Dalgliesh - Season 2 (2023) (séria)

Vraždy podle návodu – 2. část (S02E06)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Murder Room, Part 2

Vrchní inspektor Adam Dalgliesh vyšetřuje společně s kolegy Miskinovou a Tarrantem smrt Nevilla Dupaynea, spolumajitele jednoho londýnského soukromého muzea. Po objevení těla neznámé mladé dívky v pověstném muzejním Sále vrahů ztrácí Dalgliesh s věčně se vytáčejícími podezřelými trpělivost a zvažuje, že odejde od policie. (Česká televize)

Anianna

Jedna dějová linka, žádné vedlejší okolo, které odvádějí pozornost. Postupné odkrývání pravd a motivů. Výborná dvojka vyšetřovatelů (druhý Dalgliesh má taky něco do sebe). Ukotvení ve vizuálu viktoriánské gotiky a dobových interiérů. Výborná kamera, snímání shora, záliba kameramana ve středové kompozici, práce se světlem. A podmanivá hudba. Jo, líbilo se mi to. ()

subic

Klub68 a jeho zakladatelka o jeho členech, kterými jsou různí úředníci, advokáti i soudci, leccos ví a proto se jí bude těžko jako vražedkyni soudit. A co to udělá s vyšetřovacím týmem? Adam Dalgliesh je povýšen, stejně tak seržantka Miskinová na inspektorku, takže jak to s nimi bude dál? ()

Chudobka

Bertieho Carvela jako Dalglieshe už jsem přijala. Pokud odejde Miskinová, bude mi chybět. Soukromé muzeum se Sálem vrahů. Nepochopitelná zvrhlost. A souhlasím s Dalglieshem - oblíbenost se přeceňuje. ()