kaprson

Určitě neurazí (nicméně zlatej Marsden a atmoška podpořená hudbou ve starší adaptaci, která měla výhodu i ve vícedílném zpracování) :  Rubáš 3*, Černá věž 3*, Pachuť 2* ()

VenDulin85

P. D. James si knižně cením velmi vysoko, její detektivky jsou neotřelé. Dostat je na plátno v nynější době je hodně těžké, ale je tu vidět ta láska a péče k dílu, což potěší. Na rozdíl od jiných nejsem zatížená na předchozí verzi s Royem Marsdenem. I když i Bertie Carvel má dost co dělat, aby naplnil autorčinu vizi originálního detektiva, je podle mě lepší. Za to, jak tyto příběhy ze sedmdesátek uchopili, si zaslouží 4*. ()

Crocuta

Těžší startovací pozice tohoto seriálu oproti starším zpracováním s Royem Marsdenem spočívá především v tom, že je vždycky problematičtější natočit dobré retro (jako v tomto případě), než točit v současných kulisách. Tam se tvůrci mohou soustředit na budování atmosféry (a tu měly adaptace z 80. a 90. let opravdu vynikající) - ostatně v 6 dílech je podstatně větší prostor pro kvalitní a neosekané vyprávění, než ve 2. Co se týče představitele titulní role, Marsden byl skvělý a vyrovnat se mu je nepochybně těžké, ale Carvel je bezesporu sympaťák, dobrý herec a dělá co může. ()

*CARNIFEX*

Takmer totožná štylizácia rozprávania príbehov ala “Poirot”. Kto má rád klasické kriminálne príbehy, čisto na dialógoch či vyšetrovaní vyskladané, ten bude spokojný. Kto očakáva temnú atmosféru či obdobné prvky napätia, ten bude musieť v nočných hodinách do chladničky. Nepozerá sa nato zle. Je to príjemná oddychovka pre nenáročných v rámci žánru, ktorá v prípade nudy nijak nesklame. ()