Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nick Kelson, ztělesněný velkou, ale bohužel promarněnou hereckou nadějí 90. let Edwardem Furlongem, je problematický teenager, který většinu životního času tráví s podobně „perspektivními“ adolescenty poflakováním se po ulicích. A děje se tak už dlouho, od doby, kdy mu zemřela jeho matka. Na školu kašle, přivydělává si jen občasným prodejem novin, žije jako by nebylo žádné včera a se stejným nezájmem hledí i do budoucnosti. Pořád je zde ale ještě jedna osoba, která by mohla tento stav změnit. Nickův otec Jack, kterého si pod vedením režiséra Martina Bella střihnul Jeff Bridges, totiž bude už za pár dní propuštěn z vězení a vrátí se domů. První setkání otce a syna však neproběhne příliš podle plánu. Mladík Jackovi nevěří, je si vědom i jeho problémů s alkoholem a hlavně ho děsí jeho minulost, muž zas neví, jak se má ke svému synovi chovat a navíc má problémy se vzpomínkami na jeho matku. I proto se nejraději upíná ke snu, že by mohl jednoho dne odjet na Aljašku, kde by jako rybář začal zase od začátku. V patách mu však kráčí stíny uplynulých časů a nebezpečí, že se znovu namočí do nějakého průšvihu. Pouze vzájemné nalezení cesty k sobě může oba muže navzdory generačnímu rozdílu spasit. Happyend ale nepřijde dřív, dokud rodinná láska nepřekoná svazující a všeobjímající strach. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (26)

Malarkey 

všetky recenzie používateľa

Na Americké srdce se dobře koukalo, i když to vlastně byl obyčejný život a nic víc. Ale co víc si člověk od takového filmu vlastně může přát než čistou a krutou realitu, na kterou jsem se zaujetím nedokázal odtrhnout oči. Herci totiž zahráli opravdu výborně, co se týká Bridgese nebo Furlonga. Zásadní ale u takovýchto filmů je konec, protože na ten se, pro životní příběh většinou nějak vysvětlí, narozdíl od reality, a tady to dopadlo tak, že jsem spokojený náštěstí byl. Takže to vyšlo vcelku pozitivně. Americké srdce je nenápadný, ale opravdu pěkný film, který hodně rychle uteče a má v sobě tolik srdce, že by dokázal naplňit svojí laskavostí celý LaManchský průliv. ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa

"Brzo budu vyďelávat velký prachy, fakt velký...Nemáš čtvrťák?" Stačilo vidieť plagát k filmu, letmo prečítať obsah filmu a vedel som , že to bude niečo pre mňa. Komornejšie ladený film o vzťahu otca a syna je založený hlavne na príbehu a hereckých výkonoch. Jeff Bridges hraje fantasticky a toho bývalého zlodejského grázla a neschopného otca mu hravo uveríte. Ako otec stál za hovno, no postupom času si začína na synovu prítomnosť zvykať až to vyústi v skutočný vzťah, ktorý v závere dokáže chytiť za srdce. E. Furlong akoby iba odskočil z filmu T2, na jeho tvári nebadať rozdiel. Herecky to ustál a vedľa skúseného Bridgesa pôsobil presvedčivo, čo vzhľadom na jeho vek berte ako veľkú pochvalu. Scéna konfliktu na izbe kde Furlong rozbije bridgesovu gitaru je výborná. Musím pochváliť Bridgessa, ktorý si dal záležať na postave a je vidno, že v posilovni niečo odmakal. je dosť pravdepodobné, že mu s tým pomohol Arnold, s ktorým sa pozná. Prekvapuje ma nízky počet hodnotiacich, film je menej známy, ale ak na neho natrafíte, dajte mu šancu. 80%. ()

Reklama

Madsbender 

všetky recenzie používateľa

Jeff Bridges pred časom vyšiel z väzenia a snaží sa opäť začleniť do spoločnosti, ktorú ešte pred pár rokmi upozorňoval na svoju prítomnosť vykrádaním zlatníctiev. Na krku má však svojho neodbytného syna Edwarda Furlonga, ku ktorému si musí vytvoriť vzťah, a konečne prestať utekať a usadiť sa. To však nie je v dnešnom svete také jednoduché, ako sa zdá, a on nie je nijakým otcom roka, a tak začne zakrátko jeho syna vychovávať ulica a jeho bývalý kumpán... Americké srdce je pohľad na dnešnú spoločnosť a súčasnú Ameriku, v ktorej už tradičné hodnoty upadli so zabudnutia a celý život je len bojom sám za seba. A tak sa otec a syn pokúšajú pretĺkať, ale je to skôr od problému k problému, z dažďa pod odkvap. Film má pomalé tempo, a preto som sa miestami trocha nudil, asi som si na pozeranie vybral zlý čas, ale v podstate je to dobrý film a vidieť ho má svoj zmysel. Ostatne Bridges zahrá skvele aj kotúľajúcu sa mandarinku. Ak ste jeho (alebo Furlongovi) veľký fanúšikovia alebo máte radi takéto filmy, tú jednu hviezdičku si pridajte. ()

rockwoman 

všetky recenzie používateľa

"Jedeme na sever jasný. Ty podržíš mě, já podržím tebe. Tam nahoře budeme čistý. Nebudeme muset utíkat."..Pod drsnou slupkou se může skrývat dobrý jádro a takový je Jack, tak proč by nemohl dostat druhou šanci a splnit si svůj sen? Nick je na tom stejně jako jeho táta, moc hezkýho v životě zatím nepoznal. Vzájemný strach a nedůvěra malinko stěžují cestu k sbližování, ale jak je známo všechno má svůj čas. Jeff Bridges jako taťka obr s dlouhým hárem a vypracovaným tělem a malej Edward Furlong s hlubokýma smutnýma očima byli tak úžasní, že jsem i slzu uronila. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Jeden z najlepších a najúprimnejších predstaviteľov amerického realizmu, aký bol kedy natočený. To som si uvedomoval hlavne v druhej polovici filmu, pretože tá prvá nie je až tak silná a iba pripravuje pôdu pre to, čo sa odohrá neskôr a robí to dokonale. Aký je film úžasný a realistický, si uvedomí divák až v samom závere, keď zostane mnoho otázok nezodpovedaných a namiesto sĺz, dojímavých preslovov a patetickej hudby nás dojme zopár pohľadov jedného z najlepších hercov (najlepšieho?) posledných 30tich rokov a jedného zmareného silného talentu. Ako kontrast ku vzťahu otca k synovi, ktorý nechce, aby jeho chyby opakoval, je tu vzťah matky k dcére, ktorá si naopak svoje chyby neuvedomuje a reálne hrozí, že jej dcéra skončí v jej šľapajách. Toto je neprikrášlený život a je pre mňa záhadou, prečo film zapadol a prečo sa jeho aktérom od scenáristu, cez režiséra až po hercov nelesknú v obývačke (na WC) Oscary. Ďalekohľad ako symbol svetlejšej budúcnosti, siluety sveta mrakodrapov za zátokou (neprekonateľnou prekážkou) ako nedosiahnuteľný cieľ americkej spodiny. A ten záver, čo bude ďalej? S oboma deťmi? ()

Galéria (22)

Reklama

Reklama