Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

MrJoda

No já nevím, přišlo mi to divný. Spacey je naprosto geniální a toho mimozemšťana jsem mu žrala od začátku i s banánovou slupkou. Tudíž mi ta druhá linie přišla dost překombinovaná a po pravdě mě docela naštvala. A taky se mi zdá, že každý den v MHD potkávám mnohem větší blázny, než bylo osazenstvo léčebny ve filmu, přijde mi, že si s charaktery ostatních postav mohl scénárista pohrát líp. Ale to je jen subjektivní dojem... ()

Tutkocooler

Pre mňa najzdrvujúcejší (v najlepšom slova zmysle) filmový zážitok od doby, čo som si pred niekoľkými rokmi doplnil filmové vzdelanie Vykúpením z väznice Shawshank. Absolutórium, čo sa týka Spacey-ho, Brigdes sekunduje až neuveriteľne dobre. Chyby by som našiel, len keby som veľmi chcel, no to nechcem. Príbeh o ľudskosti podaný nevídaným spôsobom s mimoriadne otvoreným záverom, čo tiež v danom prípade hodnotím ako obrovské plus. A to som sledovanie tohto filmu (hlupák, hlupák, hlupák) dosť dlho odkladal. ... 100 % ()

Adam.Kubin

Právě jsem K-PAX dokoukal. Už asi podesáte celkem. A ten film mě stejně jako poprvé chytil a nepustil do samého konce. Sem tam klišé, které se dalo očekávat. Ale i přesto patří Svět podle Prota ke Spaceyho a Bridgese nejlepším filmům. ()

sml41

Zdánlivo ľahučký príbeh okorenený citovo ťažkou-trpkou zápletkou, mysterioznou fikciou, ukončený veľkým otáznikom... tak toto ja môžem) Genialny film, skvele herecke vykony, krásna hudba - čo viac môžem chcieť. ()

killberrybil

Ze začátku to byla jasná pětihvězdičková záležitost. Až do toho "americkýho" zvratu. Opravdu, když Prot poukazoval, že jsou léky k hovnu a blázny nevyléčí, byl to zážitek. Rádoby zvrat to ovšem dosti kazí. Konec to naštěstí zase trochu zachraňuje. ()

Karoleec

Na první pohled docela nenápadný film, z kterého se nakonec vyvine taková pecka. Kevin Spacey nezklamal, v roli Prota byl skvělý. Díky němu bych se na to klidně podívala (a určitě podívám) znovu. Dokonce i J. Bridges, kterého moc nemusím, se mi ve filmu líbil a určitě na tom mělo podíl i to, že tato dvojice pacient - doktor byla skvěle sehraná. Chvílemi jsem opravdu neveděla čemu věřit, sci-fi moc nemusím, ale tenhle film ukázal, že ne každé sci-fi se musí odehrávat ve vesmíru nebo budoucnosti a ne každý mimozemšťan musí být zelený. Mám v plánu si přečíst předlohu, jsem na to zvědavá, možná je trochu škoda, že se nedostalo na zfilmování ostatních Brewerových knih. ()

Brigitte

Kevin je tak skvělý, že jsem prostě uvěřila. Krásný film, i když tak bolestivý. Skvěle natočené, důraz na světlo a hlavně úžasný přesvědčivý Spacey. ()

IndominusRex

Už od začátku se na Prota skvěle kouká, doprovází ho dobrá hudba, výborní herci a začíná velice tajemně. Velkou část filmu jsem se jen dobře bavil a nepřemýšlel, kde leží pravda, ale pak to začalo být jiné a já měl pochyby. Je to opravdu mimozemšťan? Co když je to vážně blázen? Film se především v závěru otočí úplně jiným směrem a na tyto otázky nám samozřejmě dá odpovědi, ale zcela jiným způsobem, než bych čekal. Jsem sice rád, že nás tvůrci nechají polemizovat a nevzali nám možnost si příběh dokreslit podle sebe, ale čekal jsem větší překvapení, nebo spíše naplnění svých očekávání. Závěrečné odkrývání smutného tajemství nebylo zrovna nejlíp vykreslené, což je škoda, ale dojem z filmu je i tak nadprůměrný. Svět podle Prota je skvělý film, který stojí za zhlédnutí a má co nabídnout. Protův pohled na naší civilizaci nebo třeba jenom ovoce je dokonalý. ()

Tereza11

Bože ten scénář ten se trochu vymkl kontrole...vůbec spolu nekoresponduje....chvilkami jsem opravdu nechápala co to jako mělo být, podle mě si Charles Leavitt pořádně pofajčil, když tohle vymejšlel, pak došel matraš zcházela ispirace...a tak se to nějak doklepal.. ()

Erufael

Tento mimozemšťan mě baví :-). I několik měsíců po shlédnutí mi občas proběhnou hlavou otázky, který film položil. A protože mám i zpětně z filmu velice dobrý pocit nezbývá než říct, to je film za 5 hvězd. Bavil jsem se u něj a je to jeden z filmů, na který si člověk občas vzpomene. Určitě si pustím znovu btw. Kevin Spacey jen opět dokázal, že je užasný herec ()

Coumway

Spacey v dalsej roli krivaka,nejak toho herca nemusim,ale este menej mi je k srsti Bridges.Film je to skor ako rozpravka.Na zabitie nudy . ()

Jirkacek

Svět podle Prota ve mne vyvolal pocit jestli jsem normální, jestli dělám doma všechno správně a jestli moji kolegové v práci nejsou mimozemšťané. Pustili jsme si jej doma právě na doporučení kolegy a nedá se říci, že bych z něj byl zrovna nadšen. Nicméně musím přiznat, že ty dvě hodiny jeho délky docela utekly, neboť jsem měl oči přišpendlené k obrazovce, abych o nic nepřišel a uši nastražené, abych všechno dobře slyšel. Příběh to byl zajímavý - Kevin Spacey ve filmu hrál pacienta psychiatrické léčebny, který doktorům i ostatním bláznům tvrdil, že pochází z planety K-PAX v souhvězdí daleko od Země, na níž prý přijel na návštěvu. Jmenuje se prý jednoduše Prot, miluje ovoce, chodí bosý a v černých brýlích a s kapucí na hlavě a má prý 337 let. Jeho oponentem pak byl další známý herec Jeff Bridges jako přepracovaný psychiatr dr. Marco Powell. Pacient hrál svou úlohu dokonale, dokázal uvádět informace z vesmíru, o kterých vědělo jen pár lidí z NASA a na jakoukoliv otázku lékaře našel pohotovou odpověď. Dokázal tak nemožný fakt, že mu jeho lékař začal věřit a i my doma jsme si začali myslet, že je mimozemšťan. Nemusím se zmiňovat o tom, že jeho spolupacienti mu uvěřili také a dokonce slíbil vzít jednoho sebou na planetu K-Pax, až se tam bude vracet. Co však bylo s podivem, některým z nich dokázal pomoci tak, že na svou nemoc a pominutí zapomněli nebo se jejich projevy zmírnily a navíc projevil naprostou odolnost vůči běžným léčebným prostředkům. Dokázal by to člověk ? Nebo je to opravdu návštěvník z daleké planety ? To je podstata celého snímku a jeho tvůrci nás celou dobu vodili okolo horké kaše, že jsme byli napnutí jak zavařovací gumička na fotbalovém hřišti. Jak vše dopadlo nebudu pochopitelně prozrazovat, abych vás nepřipravil o ten dvouhodinový noblesní zážitek. Každopádně po jeho shlédnutí vím, že se na něj už podruhé nepodívám, zase tak akční nebyl. Naopak kvituji lidskost, ohleduplnost a trpělivost, které lidem často chybí. Svět podle Prota je podle mého názoru interesantní film na jedno podívání a vysokou kvalitou a lidskou myšlenkou a tak mu raketoplánem posílám na planetu K-PAX tři šílené hvězdy ***. ()

Lothar

"Tak prečo ich neliečite?" citát K. Spacyho psychológovi.Kevin mal vysokú empatiu a cítenie voči trpiacim ľuďom, lepšie ako profesionálny psychlóg, skvele formuloval vety, mnohé vtipne a súčasne inteligentne. Páči sa mi napätie z filmu, či sa jedná o sci-fi, alebo iba o reálny život. ()

JollyJOKER

Nejde přece o to jestli je Kevin Spacey mimozemšťan, ale o to co znamená milovat k zbláznění.... Film na který určitě nezapomenete nejen kvůli strhujícimu Spaceymu a vznikajícímu Bridgesovi.... ()

Snezecka

Jeden z nejmilejších filmů, které jsem kdy viděla. Tedy až do okamžiku, než se dozvíte pravdu. Prot - „návštěvník z vesmíru", který v sobě má neuvěřitelnou sílu a vyrovnanost, se snaží objevovat Zemi. Všímá si věcí, které lidé míjí, protože je to pro ně naprosto běžné. Ochutnává, prohlíží, zkoumá a nutí lidi, aby se zamýšleli sami nad sebou. A někteří zjistí, že zdaleka nejsou tak hodní, obětaví a silní, jak si mysleli. Včetně psychiatra Powella, který dostane Prota na starosti a je přesvědčen, že je pouhým pobudou, se kterým nemá cenu ztrácet čas. I on se ale zmýlí... ()

Salsecnew

Báječný film plný rozhovorů a jemné pasivní akce. Konec je však nejspíš dvojsmyslný, asi si bude muset divák udělat svůj vlastní obrázek. Takový dvojsmyslný, úplně nejistý konec je též ve filmech IDENTITA nebo PROKLETÝ OSTROV. ()

IceFraud

Pořád si ještě nejsem jistý jestli je Prot mimozemšťan nebo jen geniální blázen! Kevin Spacey si opravdu zaslouží všechny své Oscary. Další film kde pan Spacey zazářil. Filmu nic nechybí, skvělí herci, skvělý příběh. Doporučuji všem! ()

mirika39 odpad!

Neskutočne nudné, zdĺhavé a celkovo na hlavu postavené. Scifi blud typu "Všetci ste blázni, iba ja som lietadlo" a verziu, či je chlapík naozaj z inej planéty alebo je proste duševne narušený si každý vyberie sám. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)