Hon na vrahy

• USA Catching Killers
USA, (2021–2023), 7 h 54 min (Minutáž: 32–46 min)

Réžia:

Simon Dekker

Scenár:

Simon Dekker

JJ Holoubek (rozprávač), Dan Rather (a.z.)

Seriál o skutečných zločinech, ve kterém vyšetřovatelé případů nechvalně známých sériových vrahů odhalují děsivé detaily svojí náročné práce. (Netflix)

Maslo133

Po té co jsem shlédnul snad všechny dokumentární pořady na Netflixu mi to přijde trochu vyčpělé. Je to víceméně recyklát toho co už buďto sám Netlfix nebo i někdo jiný jednou natočil. Hnedka u prvního případu jsem měl neustále pocit že jsem to už někde viděl. Taky mě tam dost štvaly emocionální chvilky vyšetřovatelů. Jak báby v přechodu co si jdou poplakat. Další díly už byly naštěstí lepší. 70% ()

*CARNIFEX*

Dokument sa zameriava na konkrétnych páchateľov a skutkom ktoré spáchali, pričom pokiaľ dúfate v autentické zábery z miesta činu či z vyšetrovania - zabudnite. Celý dokument sú poväčšine monológové výpovede vyšetrovateľov či ľudí, ktorí sa podieľali na odhalení identity vraha, s prebleskom inscenačných scén či zvukových záznamov výpovedí páchateľov. Prvá časť materiálovo odfláknutá, druhá lepšia v závere kvôli autentickým záberom zo zatýkania a výsluchu, tretia a štvrtá epizóda sa zaoberajú jedným prípadom, pričom kvalitatívne ťahá dokument nahor z dôvodu priebehu vyšetrovania. Lepší priemer .. ()

janmatys

Začátek byl celkem zajímavý, nicméně 3. série už je v podstatě jenom o machrování US záchranných složek - tím myslím všechny ty agentury na tři písmena. Obvykle se k řešení přitom dostanou náhodou, nebo se pachatel vzdá, nebo pomůže zásadním způsobem civilista, tzn. nějaké machrování bych si odpustil. Tohle samo provázelo už první dvě řady, nicméně ve třetí je to občas extrém. Navíc je tam hromada zbytečné omáčky, díly by mohly být komplet do 30ti minut. Co naděláte, je to národ s téměř nulovou historií, ale radil by celému světu a do všeho kecá, a tak už to asi zůstane. 50% ()

ShiShinka

Dokument zachycující okolnosti a způsob polapení těch nejnebezpečnějších a nejzvrácenějších. To vše se dozvídáme přímo z úst vyšetřovatelů. Podkresleno autentickými nahrávkami z výslechů a návraty na inkriminovaná místa, kde vyšetřovatelé popisují poslední okamžiky těchhle monster na svobodě. PS: Pokud požadujete psychologickou sondu do duše každého sériového vraha, existují několikahodinové dokumenty věnující se těmto rozborům. Například o BTK jich bude zhruba tak miliarda. Nechápu co čekáte, že se dozvíte za necelých 40 minut o člověku, který vraždil desítky let. Ještě v dokumentu soustředícím se na jeden konkrétní úsek vyšetřování daných případů. ()

Warhorr

1. díl Ridgway. 2. díl Wuornos. Celkem rychlý průběh událostí zaměřený na diváky, kteří o sériových vrazích třeba doposud neslyšeli. Pro nezasvěcené určitě zajímavá podívaná. Pro ty, co mají už něco nakoukáno tak to bude sloužit spíš jako taková rekapitulace. Osobně mě překvapilo pár záběrů z místa činu, které jsem v předchozích dokumentech neviděl ale nic navíc tady prostě není. Oproti dokumentům z Investigation Discovery je to zde hodně osekané. Co dodat ke zbylým dvoum dílům ? Nechápu, proč má jedna vražda nejdelší stopáž a je rozprostřena do dvou epizod. Tohle bylo nezajímavé a unavující. Měli tam vecpat klidně Ramirese, Gaceyho. ()