Vítejte v Los Angeles v roce 1948, kdy všichni používali v běžném životě magii. Tedy až na soukromého detektiva H. Phillipa Lovecrafta. A tím se stává jediným důvěryhodným kandidátem, který může získat nesmírně cennou knihu o černé magii... Vítejte v Los Angeles v roce 1948, kdy všichni používali v běžném životě černou magii. Tedy až na soukromého detektiva H. Phillipa Lovecrafta. A tím se stává jediným důvěryhodným kandidátem, který může získat nesmírně cennou knihu o černé magii - "Necronomicon". Lovecraft má jen 48 hodin na to, aby dostal knihu zpět, odolal všem čarodějným kouzlům a zachránil všechny od konce světa. (HBO Europe)

Zombi

Námět se mi hodně líbí, ale zpracováním to v dnešní době už nemá kromě pár hlášek moc co nabídnout. Obsazení fajn, ale ten noirový archetyp s osudovou ženou a soukromým očkem je zde podán v tom nejstandardnějším a nejohranějším podání, které jsem viděl už mnohokrát a znovu mě to nebaví. Svět prostoupený magií mě baví, ale na lepší vykreslení a podání by to chtělo větší rozpočet a závěr je vlastně od určité doby celkem předvídatelnej. Ve své době asi fajn, nyní již jen za 2 hvězdy. ()

Illy

Spojení noirového, fantasy a hororového filmu? Velmi zvláštní ale docela to funguje. Příjemný, odpočinkový a dnes na tváři úsměv vzbuzující film. ()

sirien

Tenhle film asi nemá smysl aby si pouštěl někdo, kdo nemá nějaký vztah k Lovecraftovi. Nejvíc asi trpí nízkým rozpočtem, na druhou stranu - tím to zase aspoň hezky zapadá do té archaicky-noirové stylizace... ()

Bozvav

Na hlavu postavená mysteriózní detektivka, jak vystřižená z drsné americké školy.Takový magický noir guláš, který není vůbec trapný ani ubohý, ale zábavný, vtipný a rozhodně originální. Za mne 85%. ()

Raziel_cz

H. Phillip Lovecraft, soukromé očko. Klasický noir s upocenými detektivy, nebezpečnými ženami a nejednoznačnými mafiány. A taky magií, gremliny, oživlými chrliči a prastarými božstvy. Fred Ward v titulní roli hláškuje víc než Phil Marlowe, Julianne Moore je pořádně sexy a Clancy Brown charismatický jako vždy. Skvělý scénář, parádní masky a efekty a funkční humor. Jestli je nějaký film neprávem zapomenutý, pak tenhle. ()

IdaHutt

Navzdory neblahému očekávání příjemný a zábavný film, jehož sarkastický humor se šťastně nepodobá jiným křečovitým americkým pokusům o odvázané vtipkování. Třeba taková Afroameričanka (či Haiťanka) Kropotkinová, která v závěru nabídne pirožky, to už je slušný výkon. Jak už konstatovali jiní, nečekaně dobře se podařilo spojit film noir s fantaskním hororem - všechno do sebe nakonec dokonale zapadlo jako notorik do baru. ()

Hellierer

Neuvěřitelně našlapaná noirová detektivka v neskutečně cool světě plná hlášek a maximální stylovosti. Je to hrozná divočina a s atmosférou knižního Lovecrafta to reálně nemá nic společné, ale sakra, já si to užil. A v dnešní době takový osobitý snímek je třeba cenit o to víc. ()

PRobin

Tento film mě velmi mile překvapil. A nejenom jako fanouška H. P. Lovecrafta. Celkové pojetí LA se spoustou magie se mi líbilo, neřekl bych že jí tam bylo víc než dost. Já umět levitaci, taky se s tím vytahuju na každém rohu :) Noirová atmosféra je sice trochu odlehčena několika vtípky, ale celkově to do tak ohraného příběhu i pasovalo. ()

Scaevola

Umělecky je to slabé, ale nadmíru zábavné. Spousty odkazů na H. P. Lovecrafta, noirové zabarvení i ironické zacházení s motivikou lehkého okultismu (médium na policejní stanici mne dorazilo) se splétají do překvapivě organického celku, který, pokud mu propadnete, vás okouzlí - a ani to nemusí být smrtící. ()

p.a.douch

Jo je to televizní film, triky vypadají podle toho. Má to ale slušnou atmosféru a veškerý personál odvedl lehce nadprůměrnou práci. Takže to vypadalo na tři hvězdy, ale čtvrtou přidávám za Freda Warda (ten chlap mě zkrátka baví). Tenhle televizní film stojí za to zkouknout i kvůli Mooreové a Brownovi. V roce 1994 přišel i druhý díl (Hon na čarodějnice), tam ale Warda nahradil Dennis Hopper a bylo na škodu. ()

Kritickej

6/10 Skvělý žánrový mix. Příběhů z tohoto světa bych si dal klidně víc. Konec dost tragickej, strašlivý triky (taky už to má roky), ale jinak fakt příjemný pokoukání. ()

vinducha

Ten TV look to trošičku sráží , ale jinak , jak tu píší kolegové je to překvapivě zábavná věc , takhle mohl vypadat Mazaný Filip pane Marhoul. ()

bertrand

Fred Ward v roli soukromého očka pátrajícího po ukradeném Necronomiconu. Výborný nápad propojit svět Chandlera a Lovecrafta v retro noir příšerárně. Výprava je, pravda, okatě televizní, ale Campbellova režie tvrdí muziku, takže je vám to jedno. K tomu znalecky napsaný scénář, ohánějící se velkým množstvím hlášek a vychytávek (zombies řemeslníci, gremlini jako domácí škůdci, už zmíněný vlkodlak aj), fatální Julianne Moore, pololegrační 80sátkové triky. Co víc si pro pohodový podvečírek přát, milý pane Bertrande? Odvázanější konec. Apropos, český název je vpravdě šalamounský, dá se použít pro bezpočet filmů, a to je bezesporu výhoda, proč taky porád něco novýho vymejšlet, že jo.... ()