Divokému a smrtelně nebezpečnému podsvětí může vládnout jen ten, kdo má pod palcem vše, co se děje v jeho teritoriu. Harold Shand (Bob Hoskins) ja takovým králem gangsterů, ale jen do chvíle, než se najdou silnější a rozmetají jeho svět na prach. Během jednoho krvavého Velkého pátku se začne jeho impérium hroutit... (oficiálny text distribútora)

kajda.l

Poměrně nudný film. Triviální zápletka, hloupě budovaný scénář, neživotné karikaturní postavy (všechny na jedno brdo, jak už je v tomto žánru zvykem) - snad jedinou výjimkou byla postava Mirrenové, která je pro děj ovšem téměř nepodstatná. Pozitivem snímku tak zůstává kvalitní hudba, místy solidní atmosféra, britský humor a herecký výkon Hoskinse. Ač hraje těžko uvěřitelnou postavu, tak je tento otyloň s pleší zábavný, jinak by se z Dlouhého velkého pátku stal utahaný nezajímavý pondělní podvečer. Gangsterky mě prostě nebaví, další možná někdy za rok. Nad tři nejdu ...70% ()

MrPierc

Dle hodnocení a komentářů jsem čekal něco jiného. Film je moc uhlazený, asi je to dobou vzniku. Bob Hoskins sice hraje skvěle, ale ostatní herci jsou jako z nějakého seriálu. Film má dvě nezapomenutelné scény: 1) jatka 2) bodání Jeffa do krku rozbitou lahví. Hudba je to nejlepší, co můžete najít v tomto filmu. Překvapení byl pro mne mladý Pierce Brosnan jako člen IRA. ()

radektejkal

Ano, rozumněl jsem tomu. Ano, kdo poroučí zabíjet, musí to také umět. Ano, před každým aktem pomsty je třeba provést rituální vnější očistu od toho, co má dotyčný na těle (oděv, kůži), aby se to převedlo do něj (do nitra). Ano, kdo se postaví na kopec, musí dávat pozor nejen na to, aby ho nesfouknul vítr, ale také, aby ho nepodhrabali jeho vlastní hryzci. Ano, mezi Londýnem a Dublinem je určitě nějaká vazba. Ano, Bob Hoskins je skutečně fenomenální, raději od něj dál. Ano, zřejmě to nebude ojedinělý případ. Ne, že bychom to tu neměli, ale ještě na to nejsme úplně zralí. Pozn. 1: Chvíli před filmem jsem četl v Célinovi větu o boháčích Haroldova typu, kterou sem hned vlepím: "On fait tout pour leur plaire et tout le monde est bien content. - Všichni dělají, aby se jim (bohatým) zalíbili a celý svět je spokojený." A právě tohle je také Haroldova vize. ()

nascendi

Neviem ako ostatní, ale ja som videl priemernú gangsterku s nepríťažlivým obsadením, i keď so zaujímavou postavou stvárnenou Bobom Hoskinsom, s chaotickým úvodom, kĺzajúcu po povrchu, ktorú od priemerného hodnotenia nezachránilo ani zopár dobre nakrútených epizód. Asi mi na dlhšiu dobu v pamäti neutkvie. ()

Malarkey

Přijde mi, jak kdyby se osmdesátých letech americké kriminálky a gangsterky učili od evropských klasik, jako je třeba Dlouhý velký pátek. Dokonale realistický, sem tam kecací, ale herecky neuvěřitelně na úrovni. Už, když začala hrát úvodní znělka, jsem tušil, že tenhle film bude zážitek. Zážitek, kde nejlepší role filmu je zároveň postava, které fandit dvakrát nebudete. Bob Hoskins předvedl neuvěřitelný výkon a v závěru filmu si jej vysloveně užil. ()

• Britský filmový magazín Empire v roku 2016 zaradil film na 19. miesto v rebríčku 100 najlepších britských filmov histórie. (Jello Biafra)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)