Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavom na domácej hudobnej scéne. Príbeh o začiatkoch jej hviezdnej kariéry rozpráva miniséria Iveta. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od útleho detstva, kedy spolu so sestrou začala navštevovať školský zbor, cez prvé úspechy na hudobných súťažiach po jej odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, čo dosiahla hlavne vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa z oboch spevákov stáva národom milovaný pár. Okrem exponovaného vzťahu s jej speváckym kolegom sa miniséria zameriava aj na Ivetin rodinný život. (TV Markíza)

Arkagas1989

Příběh mladičké Ivety, která chce být zpěvačkou, zatím co tatínkovi se to absolutně nelíbí. Když prorazí na soutěži a je jí nabídnuto jet pracovat do Prahy, zdá se jí to jako sen, ale jak řekl její otec - vždyť jí v té Praze sežerou. Petr Sepéši nikdy nebyl zlatíčko, dneska už se ví, že mu šlo hlavně o sebe a ne o Ivetu, takže to tady bylo zvládnutý skvěle. Celé je to takové zasněné, nostalgické, atmosférické a na české poměry překvapivě dobré. Není to bulvární, ale lidské, možná by tomu prospělo i ukázání dalšího vývoje postavy, ale věřím, že tahle minisérie zaujme nejen mladší osazenstvo diváků, kteří ani netuší, kdo Bartošová byla, stejně jako starší generaci, která bude nostalgicky vzpomínat. Obsazení rolí se vážně povedlo a byť jsem k české tvorbě hodně skeptická, tohle mě mile překvapilo.  8/10 ()

Pete

Tak tohle nebude žádná seriálová pecka, a to ani na poměry českého rybníčku. Iveta, které zde na začátku má být už 18, ale chováním tak 8 let, se neustále pohledem raněné srnky tváří, jakoby měla v příští chvíli čelit hromadnému znásilnění. Přitom jde jen za tím, kam ji srdce táhne, tedy dělat šoubyznys do Prahy, a najít k tomu lásku z pasáže, která na oplátku zase vyladí její knoflíky lásky. Jenže má pech, napoprvé natrefí na psychopata Sepéšiho. Nejsem expert na život Bartošové, vlastně o ní nic nevím, můžu však s klidem prohlásit: Takhle to určitě ve skutečnosti nebylo. Všichni protagonisté jsou vlastně už po smrti, bránit se tedy nebudou. Seriál pak ale zřejmě nemůže uspokojit ani zaryté fanoušky. K dovršení všeho neštěstí jsem měl z toho bleděmodrého pastelově rozpitého přísvitu většiny záběrů pořádný bolehlav, na který už nestačily ani brýle s filtrem modrého světla. Subjektivně má každý díl tak 4 hodiny, a dokoukal jsem všechny jen se sebezapřením. Druhá řada sice přidala barevných filtrů, červenou, a hlavně žlutou, ale jinak je to to samé, jako první v bleděmodrém. 90's se v tomto dílku příliš neliší od 80's, a čím dál tím víc to vypadá jako vlhký sen jakéhosi bulvárního pisálka. Všechny postavy jsou neskutečně otravné, scénář není zábavný ani ničím zajímavý, příliš daleko od reality - v Ivetě zkrátka nefunguje skoro nic. ()

miki68cz

Levné, jednoduché, trochu zbytečně zfilmované výstřižky z blesku. Spousta neznámých herců, kteří nepřekvapí a ti známí neoslní. Nedoporučuji ()

Gig

Je to hrozně natahované nato, co vše se tam děje. Je to jako bych celé tři hodiny sledoval dvě minuty Štěpánka když vykládá básničku Jeskyňce v modrém světle. Jenže tam je to dobrě sestřihané do pár minut. Ale tu to člověk má téměř celé tři hodiny a v růžové. Příběh se jmenuje Iveta. Ale stejně tak by se mohl jmenovat Petr. Protože spíš je to o startu a konci života Petra Sepešiho. Z kterého mimochodem udřlali pěkně namachrovaného a arogantního troubu. Zato Iveta byla čistá jak Johanka z Arcu. Aspoň ji udělali naivní. Je otázkou, co z toho je záměr - čti očištění - a co skutečnost. Každý vidí své milé v tom nejlepším světle a tak prezentuje i svou výpověď. Myslim teď rodiče, sestru a všechny, kteří dali svolení a výpovědi pro tuto minisérii. Kdo byl přesvědčivý a uvěřitelný to byl Hanuš a Mihulová jako rodiče. Překvapil i Brzobohatý jež jeho přirozená arogance či sebejistota se spojení s maskou krásně dokreslila Štajdla. Každý díl byl vesměs spojen s jednou písničkou. A jak jsem psal hrozně uzahaným dějem. Ale to je spíš otázka režie a střihu. Třetí díl byl dynamičtější - už pro tu milenku, hádku, otázka úspěchu a kdo byl ten první s té dvojice či smrt Sepešiho. Konec opět sklouzl opět do té lyrické formy. Jen mě celé tři díly vrtalo hlavou ty odbočky k tomu vojákovi. Až díky titulkům a zpětné analýze mi došlo. Tedy pokud víte něco z Ivetina života. Suma sumárum Iveta je na jedno podívání a stejně jako skutečná Iveta, prostě seriál zazářil a zhasnul. ()

koho13 odpad!

Snad nejhorší kamera, kterou jsem kdy viděl. Tomu autorovi by snad měli sebrat licenci. Rozmazaný a nezaostřený obraz, zakouřené a vybledlé barvy. Navíc nechápu, proč maskéři představiteli Sépešiho, udělali takový uřezaný uši, jako upírovi.... Na sérii jsem se celkem těšil, ale výsledek je bizár.... ()

Cibulka_C

Docela zajímavý životopis, který se soustředil především na začátky Ivety Bartošové, ale osobně mi přišlo, že jsme se dozvěděli víc věcí o Sepéšim než o ní samotné. 🤷🏼‍♀️ Sama jsem si teda nemyslela, že byl Petr Sepéši takovej idiot nebo spíš, že se choval jako takovej idiot. Celou dobu mě nejvíc vytáčelo, jak všem hrozně dlouho trvalo, než se vyjádřili… třeba i samotná Iveta - mně tak strašně drásala nervy, když třicet sekund mlčela a prostě nic neřekla. 🙈 Chvílemi mě příběh dojímal, hlavně ve třetím díle. Ani nevím proč, buď jsem prostě přecitlivělá, nebo to fakt bylo dojemný. Každopádně jsem moc ráda, že tu něco takového vzniklo, o Ivetě Bartošové konečně něco pěknýho a něco, co ukazuje, že stojí za to být rád, že v naší zemi byl někdo takový. 🤍 Všichni herci mě neskutečně překvapili, hlavně ta podoba… ani ne tak představitelky Bartošové, jako představitele Sepéšiho… to byl fakt úlet. Tahle třídílná minisérie mě fakt bavila, sjela jsem ji za jeden den, takže za mě můžu rozhodně doporučit i těm, kteří nikdy Ivetu Bartošovou neposlouchali, ale alespoň ví, že někdy existovala. 🙌🏻 ()

rigby

V první sérii se nám otevírá pohled na začátek Ivetiny kariéry. A nesmělý pohled do jejího soukromí, o kterém si můžeme ale myslet cokoli, protože podaná fakta nejsou přesvědčivá. Nejvíce mě zaujal první díl, zato ten druhý je neskutečně nevydařený. V závěru pak autoři vsadili na jistotu a už od první scény se hraje přímá hra na city. Slzu pak musí na konci uronit snad každý. Ale jak to bylo doopravdy... A to samé si můžeme ještě více myslet u druhé série. Jaký byl skutečný Ivetin život, ten kdo ví, tak nepoví. A tak autoři vaří ze známých faktů i pochybných bulvárních pohádek. Navíc u prvních dvou dílů vsadili na psycho pohled, a tak je sledování docela drsné. Třetí část je pak o ničem. Zato hlavní slovo tu hraje výborná kamera s častými detaily jednotlivých postav. A hlavně Štaidl v podání Ondřeje Brzobohatého, který zcela předčil představitelku Ivety. ()

hony23

Minisérie o pěveckých počátcích Ivety Bartošové hlavní hrdinku vykresluje jako naivní husu, která po většinu času tak blbě čumí, že by jí dal člověk dělo. Ale asi Iveta taková opravdu byla, takže vlastně vše v pořádku. Uvidíme, zda Nova najde odvahu na pokračování, protože další osudy Džambulky byly velice dramatické a k dané zpěvačce ne zrovna lichotivé. ()

fafejt001

Nevěřím  tomu , že  se  Iveta  tvářila  tak  často ,   až  útrpně . Bylo  mi  jí  celý  díl  vlastně  líto . Petr  se  tady  ukazuje  jako  trochu  nervní  až  rozporuplný  člověk . Nevím  jaký  byl  ve  skutečnosti , ale  tady  jej  vybarvili  nějak  takhle . A  jakože  moc  nemusím  Gregora  Brzobohatého  ,  tak  u  toho  klavíru  to  bylo  překvapivě  dosti  dobré . A    Nejlepší  scéna  , tedy  pro  mne  , byla  u  toho  telefonu  v  úplném  závěru . To  až  zamrazilo . Když to tak  shrnu , tak   na  to  jak  byla  stále  reklama  na  Ivetu  , jak  to  je  skvěle  natočeno  , tak  jsem  mírně  zklamán . Myslím  si  , že  Iveta  byla  přece  jen  o  něco  jiná ,   než  je  zde  představena . Možná  se  pletu . A  možná  taky  ne .  To  ,že   měla  smůlu  na  muže  až  do  smrti  je  snad  každému  jasné  .  Tak  talentovaná  a  čistá  duše  a  takový  tragický  konec  jejího  života ,  na  němž  se  podepsali  , zřejmě  ,  poslední  její  tři   muži  v  jejím  krátkém  životě  .  A  hlavně  ten  poslední . To  si  myslím  já . Mohla  tady  být  o  hodně  déle  a  dělat  radost  svými  písničkami  . ()

DavidPrague

Aby se příběh vešel do tří dílů minisérie bylo nutné zjednodušovat. Někdy to dodává ději i spád. V tomto případě spíš za účelem, aby byl prostor na vyjádření křehkosti a jakési bezradnosti v Ivetině příběhu.  To zjednodušení s sebou přineslo i pozměnění faktů. Iveta před vystoupení v Jihlavě zpívala po zábavách - v sérii to striktně odmítla. Iveta s Petrem vystoupili sólově v prvním díle Na Výsluní a ve druhém zpívali duet - v sérii bylo "Výsluní" zaběhnutým pravidelným pořadem a oba vystoupili hned s duetem. Atd. Těžko srozumitelný je odklon role Petra Sepéšiho vesměs do negativní roviny, počínaje výběrem herce po jeho chování (roli). Zřejmě i to je výsledkem toho záměrného zjednodušování... Dojemná scéna je setkání učitelky v podání Jany Bouškové s Ivetou po smrti Petra. ()

ir.hools

Trilogie se mi líbila, ačkoliv je pravdou, že se spíše zabývá osudem Petra než Ivetky. Čekala jsem hlubší náhled do jejího života a duše :) bylo mi ji vlastně hrozně líto, asi to byla hodná a naivní holka z Moravy, kterou ten showbyznys prostě semlel. Ale asi jiná možnost její životní cesty nebyla, když po tom tak toužila.... herecké výkony byly super, líbila se mi Fialová i třeba Hanuš a Chmela:) ale je škoda, že to nebylo více do hloubky ve všech směrech. Ale na českou tvorbu to je za mě pořád lepší průměr ()

Feferonka1

Musím opravit hodnocení. Stejně jako u Krále Šumavy jsem nekompromisní a díky nepochopitelné novince natáčení nebo spíš nenatáčení celých sérií najednou, hodnotím jako propadák. Přitom seriál je z meho pohledu dobře natočený a překvapivě na české podprůměrné herecké výkony dobře zahraný. Je to stejné jako v hospodě kdyby Vám dali vepřové a zelí s tím, že knedlíky budou nějak výhledově během roku. Škoda. ()

Igy007

Scénář a děj značně na prdešek, takhle si životopisný seriál nebo film opravdu nepředstavuju. Na druhé straně výkony řady herců, zejména AF (a potažmo VV v první řadě - tady skutečně syn citelně převyšuje otce, jistě někdo z Vás viděl jím ztvárněnou zajímavou postavu v Arvéd) jsou výrazně nadstandardní. Tahle Kolíňačka má talent, čehož jsem si všimla už dříve, třeba v Lídě Baarové nebo v Guru. Myslím, že se od ní dá v budoucnu ještě leccos očekávat, protože zjevně má celkem čuch na výběr rolí. ()

pavel13 odpad!

Druhá série snad ještě horší než ta první. To by snad ani českej pivař na dovolený v Chorvatsku netočil něco proti světlu, obraz rozpatlanej, v interiérech snad osvětlovači používali modrý, žlutý, růžový či kdovíjaký žárovky, prostě hnus a největší odpad za poslední roky. To jen co se týče kamery a výroby. Herecké výkony v tom nehodnotím, protože to nijak nemůžou napravit, i kdyby se přetrhli. Pokud je to podle skutečnosti, tak jsem si hodně negativně upravil názor na pana Štajdla a jeho snobský životní styl. ()

SZYslak

Seriál se měl jmenovat Z deníku šíleného osvětlovače JEDNA DOLŮ. Nekonečně dlouhé a velmi často nudné scény DRUHÁ DOLŮ. A nakonec PŮLKA DOLŮ za celkovou délku seriálu, tři díly by byly více než dostatečné, tvl a rub ho, devět. Trochu to všechno rehabilituje velmi dobře zvolené obsazení - Fialová, Hanuš a ten borec, co má co půl roku další, nové jméno a dělá hudbu. Řečnická otázka: To opravdu byli všichni psycho nebo sebestřední/narcis pozér kokoti? 50% ()

maticka90

Po všudypřítomném promu, který tenhle seriál provázelo, jsem čekala víc. Skvělé výkony hlavní dvojice herců i celé "rodiny" Ivety, ale to je všechno. Velmi povrchní zpracování, které vám nedovolí se sžít nebo soucítit. ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (viac)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (viac)