V zapadlém městečku Nejdek žije své rutinní životy skupinka svérázných přátel, kteří pomalu začínají přicházet o své ambice, mladickou energii i zdraví. Při vzájemných setkáních se Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna pravidelně nostalgicky vracejí do zlatých časů devadesátých let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je tak trochu pozapomenutou sestřenicí mezinárodní házené. Z šedi všedních dní vytrhne zlenivělé sportovce pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Není čas ztrácet čas, usedlost a pohodlí musí jít stranou. Teď je potřeba dát starou partu dohromady a za bojového pokřiku „Míč v ruce, národka v srdci“ začít společně trénovat na nadcházející veteránské klubové mistrovství. Nikdy totiž není pozdě. Dokud není pozdě (Voyo)

TV spot 2

VenDulin85

Proč si to děláš, máš tohle zapotřebí?? Mumlám si a snažím se přepnout vnitřní jukebox na proboha jakoukoli jinou píseň než “Sny o tygří lady”, což se naštěstí vzápětí podaří a ke ztrátám na životě tedy nedojde. Malé městečko, obyčejní lidé, kteří v devadesátkách zažili svou chvilku slávy v pochybném (sorry) sportu. Stárnou. S počtem ztracených iluzí se šourají životem stále pomaleji, až jednou mají šanci vrátit se na výsluní. Každý za tím vidí jinou příležitost, což je fajn a odráží to, že štěstí někdy leží v úplně obyčejné věci (jako je rychlovarná konvice zum Beispiel :).  Asi nejpřirozenější je role tělocvikáře, postracha všech počítačů (byť zrovna tohle je hodně karikatura), kterého s přehledem ztvárnil Martin Pechlát. Všichni psali, že po třetím díle se to rozjede. Kecali, ale možná jsem měla jen opožděné botanické hodiny, to se může stát. Zkrátka ve finále to bylo z nuly na sto a já tu asi pravidelně budu přehazovat hodnocení mezi 3* na 4*, protože mi tu chybí detailnější možnosti hodnocení. Co mě potěšilo, byly drobnější herecké příležitosti pro ostravskou KSA, Vladislav Georgiev coby adept na gólmana a Josef Kaluža jako Herr Baďura z kraje, vielen Dank! ()

Olík

Národní házená rovná se Michal Suchánek. Tak jak ho znáte z televize, tak jak ho vnímáte z posledních rozhovorů….prostě Suchoš. Nový Okresní přebor se nekoná, ale jestli jste fanoušky jeho stylu humoru, tak pro vás to nemusí být úplně na škodu. I jeho postava jako by kopírovala Michala Suchánka, jednoho z osazenstva Partičky. Dále tu je Martin Pechlát, herec, který přesně ví, co má dát své postavě. Petr Vršek, kterého jsem moc neznal, ale velmi příjemně překvapil. Stále stejný Jiří Langmajer, kterého už začíná být moc. Václav Neužil a jeho házenkářská variace na Robina Guhu z Lajny…..Neužil tohle umí a jeho Pučma je asi nejzábavnější postavou. Největší zklamání Jakub „Kašpar“ Špalek…..opravdu jsem se na Edu ze Šakalích let těšil, ale on úplně zapomněl hrát. A pak vedlejší účelové postavy. Kaňkovský, který si jede dokola jeden gag s oční vadou. Schneiderová za mrchy. Taclík protože je Taclík a nesmí chybět. Čím dál krásnější Rybová a nebo Filip Červenka, kterého je poslední dobou také všude plno i když moc hereckého talentu nepobral. Takže to máme jednoduchý situační  humor, postavy a postavičky, propocené dresy, národka v srdci….tohle asi pochopí jenom chlap, který (plácnu) do svých čtyřiceti kopal čtvrtou třídu v Horní Dolní a nebo oddaný fanoušek Partičky. ()

1svaty

Michal Suchánek je moje generace. Překvapil mne, když se rozplakal naživo, protože nestihl rozhovor s L. Výbornou na Radiožurnálu.  Seriál ukazuje, podobně jako Okresní přebor, Most nebo Čtvrtá hvězda, povahy zastoupené v převážně mužské populaci této republiky. Suchánek je vykresluje po svém, s humorem sobě daným. Je to odvážný počin, protože spoustě mužů vůbec nedochází, jak pitomě se zde vlastně chovají. Skuteční muži jsou nedostatkovým zbožím a v seriálech tohoto druhu je to dostatečně řečeno. Za odvahu, za zrealizovaný nápad,  dávám pět hvězd. ()

Massaro74

Stará parta bývalých hráčů TJ Nejdek v národní házené, dostane pozvánku na První mistrovství veteránů v tomto sportu na Slovensku... Seriál z nepříliš známého sportu mě bavil až do posledního dílu. Nebyl to sice Okresní přebor nebo Lajna, ale dobrý.. Spousta humoru, peprných hlášek a komických scén (plavání na asfaltu, konkurz na brankáře). Za mě nejlepší výkony od V. Neužila a M. Suchánka, ale ostatní nebyli pozadu. ()

netahlo

Po pomalejsim rozjezdu nasleduje naprosty komedialni inferno, ktery si maze na chleba i Skoro na mizine! Genialne vybranej casting v cele s nenapadnym, ale o to vic presvedcivym Jakubem Spalkem. Suchanek udelal dobre, ze rezii sveril Skorkovi, takze to nemelo sanci dopadnout jako jeho rezijni debut, nesmysl jmenem Vecirek. ()

• Seriál se natáčel v Říčanech, Řevnicích, Velvarech a Bakově nad Jizerou. (rakovnik)

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)