Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

donvitoso

Příjemný a silný film. Upřímně... Kdo by občas nechtěl být Protovo +1 na K-PAX? Nejsilnějšími aspekty filmu pro mě zůstává výkon ústřední dvojice a skvělá hudba. ()

easaque

-4* po drahných letech jsem se vrátil ke svému oblíbenému filozofickému sci-fi filmu, z kterého jsem byl tehdy hodně unešený a tentokrát mi přišel naivnější a tlačil hodně na city. Hudba Edwarda Shearmura se mi však líbila stále. Možná jsem ovlivněn i původní argentinskou předlohou, kterou jsem nedávno viděl. Ta byla rozhodně míň podlézavá a víc přesvědčivá, na druhou stranu měla i své slabší stránky. Odteď nechám K-Paxovi jen slabší 4 hvězdy a buhví, zda se k němu ještě vrátím. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Katarine

K-PAX je geniální podívaná, v níž Kevin Spacey jednoznačně exceluje (ostatně asi jako ve všem). Akorát mi k tomu plnému hodnocení asi chyběl trochu monstróznější závěr. Mysteriózno mám ráda, a přestože si z takového konce může každý domyslet vlastní úvahy, mě osobně malinko zklamal. ()

honajz2

Upřímně, nečekal jsem, že by se mi to mohlo nakonec až tak líbit. Za celé dvě hodiny jsem se vůbec nenudil, ani jsem neměl nutnost někde přetáčet, jelikož to bylo poutavé už od samotného začátku a až do závěru. Funguje tady totiž všechno, herecké výkony skvělé, žádná zbytečná postava, žádná zbytečná scéna, bylo to zajímavé a později i napínavé. Nakonec to má i hlubší myšlenku. Vlastně mi tu vadí jen jedna věc - víc bych rozpracoval příběh Bess, protože takhle bylo celkem předvídatelné, jak to s ní dopadne, kdyby byla jen dalším "kandidátem na odchod" (kdo viděl, pochopí), mohlo v tom být víc napětí, ačkoli já tý holce stejně fandil. Ale jinak to je opravdu skvělý film a nezbývá mi nic jiného, než mu dát plný počet. Vlastně to je film, který má námět, co už dlouho někde neúspěšně hledám. A to jsem myslel, že tenhle týden nic lepšího než Tarkovskijho Nostalgii neuvidím... ()

Maddlis

Sakra, jak to ten Spacey udělal, že sem mu věřil uplně všechno.....:) A mimochodem, hlavní téma od Edwarda Shearmura mě provází na mém mobilu už téměř 5 let a pokaždé, když sem vzteklej nebo naštvanej, je to jasná volba, jak se uklidnit :) ()

rakovnik

Krásná úvaha nad lidským životem, očima mimozemšťana (?). Postava v podání Kevina Spacey je nesmírně pozitivní, silně ovlivňuje životy ostatních lidí okolo sebe a dokáže se krásně a zajímavě dívat na svět...mistrně podané drama s hlubokou duší a silně filosofickým podtextem. Vývoj filmu byl velmi nečekaný a protkán napětím, po jeho skončení však zůstalo několik nezodpovězených otázek...i tak silný zážitek. ()

Jonash87

Film staví na výborném výkonu Kevina Spaceye, to je vážně herec s velkým H. Jeff Bridges mu pak vcelku statně sekunduje. Snímek nabízí spoustu otázek, ale bohužel ke konci už ne moc odpovědí. Škoda nedotaženého scénáře, některé věci mi zkrátka přišly nevysvětlené nebo nedotáhnuté do konce. Přesto Svět podle Prota na mě silně zapůsobil a probudil emoce. Režijně to je totiž zvládnuté velmi dobře. Celkově leží přesně na pomezí mezi 4 a 5 hvězdami a rád se k němu časem vrátím. ()

Rocky88

Zpověď mimozemšťana aneb další kritika lidstva. Opět jsme si mohli vyslechnout, jak je celé lidstvo omezené, nevšímavé a sebedestruktivní - bohužel, ona je to pravda... Po celou dobu nasazené pomalé tempo vyprávění, obstojná režie a herectví Kevina Spaceyho - to všechno do sebe krásně zapadá, jako puzzle od Ravensburgra, a poskytuje tak kvalitní filmový zážitek. Sem tam se sice promítla nějaká ta dírka ve scénáři, ale nijak podtatná. Podstatné bylo právě Kevinovo herectví. Spacey opravdu musí pocházet z nějaké jiné země, či dokonce galaxie. Jinak opravdu nevím, kde by ke svému hereckému talentu mohl přijít. Bez něj by byl K-Pax spíš Pluto. ()

cariada

Slušný snímek spíše drama než scifi,ale má to něco do sebe,člověka to nenechá bez napětí až do konce jestli odletí a nebo né. ()

Tomik12345

Tak musím říct, že mě tenhle film totálně pohltil. Stejně jako všichni herci ve filmu jsem i já čekal připoutaný do křesla, jak to vlastně celé dopadne. Výkon Kevina Spaceyho netřeba komentovat, pan herec. A navíc ten zvláštní pocit, který se u mě po skončení filmu dostavil. Pořád vidím ten Protův uklidňující výraz. Opravdu silný zážitek. ()

O´Neill

Nevím zda "sci-fi" je pro tento film to pravé označení, ale rozhodně i když je to psychologicky pojatý film, velice se mi to líbilo. Scénář byl napsán jednoduše geniálně, a herci - ti byli prostě skvělí! Ve filmu nevidím ani jedno negativum, hudba byla perfektní, a doplňovala už tak skvělou atmosféru. Perfektní film. ()

Nach

Překrásný filmový kousek, který osciluje mezi realitou a sci-fi. Kevin Spacey podává (opět) excelentní herecký výkon, který je podpořen pětihvězdičkovým scénářem, jehož odbočky a linky jsou tak pečlivě vystavěny, že z nich v závěru poskládáte mozaiku, na kterou si pak sami odpovíte. Byl Prot opravdu posel z jiného světa, nebo jen nešťastný muž v závěru jeho života? Ať tak nebo onak, cesta k tomuto poznání byla tak kvalitní, jak jen může být. Moc krásný film. 85% ()

bourec

Další z filmů,ktereý jsem nikdy neviděl.Spacey hraje skvěle, až mu doopravdy věříte, že neni odsud.I ostatní hrajou dobře..A snad poprvý sem si všimnul ve filmu Mary McCormack.A to už sem ji v některejch filmech viděl.Tady vypadá naprosto skvostně.Co se týče filmu, tak jen průměr.Nic víc.60%. ()

starbrejkr

Krásný film s dokonalým Kevinem Spaceym. I když má svojí temnou část, celkově působí neuvěřitelně milým dojmem a když Prot mluví, člověk se musí pořád spokojeně usmívat. Konec je vynikající, lehce otevřený, i když ten kdo má smysl pro nadpřirozeno, má jasno. ()

TomikZlesa

Nemá cenu se rozepisovat, tajemný začátek se postupně mění v psychologický příběh s komediálními prvky a končí hodně napínavě až smutně. Pro mě osobně geniální film a geniální Kevin Spacey. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)