Kde je Marta?

• Španielsko ¿Dónde está Marta? (viac)
Španielsko, 2021, 3 h 10 min (Minutáž: 58–70 min)

Zmizení mladé Marty del Castillo vzbudilo rozruch po celém Španělsku. Její příbuzní a kamarádi, policisti a další promluví o tomhle dosud nevyřešeném případu. (Netflix)

petikacka

Hmm, zajímavý truestory seroš, kde jste vlastně hned od začátku přesvědčení kdo je WHO, ale přesto budete mít  pochybnosti a s přibývajícími důkazy, kterých je ovšem zoufale málo, budete čím dál naštvanější a říkat si jestli je toto vůbec možné?! A konec ten vás zabije...Za mě 85% ()

*CARNIFEX*

Prakticky podobný prípad s francúzskym "Grégory", vyskladaný na totožnom princípe spracovania dokumentov od Netflixu. Presne takto to má vyzerať, presne takto má byť podaná "True Crime" story plná autenticity, ktorá dokáže vyvolať hnev, znechutenie a chuť po pomste. ()

Warhorr

Velice začarovaný kruh. Máte tady čtyři podezřelé a nejhorší je to, že víte, že jeden z nich je určitě vrah a někdo z nich tělo schoval. Dokázat to, je však pro policii i soudy hodně tvrdým oříškem. Je to nekonečný kolotoč měnících se výpovědí od každého podezřelého a já už se pak začínal trochu ztrácet. Jakmile do toho vstoupily záznamy z telefonních hovorů, tak jsem byl už úplně v lese a spíše se těšil na konec. I přes jednoho obviněného vyšetřování probíhá dodnes a uvidíme, jestli data z mobilu ukážou něco více a dokáží případ konečně uzavřít. Pro klid rodiny v to doufám protože tohle jako rodič zažít opravdu nikdy nechcete. ()

Tipko

Smutný príbeh o zavraždení 17 ročnej Marty zo Sevilly. Zvláštnosťou udalosti je hrozné slabý verdikt pre obžalovaných páchateľov. Možno je to spôsobené odklonom spoločnosti od viery v Boha a aj liberalizáciou spoločnosti, kedy zlo sa už prakticky netrestá, ale skôr ospravedlňuje a naopak spravodlivosť sa pranieruje a prenasleduje. Mimo to nepovažujem okultné, satanské praktiky (hypnóza, veštenie...) použité pri hľadaní stratených alebo mŕtvych osôb za správne. ()

shyster

Dokumentů od Netflixu mám už nakoukaných dost a tak mě nepřekvapí vysoká formální kvalita tohoto dokumentu. Problém je, ale že v zásadě sklouzává jen po povrchu a neřeší samotný případ do hloubky. Vysvětlení celého procesu jsem tak musel po shlédnutí seriálu hledat na internetu. ()