Amor con fianza

• angličtina Love Never Lies
všetky plagáty
Reality-TV
Španielsko, 2021

Za lež se draze platí, za pravdu a důvěru se štědře odměňuje – to jsou pravidla reality show se šesti páry soutěžících a očním detektorem lži. (Netflix)

Chen

Pravidla jsou trošku zmatená a morálně je to velmi sporné, ale prostě je to tak ujeté, že se od toho člověk nemůže odtrhnout. Guilty pleasure. ()

M.i.k.e

jako guilty pleasure u kterého se může člověk ujistit,že na tom není tak špatně a má super ženu a super vztah je to celkem ok.A to i přes to,že se u toho dá rozporovat tolik věcí pravidly počínaje a samotným detektorem konče.Nikdy sem úplně nechápal lidi,kteří mají problém a jdou si ho řešit do televize,ale co už...60% ()

Lischai

Velice meh reality show s nesympatickými účastníky, která se nekonečným opakováním záběrů a jingly snaží zakrýt fakt, že se v ní nic moc neděje. ()

dan4815

Tady se zase sešlo moralistického odpadu. Síla show netkví v ponížení, ale nabízí očistu skříně, ve které jsou staří známí kostlivci. Nevidím nic nemorálního na tom, že dobrovolně rozebírají své vztahové nedostatky před lidmi. Je to zajímavá sonda do různých vztahů, kde sledujete různé motivace soužití, různé problémy pramenící s odlišností či pohled na mechanismy protějšků, jak si partnera udržet. Kdyby to bylo posezení u ohně bez detektoru lži, nedozvíte se téměř nic. Ve španělské verzi je fajn, že partnerům přímo na míru vyberou nového pokušitele či ex. Nejde tudíž jen o pravdu nebo lež, ale také o to, zdali touto zkouškou jedinci projdou a jaký vliv to bude mít na jejich vztahy. Problémem této verze je skutečnost, že moderátorka je extrémně zvláštní, nepřátelská a absolutně jí nic nezajímá. V Polské verzi se moderující účastníků vyptává a chová se k nim přátelsky. Jednoznačně tato mutace nabídne největší akci, španělská krev přímo číší z chování účastníků. Je až k neuvěření, jak se někteří neumějí ovládat - ale také lze vysledovat důvody, proč se ten druhý odvázal. Nebylo by na škodu, kdyby se v show ukázala i psycholožka, která by popisovala jednotlivé charaktery a jejich mechanismy - v jednom případě se účinkující vyspal s hezkou blondýnkou, a ve výsledku mu to prošlo u stávající slečny. A proč? Nevšímavý divák by si řekl, že je naprosto retardovaný. Udělal to z jednoho důvodu - protože mohl.. Věděl, že stačí si nasypat popel na hlavu a ona se k němu vrátí. Show nabídne hned několik témat k zamyšlení, byť to není zrovna studnicí psychologických ukázek typů vztahů, ale rozhodně nejde jen o tupé pravda/lež. Během pár dílů si u každého páru najdete psychologické důvody, proč se tak chovají. Nenechte se odradit kecy typu - "jde jen o ničení vztahů", ve skutečnosti show každému páru dá odpovědi na palčivé otázky. ()

UniqueNett

Další netflixovské guilty pleasure! Výbornej námět, ale je pravda, že mi chvílema bylo trošku úzko. Každopádně - všichni do toho šli dobrovolně, takže co už. ()

zorrra odpad!

Za mňa len toľko, že je to dno, lebo to zraňuje veľmi účinkujúcich a toto si nezaslúži ozaj nikto. Každý máme pred svojí partnerom nejaké tajomstvo, a kto povie, že nie, tak klame. Ďalšia vec je, že je to odtrhnuté od reality- predstavte si, že vás zavrú na krásnom mieste s peknými ľuďmi, ktorí vám len nadbiehajú, alkohol tečie priehrštím a nemáte čo na robote celé dni...+ mnoho vecí vytrhnutých z kontextu. V tejto reality show mi príde, že ide len o jedno. Totálne zničiť vzťahy a podupať po ľuďoch a ich duši. Áno, niektorí by si možno zaslúžili kopanec do zadku, ale vo všeobecnosti by som rada videla každého jedného z nás, ako by sa tam zachoval. ()