Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Thundler

První a doposud jediný film, kterému bych dal klidně i 6*, kdyby to šlo. Pro mě naprosto fantastický film s nenapodobitelnou atmosférou a skvělým Kevinem Spaceym v hlavní roli. Naprosto úchvatné. 100% ()

Sherman.X

Film z prostředí psychiatrie, u něhož se mi tajil dech nad mysteriozní atmosférou. Na otázku, která zde visí po celou dobu, si nedokáži na 100% odpovědět ani po skončení filmu. Až tak jsou obě možné odpovědi přesvědčivé. ()

michael2684

Je to film, u kterého se sice na konci nebrečí, ale po skončení si lidé jako já řeknou, že to byla opravdu příjemná podívaná. Kevin Spacey hraje opět fantasticky ( tak jak to dělá vždycky) a s těmi brýlemi vypadá vážně stylově. ()

montel

Mimozemšťan Prot (Kevin Spacey) přicestuje ze své planety K-PAX a ocitne se na jednom vlakovém nádraží. Zde se omylem připlete do krádeže a policie jej zatkne. Jelikož Prot začne vykládat o svém domově na cizí planetě je převezen do psychiatrické léčebny, kde se jej ujme doktor Mark Powell (Jeff Bridges), který ovšem jeho vyprávění nevěří. Prot jej ale hodlá přesvědčit po svém...Zábavné drama s mírným nádechem sci-fi a vyníkajím Kevinem Spaceym. No ale o tom se nemusím zmiňovat, Kevin je skvělý vždycky. Asi nebude z této planety...70% ()

McMcMeki

Úžasný herecký výkon Kevina Spaceyho a i ostatních. (Jeff Bridges, pacienti, vědci..) Chytlavá muzika, nezapomenutelné scény i charaktery postav. Film nezaujme jen sebou samým, ale hloubkou příběhu, který diváka vtáhne. Zejména dozvuk snímku cítíme i pár měsíců po titulkách - nikdy se jasně vlastně nedozvíme, čím Prot opravdu byl. ()

Luciaaas2

Mistrovské dílo a zároveň herecký koncert dvou velikánů. Originální příběh, skvělá režie a scénař je velmi chytře napsán. Musím říci, že film jsem dlouho odkládal a nevěřil mu. Po několika doporučení jsem se nechal zlákat a musím uznat, že by to byla škoda, nezkouknout tento snímek. Hodně mi tenhle film připomínal snímek Pozemšťan, který ve vás také nechal pracovat fantazii po skončení titulků...... ()

Odyssey

Skvělé konverzační drama, které člověka nutí přemýšlet i dlouho po skončení filmu a to mám rád. Celý snímek samozřejmě vyzdvihuje herecký koncert Kevina Spaceyho. 90% ()

teseth

naprosto vynikající filmek, který při každém shlédnutí dokáže zaujmout a nepustit. herecký koncert dvou hlavních hrdinů je naprosto úchvatný. zmatky působící scénář v závěru dojde k velmi vynikajícímu konci, který někteří vychválí do nebe a druzí pošlou do pekel. plný počet a doporučení pro všechny "tento film stojí za shlédnutí". ()

DarkAvenger

Tak toto bylo vskutku úžasné, pro mě osobně obrovské překvapení. Skvělé herecké výkony Jeffa Bridgese a obzvláště Kevina Spaceyho, díky jejich hereckému koncertu jsem se bavil celý film a myslím si, že by si za tento snímek nominaci na oscara zasloužili. K tomu se přidala uchvacující hudba a netradiční příběh a viděl jsem jedno z nejznajímavějších sci-fi. Nebýt trošku nudnější druhé půlky filmu, tak bych šel na 5, takhle je to jenom 4,5*. ()

happy.lenulka

bohužel se nedokáži odpoutat od knihy. Kdybych ji nečetla, tak vůbec nepochopím o čem je ve filmu řeč. Vyzdvihuji roli Kevina Spacy, který sehrál roli prota přesně tak, jak jsem si během čtení představovala. Naopak mě zklamal doktor Gen/Mark, ve filmu na mě nepůsobí jako osobnost, kterou bezpochyby, podle knihy, je. Celkově jsem dost zklamaná ze zfilmované verze. Kniha je fenomenální, film průměrný. Kniha jde do hloubky, vůbec vás nenapadne pochybovat nad životem na K-PAXU. Po shlédnutí filmu si říkám, o čem by byl život na K-PAXU, kdyby nebylo lásky. Prostě film zklamáním. Jen kvůli knize dávám 3 * ()

veroniccca

Další z mých TOP filmů, ve kterém hraje můj oblíbenec Kevin Spacey. Brilantě ztvárnil postavu ,, mimozemšťanaˇ který tvrdí, že pochází z planety K-PAX. Následně se dostane do psychiatrického ústavu, kde hrající doktora Jeff Bridges objevuje jeho pravou identitu, a nebo že by byl vážně odjinud? Strhující výikon Kevina Spaceyho a soudtrack opět nezklamal. ()

D||X

Nevěřil jsem, nevěřil jsem (vím, že se opakuji) Nevěřil jsem, že tenhle film bude tak geniální. Jednoznačně patří mezi naprostou špičku všech filmů, které jsem dosud viděl. V první části film uchvacuje naprosto dokonalou poklidnou, úsměvnou, krásnou atmosférou, ale opravdu tak krásnou, že jsem seděl a s lehkým úsměvem sledoval a vychutnával každičkou scénu. Byl jsem si naprosto jistý, že Prot je z K-PAXu a užíval jsem si jeho putování. Následně, zničehocnic, zvrat, vše co jsem doposud viděl byla lež? Člověk přemýšlí o tom, že to je geniální, a že to vážně nečekal a s pomalým rozuzlováním si říká, že to je vlastně skvělý film a čeká na konec, když v tom přijde další zvrat a vy si říkáte jací jste blázni, že sebou necháte tak zametat a dojde vám, že něco takového vlastně muselo být od počátečního vysvětlení bubliny úplně jasné. Opravdu mě tento film obrovsky nadchnul a přikoval na dvě hodiny k židli. + ta hudba, ta doknalá atmosférická zasněná hudba. ()

macoslavek

originální kousek.. nejsem moc fanoušek scifi, ale když to pojmu z té dramatické stránky, jde přímo o pecku! výborný Bridges (který v mém srdci už ale navždy zůstane Big Lebowskim) a jako vždy excelentní Spacey se krásně doplňují. je to romantické, napěchované emocemi a se spoustou hlubokých fil. myšlenek.. a výsledek je nezapomenutelný. ()

leto.sk

Už ked som videl americkú krásu, vedel som, že Kevin Spacey je viac než len charakterový herec. Má tak veľké fluidum a vyžarovanie, že može byť zážitkom, vidieť ho aj na divadelných doskách. V úlohe Prota bol znova neprekonateľný, a to mu viac ako slušne sekundoval Jeff Bridges. Výborné herecké výkony, výborný scenár, výborná kamera, výborná réžia! Stačí to ako zhrnutie? ()

biteme

Vidí sa mi neprimerané hodnotenie na csfd. Mám teóriu, že filmy s citovo zranenými géniami v hlavnej úlohe sú často preceňované. Príbeh ma zaujal od samého začiatku, potom napätie oslablo a nakoniec prišlo menšie sklamanie. Ako keď niekto položí pred dieťa krásne zabalený darček, nechá ho hádať čo je pod obalom a potom sa ukáže, že je to len školská taška. Silu lásky treba obdivovať, ale nie stratu samého seba ako dôsledok citového zranenia. Gladiátor sa so stratou rodiny lepšie vysporiadal. ()

DrCreo

Touto cestou by som chcel poďakovať Universal Pictures a Intermedia Films, že mi umožnili byť svedkom naozaj skvelého a výnimočného filmu. Pozemšťan Kevin Spacey hrá nadpozemsky počas celého filmu, a práve jemu by som aj uveril, že pochádza z inej galaxie. Teraz sa len neviem rozhodnúť, či to on bol stvorený pre túto rolu, alebo ona pre neho. Poukázal by som, ale, aj na jednu zarážajúcu skutočnosť, na ktorú som vo filme narazil, a ostal po nej mierne pobúrený - trochu ma totiž znepokojila reakcia tamnej polície, ktorá, len na základe toho, že človek vyjavene pozerá okolo seba a je očarený krásami veľkomesta, ho bez mihnutia oka klasifikuje ako „mentálny prípad“, to, aby sme my, Slováci, radšej ostali doma a cesty do USA sa vyvarovali :) Film mi navyše vnukol nejeden nápad, ktorý by som v dohľadnej budúcnosti chcel vyskúšať, len príkladmo uvediem pojédanie banánu v šupke, čo vyzerá zaujímavo. ()

Smerfito

Pokud tento snímek pochopíte (což není tak těžké) bude se vám libit nebo spíš měl by... člověk vlastně ani neví po skončení jestli opravdu byl mimozemšťan nebo nebyl, záleží čemu věřite nebo chcete věřit... skvělý chytrý film nejen k zamyšlení. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)