jsem s tímto šíleným seriálem, tedy sérií velmi spokojen. 8/10 Satirická komedie a nádechem brutality! ()

Hees

Výborné anime o rodinke, ktorá sa za istým účelom dala dohromady a síce účelovo spolu sú, ale nakoniec im to ako rodine dosť funguje. Najvýraznejší problém vidím u mňa vo veľkom rozdiele prvého partu a druhého partu tohto anime. Mňa absolútne druhý part nebavil ani zďaleka tak ako prvý a vidím tam istý pokles kvality, ale hlavne pokles v nápadoch, ktoré v prvej sérii boli vynikajúce hlavne preto, lebo to bolo neokukané a nové. Takže len preto som sa rozhodol ísť na nižšie hodnotenie a je mi to v podstate aj trocha ľúto. Spy x Family má totiž vykajúce postavy a to nie len tie hlavné ako Yor, u ktorej nechápem ako sa im podarilo hodnoverne vyobraziť starostlivú matku a zároveň v práci robí absolútne niečo iné. Loid u neho je to také samozrejmé, aj keď u neho sa mi páči, že vlastne sa hrá na to, že to je len misia, ale podľa mňa jeho city sú iné a má svoju rodinu rád. Anya je asi najlepším členom rodinky, lebo vlastne svojimi schopnosťami prináša najdôležitejšie vtipy a vtipné situácie a tak teda hlavne aj svojou osobnosťou. Druhý part tiež priniesol vynikajúce nové a zábavné postavy, ktoré ma naozaj bavili a určite v anime majú miesto, ale bohužiaľ za mňa varil z vody a naťahoval čas niečím čo ma príbehovo až tak nebavilo, ale chápem, že dané nové postavy tam chceli nejako predstaviť. ()

• Plakát k této epizodě s Anjou Forger jedoucí na gryphovi je inspirovaný slavnou sérií pěti olejomaleb označovaných jako „Napoleon překračující Alpy“ od malíře Jacquese-Louise Davida z let 1801–1805. (Jeoffrey)