V zapadlém městečku Nejdek žije své rutinní životy skupinka svérázných přátel, kteří pomalu začínají přicházet o své ambice, mladickou energii i zdraví. Při vzájemných setkáních se Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna pravidelně nostalgicky vracejí do zlatých časů devadesátých let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je tak trochu pozapomenutou sestřenicí mezinárodní házené. Z šedi všedních dní vytrhne zlenivělé sportovce pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Není čas ztrácet čas, usedlost a pohodlí musí jít stranou. Teď je potřeba dát starou partu dohromady a za bojového pokřiku „Míč v ruce, národka v srdci“ začít společně trénovat na nadcházející veteránské klubové mistrovství. Nikdy totiž není pozdě. Dokud není pozdě (Voyo)

Recenzie používateľa Big Bear k tomuto seriálu (9)

Národní házená (2022)

Tak jsem to dokoukal a ač nemám rád M. Suchánka, tady férově musím uznat, že se mu scénář povedl. Herci si evidentně také sedli a po prvním dílu, kdy jsem si nebyl jist zda tenhle seroš byla správná volba se to solidně rozjelo. Současné hodnocení jednotlivých dílů v podstatě odpovídá tomu mému. První tři díly pomalejší rozjezd, ale pak to nabere solidní rychlost a nakonci vám bude líto, že je konec. Podtrženo sečteno, dávám na triko za 4 nášivky Sokola Nejdek! * * * * ()

Dopis (2022) (E01)

Se sportovními seriály se nám začíná trhat pytel, přičemž na začátku všeho byl nepřekonatelný Okresní přebor. Pak tu máme Lajnu a teď Národní házenou. Přistupuji k tomu mírně zakomplexován, protože nemusím Suchánka a Langoš teď snad už hraje úplně ve všem, což si myslím, že není dobré dobré. Základní kostra je jasná a v podstatě nevybočuje ze základního schématu Okresního přeboru. Partička z nějaké té Horní Dolní (zde v Nejdku) se pokusí navázat na své dřívější slavné časy před 40 lety. Co figura to originál a první díl je takový klasický seznamovací. Nevadí mi když se ve filmu mluví sprostě, ale musí to mít nějaký důvod. Tady se občas mluví sprostě spíše na efekt u jednoduššího diváka (jakože humor), ale mně to přišlo zbytečné a laciné. Každopádně šanco tomu dám, protože takovýchto partiček je spousta, ale většina z nich jen o starých časech vypráví v hospodě. Tihle se s tím rozhodli něco dělat což vzbudilo můj zájem. A Suchánka snad rozdejchám. * * * ()

Trénink (2022) (E02)

Musím říct, že se mi to líbí čím dál více. A dokonce tam vidím jakési herectví u Suchánka což jsem měl doposud problém vidět i jinde. Největší machr je ale Václav neužil, to je prostě borec. A Martin Pechlát svým civilním přístupem také hraje na jedničku. Vypadá to, že by to mohlo být zajímavé ! Co vím už teď, žeto hravě strká do kapsy soudobé české komedie. Ty jsou fakt hrůza. * * * * ()

Semafor (2022) (E03)

Jo, baví mi to. Sem tam to křísne, ale celkově si to drží celkem vtipnou linii. Marek Taclík zase boduje ! :-) ()

Hřiště (2022) (E04)

,, Tady je mělko! Tady stačíš! '' --- Scénka na ulici byla fakt něco! :-)Musím říci, že Suchánek fakt překvapil. ten scénář není marnej. Skórka má navíc s režírováním těchto ulítlostí díky Třem tygrům zkušenosti a tak to vypadá, že tady všechno sedlo jak sedýnka na hrnec (nebo tak nějak). * * * * ()

Gólman (2022) (E05)

Tak tohle už byla 100% rychta! :-) * * * * * ()

Kraj (2022) (E06)

Je to super! Potěšila účast i Pepy Kaluži v miniroli. Tohohle borce mám rád! Měl jsem strach aby s toho všeho trénování nebyla nastavovaná polívka, ale začíná se to příjemně dramatizovat ! * * * * * ()

Příprava (2022) (E07)

Tohle byl už regulérní Okresní přebor v Národní házené ! :-). Super zábava !  * * * * * ()

Na Sereď! (2022) (E08)

Jo, bylo to dobrý! Mohu v klidu doporučit. Dávám za 5 rychlovarnejch konví ! * * * * * ()

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)