Dalgliesh a jeho asistentka seržantka Kate Miskin se vracejí kvůli třem zbrusu novým záhadným vraždám. V prvním příběhu je nalezena mrtvá mladá dívka a pitva proběhne zcela rutinně, ale když dojde ke druhému úmrtí, je k vyšetřování přizván Dalgliesh. Ve druhém příběhu pomáhá proslulá advokátka Venetia Aldridge očividnému vrahovi na svobodu, a když je slečna Aldridge o několik týdnů později brutálně zavražděna ve své kanceláři, je Dalgliesh vtažen do světa rivality, zrady a traumat. V závěrečném díle této série je Dalgliesh povolán k vyšetřování vraždy v Dupayneově muzeu, instituci proslulé kuriózní výstavou nejodpornějších zločinů meziválečných let. (Viasat)

*CARNIFEX*

Dám celkove štyri, i keď priemerom mi to vyšlo na tri. Keď môžu ojebávať politici, ktorých všetci platíme, môžem aj Ja, a zadarmo :D V prípade druhej serie platí totožný pohľad, ako v prípade prvej. Akurát dodám, že toto sú “skutočné”, kriminálne príbehy s výborným scenárom či námetmi, akurát škoda tej, prakticky nulovej atmosféry, ktorá by samotným filmom dodala tú správnu chémiu. Každopádne, stále lepšie pozerať takúto “suchú” kriminálku, ktorá pôsobí realisticky, doslova postráda akékoľvek nelogické vsuvky či dementné správanie postáv, čo sa teda nedá povedať o novodobých kokotinách s hercami bez štipky charizmy, umelými ceckami, kde jedno pózerstvo strieda druhé, kde sa väčšina námetov odráža od politiky či skurvenych drog. Takto to mám rád. ()