Dalgliesh - Season 2 (2023) (séria)

Smrt soudního znalce – 2. část (S02E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Death of an Expert Witness, Part 2

V kapli na pozemku Hoggattovy forenzní laboratoře je objevena oběšená Stella Mawsonová, partnerka nešťastné Angely Foleyové, sestřenice zavražděného doktora Lorrimera. Přivolaný lékař se domnívá, že šlo o sebevraždu, Dalgliesh je ovšem jiného názoru. (Česká televize)

subic

V původním seriálu měl Adam Dalgliesh hlavu plnou svých myšlenek a monologů sám se sebou. Proto měl zřejmě seriál tenkrát 7 dílů, kdežto tu to scvrkli na pouhé díly 2. A to původní zpracování je evidentně lepší, ale i tady to není špatné, na kostýmech, exteriérech i interiérech si dali záležet. ()

Chudobka

Knižní předlohu P. D. Jamesové jsem bohužel nečetla. Motiv vraždy mi nepřipadal věrohodný a některé postavy byly tak nesympatické, že by mě zajímalo, jak je autorka ztvárnila. Dospívající dívka, dcera lékaře a takový odporný spratek? Žena, do které jsou někteří muži zamilovaní, a taková mrcha? Za každou větu, kterou pronesla, by si zasloužila rozbít ústa. Tu že by někdo obdivoval a miloval? Nevěřím. Možná tomu ublížily herecké výkony. Špatná režie. Kdyby představitelky obou zmíněných postav trochu ubraly, možná bych jim i uvěřila. Nevím. Ale vím, co si mám příště vypůjčit v knihovně. ()

sportovec

Toto zádumčivé pojetí klasické detektivky, na němž lze poznat vlivy anglického gotického románu i prvotních detektivních předloh amerického klasika Poea, má své příznivce i odpůrce. V každém případě není nezajímavé a upoutává pozornost. ()