Raz budem spievať s Karlom Gottom! Iveta je dievča z Frenštátu pod Radhoštěm, ktoré chce byť slávne. Najskôr ale musí presvedčiť vlastných rodičov, aby jej vôbec umožnili spievať. A to ešte nevedia, že jej čoskoro vstúpi do života láska... (TV Markíza)

BlackDemon

Je veľký rozdiel medzi tým, či sa tvorcovia snažia urobiť príbeh tak, aby ho pochopili aj tí jednoduchší /lebo veď sledovanosť musí byť/ alebo či majú diváka za totálneho debila, ktorý pri pozeraní nerozmýšľa. Z tohoto tu som mal pocit, že to druhé. Skratkovité, plné predvídateľného správania sa viacerých postáv, a akoby tomu chýbal ešte jeden rozmer - veci sa diali príliš jednoducho a postavy sú "ploché". Iveta rozpoltená - na jednej strane blbka, ktorá naivne sníva o kariére slávnej speváčky, na druhej strane jej postava koná ako človek, ktorý dobre a presne vie čo robí - takto to však v hlavách jednoduchších ľudí nefunguje. A takýchto postáv je tam viac. Toto je ten typ seriálu, pri ktorom si 60+ povzdychnú, ako dobre bolo za toho boľševika a to je asi tak všetko. Mladé speváčky samé sa pchajúce do postelí vtedajších mocných socšoubiznisu v tomto seriáli asi nenájdeme. Mnohé totiž ešte žijú a tak očakávam len slabú a prehnane korektnú kópiu doby, na ktorú takto spomínať by malo byť trestné. ()

KyoroChan

Annu Fialovou vůbec neznám a moc mi na Ivetu vzhledově neseděla.. Ale velice mile mě překvapila, má krásný hlas a místy opravdu Ivetu připomíná.. ()

jirikzaboj

Tak se to po mírných obavách povedlo a první díl mě upoutal k minisérii. Většinou má česká produkce s biografickými snímky problémy, protože až moc často skáčou v ději a nepřirozeně spěchají. Zde si tvůrci zvolili cestu minisérie a ve 3. dílech nám mají odvyprávět hádám počátky Ivety a až finální celek nám ukáže, jestli se jim to vlastně podařilo. Samotný pilot byl velice příjemně poutavý a to skrze perfektní obsazení hlavních aktérů a také rodinných příslušníků a dalších vedlejších postav. Do hlavní role Ivety byla vybraná Anička Fialová a to bez jakéhokoliv castingu l. Samotný režisér se nechal slyšet, že ji oslovili záměrně, protože je jedna z nejtalentovanějších hereček nové generace a já si dovolím hlasitě souhlasit! Spoustu lidí může a bude se dívat hlavně na podobu s Ivetou, ale ta byla jen jedna a přiblížit se k blondýně s nádherným úsměvem a přírodní plachostí s originální vizáží není jednoduché. Tahle volba byla jasná a mě samotného by napadla právě Anička. Překvapila mě především volba pro Sepešiho a to doteď pro mě neznámý herec Vojtěch Vodochodský, který se naopak podobou neskutečné Petrovi přiblížil a herecké dřevo to taky vůbec není a charisma z něj jen srší. Takže cast vybraný opravdu skvěle a to důležitější, tedy samotné zpracování a uchopení biografie Ivety Bartošové? Dobově dobře zmáknuté. Má to komunistické kulisy, pletené svetry, šílené účesy a dobovou naivitu. Gymnastické sály, kulturáky, klobásky a chleba s řízkem. Ze začátku jsem si musel zvyknout na jakýsi SUN filtr, pro který se tvůrci rozhodli. Ale tak nějak časem zmizel a objevuji ho jen v pasážích, kde probíhá vysoké nasvícení. Co musím ještě vyzdvihnout, tak je hudební podkres, který určuje naladěnost vyprávění a vykresluje melancholistickou stylizovanost do prostředí mladé Ivety. Příběh postupuje pomalu a ukazuje nám úplný pěvecký start Ivety, ač pro filmové účely mírně poupravené, což se dá pochopit. Ovšem rýpalové a autentičtí fanoušci si nejspíš budou na tyhle věci stěžovat. Je dobře, že na to jde režisér vyprávěním pomalu a nechá nás tak opravdu nahlédnout do té nemedializované dušičky, která chtěla jen zpívat pro vyplněné sály a dávat dueťáky s panem Gottem. Ovšem ten fakt, že zbývají 2 hodiny na dovyprávění originu je stěžejní a teď mám zase mírné obavy, aby to docvaklo přesně tak, jak má. Budu ale do další epizody pozitivně naladěn a věřím, že se to vydaří. ()