Zde odtrhněte

• Taliansko Strappare lungo i bordi (viac)

Autor komiksů, který si svoje svědomí představuje jako mluvícího pásovce, odjíždí s kamarády z Říma a cestou se zamýšlí nad svým životem i vytouženou láskou. (Netflix)

Greg25

Zerocalcare převedl své populární komiksy do šesti epizod a je to parádní zábava. Na animáky mě obvykle zase tak moc neužije, ale tohle mě bavilo opravdu hodně. Ze života, o životě, s nadhledem, glosováním, komentováním, o nadějích, které odvál čas a bolestech, které přinesl. Parádní minisérie, která je možná trochu víc o textu než o animaci, ale to je pro mě plus. Pásovec alias svědomí nemá chybu. 100% ()

petikakika

Seriál je treba vidieť buď v originále, alebo dabovaný. Prirovnala by som to k Pásla kone na betóne, ktoré by natočené v spisovnej slovenčine stratilo svoje čaro a humor. Titulky nemajú šancu zachytiť pestrosť rímskeho dialektu, plného navonok urážlivých slov a fráz. Zerocalcare používa dialekt rovnako ako Passolini v Ragazzi di vita, aby podal svedectvo o živote prežitom na periférií Ríma. Za mňa zaslúžených 5 hviezdičiek a už teraz dúfam, že týmto spolupráca s Netflixom nekončí, pretože Zero má rozhodne čo ponúknuť. ()

Sjoduk

Výborný seriál s unikátou témou a silným odkazom (nebudem prezrádzať). V podstate hlavný hrdina Zero je prehnaný overthinker a asociál, a preto všetky situácie, ktoré zažíva analyzuje až do takej miery, že všade vidí katastrofické scenáre. Sú tam ale vtipné hlášky a tak trochu inšpirácia z Big Mouth (tiež sa radí s imaginárnym kamošom). Čo je na ňom výborné, je že divák sa vie veľmi ľahko zžiť s príbehmi postáv. Proste pindá na rovnaké veci ako my všetci, len proste robí z komára somára. Jediné, čo sa mi nepáčilo je, že niekedy je tam až priveľa rozprávania a divák sa musí sústrediť, aby mu nič neušlo. Seriál má na Netflixe aj voľné pokračovanie nazvané This World Can't Tear Me Down, ktorý si určite pozriem tiež. ()

Lukin413

Hlavní hrdina se svědomím v podobě pásovce se zamýšlí nad životem a svou životní láskou. Z počátku je seriál zábavný svými trefnými postřehy, poslední díl je pak pořádným kopancem do žaludku. ()

Trevor

Posolstvo seriálu je dobré avšak jeho spracovanie, povinne korektné zaostáva za očakávaním. Pravdepodobne však moje nároky na humor či satiru sú vyššie ako u ostatných užívateľov tak aj preto hodnotím podstatne nižšie. Aj keď je pozoruhodné že akonáhle sa objaví animovaná novinka z Netflixu takmer ihneď má 5* hodnotenia, minimálne od troch štyroch užívateľov. Občas od takých, ktorí žiaden film nehodnotili niekoľko mesiacov. ()

• První italský animovaný seriál od Netflixu. (Axarus)