Něco je v hlíně

(festivalový názov)
  • USA Something in the Dirt

Dvaja kamaráti zistia, že sa v jednom z apartmánov v Los Angeles odohrávajú nevysvetliteľné javy a rozhodnú sa o nich natočiť dokument. Stále viac sa zamotávajú do záhadných udalostí a namiesto zisku a slávy, ktoré boli ich prvotnou motiváciou, prichádzajú chaos a nedorozumenia. (Marceloo)

Marceloo

Dvaja kamaráti zistia, že sa v jednom z apartmánov v Los Angeles odohrávajú nevysvetlitelné javy a rozhodnú sa o nich natočiť dokument. Stále viac sa zamotávajú do záhadných udalostí a namiesto zisku a slávy, ktoré boli ich prvotnou motiváciou, prichádzajú chaos a nedorozumenia. - Something in the Dirt bol tento rok pre mňa jedným z najočakávanejších indie hororov, ale podobne ako Nope, s ktorým zdiela niektoré tematické prvky, ma výrazne sklamal. Na ústrednú dvojicu sa ako vždy pozerá dobre a nevadilo mi ani extrémne pomalé tempo, ale obsahovo mi to prišlo nedostatočné a chýba tomu práve to, čo robí horory dvojice Benson / Moorhead štýlovými. Teda dej, ktorý ma prinúti zamýšlať sa nad významom a vymýšlať si rôzne interpretácie aj dlhé mesiace po zhliadnutí. Na ich predchádzajúci kúsok The Endless si spomeniem vždy, keď idem pri splne ráno do obchodu. Na Spring zase keď ma niekto presviedča že ''šak ale romantický horor to nemože egzistovat''. U tohto kúsku si už o týždeň nebudem pamätať, o čom vlastne bol. Túto dvojicu mám ale stále rád za to, že si ide vlastnou cestou, pretože neverím tomu, že ešte nedostali ponuku od nejakého známeho štúdia, ktoré by im ale diktovalo, ako sa má točiť. ()

Corpsegrinder

Bohužel nemůžu dát víc. Duo Benson/Moorhead mám rád, jako herce i jako režiséry, ale tohle byl prostě až moc velkej bordel. Stopáž je šíleně přestřelená a to co se film snaží říct by se dalo shrnout i do patnáctiminutovýho kraťasu. Mimo úvodu a závěrečnýho dovětku mi přišlo že si to přes hodinu dělá prdel z věcí typu Primer a podobně a to mě přestalo bavit velmi rychle. Zase musim uznat že je to opět celkem osobitej film za malej peníz co zůstává svůj a vyhejbá se klasickým moderním klišé. Tak snad to vyjde příště líp. ()

Marze

Nerozpoctova paranormal i zahada, jestli se to tak da nazvat, s prvky komedie a hororu. Z filmu prysti smutek. Klidne mohl byt o pul hodiny ci o hodinu kratsi. Pro vsechny komu nevadi film bez konce. ()

Aargh

Na filmech Bensona a Moorheada jsem měl rád, že přes všechny filosofické přesahy dávaly události v jejich světě nějaký logický smysl. Tady to bohužel neplatí. ()

bobstock

Další kousek od mystifikačních podívínů Benson/Moorhead a opět nepřekvapili. Evidentní jak jsou tvůrci sami posedlí světem za oponou, který nemusí být za hranicí naší sluneční soustavy. Je zrovínka vedle vás v obýváku nad gaučem. Stačí umět nacítit, spočítat, ošahat a už letíte ten tam do jiné dimenze. Také tu tvůrci stejně tak přiznávají jak líní jsou i přes svoje evidentní schopnost natočit pěkný mindfuck, tak stejně tak vám neukáží moc asi jako, že nám dosud v evoluční cestě humanoida na Zemi není stále souzeno vidět dál. 40% ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu