Amy Schumer: Živě z divadla Apollo

Chris Rock

Scenár:

Amy Schumer

Amy Schumer

Amy Schumerová, považovaná za jednu z nejvtipnějších čerstvých tváří televize a filmu, začíná výrazně dominovat současnému komediálnímu světu díky neotřelé kombinaci upřímného a nesmlouvavého humoru. Tato provokativní šibalka, která si nebere žádné servítky, se představí divákům ve své první komediální stand-up show z produkce HBO. V šedesátiminutovém speciálu, který režíroval Chris Rock a jenž se natáčel naživo před vyprodaným hledištěm legendárního divadla Apollo v New Yorku, vypráví Amy Schumerová o událostech ze svého života. (HBO Europe)

neoBlast

Průměrný standup z legendárního divadla, který ničím příliš nepřekvapí, neurazí ale ani ničím nevyniká. Spíše působí jako doprovodná marketingová hmota, která "náhodou" sedí do roku 2015 kdy Amy Schumer do toho opravdu šlápla. Je na ní vidět, že by chtěla být něčím více než pouhou komičkou, jako třeba George Carlin, Bill Hicks či současný Louis C.K., ale ve srovnání s její návykově originální show je tohle jenom druhotný materiál. 65 % ()

nascendi

Neplánovane (pri prepínaní kanálov v zúfalej snahe nájsť niečo pozerateľné) som naďabil na hodinovku Amy Schumer. Jej sebairónia bola sympatická, ale tematické obmedzenie sa na sex vyznievalo kŕčovito. Nepoznajúc tento druh humoru som hodinovku dopozeral, som primerane spokojný, akurát neviem, ako si Amy Schumer poradí pri hľadaní nových tém, ktoré zaujmú publikum tak, ako sex. ()

zdepapepa

Párkrát jsem se zasmál, což u pořadu, který se honosí jediným žánrem - Komedie, je problém. Přišlo mi to jako pozdější díly Teorie Velkého Třesku, kde smích je prakticky po každé větě, jen tady místo "Nintendo 64" (hahaha) je tu spíš "I eat" (hahaha) "I have sex" (hahaha) "I use Plan B" (hahaha). Nejvíce se mi asi líbily Microwave vtip, body double historka, 'I could never go down on a woman' vtip a segment s Jordanem. I ty ale měly bolestně dlouhou dobu, než se Amy dostala k punchline. Všechno ostatní ve mě vyvolalo maximálně reakci "OK, no a co?" Obrazově je to každou chvíli střih s žádnou viditelnou koherencí nebo důvodem. Kauza ohledně kradení vtipů mě příliš nezajímá - i s některými vynálezy to bylo tak, že je vynalezlo nezávisle na sobě několik osob najednou. Každopádně jestli Amy skutečně krade vtipy, měla by radši krást ty dobré. Nebo alespoň ty špatné správně podat. ()

Thomick

Jo tak chudinka Amy si nám stěžuje, že má nálepku "sex comic" hlavně proto, že neni chlap. Tomu já řikám příklad křečovitýho feminismu. Však o ničem jinym zcela objektivně neni. Ale abych opět jenom neryl do její zarputilý monotónnosti, aspoň ta poslední desetiminutovka se jí celkem povedla. Přijdu si obohacen. ()

Flego

Stand-up show v podaní herečky Amy Schumer s opulentnými historkami o sexe hraničiace s vkusom v divadle Apollo v New Yorku. Jej zarputilosť a upracovanosť je obdivuhodná, len jej veľmi často chýbalo to hlavné... vtip. ()