V zapadlém městečku Nejdek žije své rutinní životy skupinka svérázných přátel, kteří pomalu začínají přicházet o své ambice, mladickou energii i zdraví. Při vzájemných setkáních se Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna pravidelně nostalgicky vracejí do zlatých časů devadesátých let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je tak trochu pozapomenutou sestřenicí mezinárodní házené. Z šedi všedních dní vytrhne zlenivělé sportovce pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Není čas ztrácet čas, usedlost a pohodlí musí jít stranou. Teď je potřeba dát starou partu dohromady a za bojového pokřiku „Míč v ruce, národka v srdci“ začít společně trénovat na nadcházející veteránské klubové mistrovství. Nikdy totiž není pozdě. Dokud není pozdě (Voyo)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Národní házená (2022)

Michal Suchánek, scénárista. Na to, že by mohla tato tři slova ve volném překladu znamenat uspěšný komediální seriál bych si ještě včera nevsadil ani čerstvě vyraženou šestikorunu natož bitcoin. A proto nechodím na ruletu- zase bych to projel. Scénář se totiž s každou další epizodou zvedal z pomyslného dna, aby mi opakovaně způsoboval dobrou náladu, která se mimo jiné projevovala tím, že mě bavili i herci, na něž jsem se původně příliš netěšil. S Jiřím Langmajerem se totiž setkávám tak často, že by se v budoucnu mohlo celé jedno období věnované dějinám českého filmu nazývat obdobím langmajerovským; tady mi ale do role Síry seděl, nestrhával na sebe veškerou pozornost a určitě byl přínosem. Veronika Žilková je taky pořád někde, i když u ní je to hlavně o debilním bulváru, kterému se jeden tak úplně nevyhne, i když se velmi snaží. Ale stejně jako tomu bylo v případě Jiřího Langmajera, byla pro mě překvapivě v pohodě, její postava byla sympatická, podala ji civilně a bez afektu a bavila mě. Takže ve výsledku jsem prostě moc rád, že se podařil český komediální seriál, k němuž se rád vrátím, jsem rád, že se to povedlo Michalu Suchánkovi, kterého jsem hrubě podcenil a hlavně jsem rád, že duo Pechlát/ Neužil nevlezlo do nějaké kraviny. P.S. A ten soundtrack... Věřil jsem, že Arnošta Pátka už nikdy neuslyším, ale musím uznat, že sem jeho songy sedly jako gluteus maximus na hrnec. / Poučení: I když se u něčeho zpočátku nebavíš, zkus vydržet a možná se dočkáš odměny. ()

Dopis (2022) (E01)

No, je jasné, že se na seriál podívám, když už ho mám doma, ale že by mě první epizoda zaháčkovala, to se tedy říct nedá. Na celou záležitost jsem se začal dívat jen proto, že v ní účinkuje Martin Pechlát a jeho Antonín mě taky bavil, Václav Neužil taky odevzdal to svoje, ale jinak nic moc. Ty nejslabší dialogy/ monology, které Michal Suchánek pro úvodní díl napsal, si i odrecitoval a já jsem se ujistil v názoru, že i on patří mezi ty scénáristy, kteří nepochopili největšího Mistra divadla, sportu, přírodních i jiných věd a všeho ostatního a nenaučili se používat Šrapnel. / Poučení: Vždy vymazávej nepožádanej sperm. ()

Trénink (2022) (E02)

V podstatě by se dalo říct, že byla druhá epizoda na úrovni prvního dílu, tentokrát jsem se ale proti své vůli několikrát zasmál a musím přiznat, že úvodní sledování a rozbor dvacet let starého zápasu mě dokonale odvařilo. To byl zatím jasně nejlepší moment za obě epizody. Po shlédnutí druhého dílu už nevidím celou záležitost tak temně a jsem ochoten věřit v další zlepšení. Příliš optimistické očekávání? No, uvidím. / Poučení: Už nemůžeš? Jdi až na krev. ()

Semafor (2022) (E03)

Zatímco předchozí epizoda mě nejvíc pobavila hned ze startu, třetímu dílu se to podařilo hlavně v závěru. Ani nemám chuť si nějak výrazně stěžovat, protože mám dojem, že se děj postupně zlepšuje. Řekl bych, že tady funguje taková nepřímá úměra: čím méně vulgarismů ze sebe Horst/ Jistič/ Suchánek vychrlí, tím více je ten který díl vtipný. / Poučení: Pohřbíváš-li na zahradě domácího mazlíčka, boj se lišek. ()

Hřiště (2022) (E04)

Tak jo, čtvrtá epizoda mě už regulérně bavila. Pravda, nebylo to nic pro diváky, kteří očekávají hluboký umělecký dojem a zamyšlení nad pomíjivostí života lidského, ale zase si nedovedu představit, proč by se takoví diváci pouštěli do sledování Národní házené. Já očekávám jen to, že se zasměju u nenáročné podívané. Nenáročný je tento seriál od začátku, a teď už se u něj můžu i zasmát, takže máme splněno. / Poučení: Po ulici nikdy neplav znak, neuvidíš na dopravní značení. ()

Gólman (2022) (E05)

Po hodně chabém startu se seriál stále zlepšuje. Za mě až nečekaně. Pátá epizoda byla výborná už od úvodních scén v šatně a kvalita jí vydržela přes výběr brankáře až po spadlý Jistič. Když se holt humory povedou tak, až se musím hlasitě smát, asi to bude dobrá komedie, to já poznám. Zatím šlo o jednoznačně nejlepší díl a já doufám, že takových bude víc. / Poučení: Vyžírka se od sportovce rozezná dřív, než vstoupí na hřiště. ()

Kraj (2022) (E06)

Předchozí epizoda mě velice bavila a šestý díl za ní (u mě) rozhodně nezaostal. Jsem rád, že nevidím tak blbě jako Šebesta, takže můžu sedět dál od obrazovky, jelikož se vyskytlo několik momentů, kdy bych si ji stoprocentně poprskal. On tedy Šebesta tvrdí, že nevidí na blízko, ale pravidelný divák ví, že nevidí vůbec. Nemůžu si pomoct, ale s každým dalším dílem mám dojem, že jsou lepší i původně chabé dialogy. / Poučení: Nevěš hlavu a pracuj na své budoucnosti. ()

Příprava (2022) (E07)

A další skvělá epizoda. Hmmm, a to jsem po prvním dílu u seriálu zůstal jen proto, že ho mám doma, kdybych ho sledoval na netu pochybuju o tom, že bych šel ještě do druhé epizody. A jak je vidět na mých hodnoceních, byla by to škoda, protože se Michal Suchánek pro mě až nepochopitelně dobře rozepsal a já se teď skvěle bavím. / Poučení: Při převozu osob nezapínej chlazení. ()

Na Sereď! (2022) (E08)

Finále sice nemělo grády předchozích epizod, ale pořád šlo o sakra zábavnou záležitost. Zvlášť na naše poměry. Český humor je skvělý, o tom žádná, jen se ho velmi často nedaří našim tvůrcům dostat do jejich komedií, které tak povětšinou slouží jen jako platforma pro product placement. Tady to bylo jinak, a i když jsem se nesmál tak často jako třeba u sedmé epizody, pořád jsem se skvěle bavil. / Poučení: Víš jak vypadá triatlon nepřizpůsobivých? Běh na koupaliště, plavání, odjezd z koupaliště na kole. ()

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)