Gin no sadži - Season 2

(séria)

Druhá sezóna plynule nadväzuje na prvú z roku 2013. Hachiken si už zvykol na nové prostredie a našiel si veľa kamarátov medzi svojimi spolužiakmi. Postupne si ale berie na seba príliš veľa práce a problémy jeho kamarátov ho tiež trápia čoraz viac.
V tomto pokračovaní spoznáme bližšie aj Hachikenových rodičov. Uvidíme, ako sa hlavnému hrdinovi darí v jazdeckom klube a ako sa podieľa v príprave na festival. Hachiken bude čeliť aj dilemám, ako sa vyrovnať s neľahkou situáciou jeho priateľa Komabu a ako pomôcť Mikage s jej snom. (Hees)

SonGokussj

Tak jako Moyashimon, Gin no Saji 2 se odehrává po vzoru svého předchůdce opět na škole, která se zabývá zemědělstvím. Hlavní hrdina, Hachiken, který odešel z prestižní školy právě sem (aby nakrknul rodiče převážně), to nemá rozhodně lehké. Je však už druhá série a ví něco o telatech, dělání pizzy, vajíčkách, zde se učí jezdit na koni, pořád soutěže a ... :) Však se na to koukněte. Chybu neuděláte. Pokud se vám líbí výše zmíněný Moyashimon, Mushi-shi, Aria the Animation, Bartender, Eve no Jikan a další klidnější anime, je to pro vás jako stvořené. Co více, Gin no Saji nešetří s vtipem, takže se určitě nudit nebudete. První série byla vážnější. Rozhodně pěkná show k ranní snídani či večerní večeři. Chutných 70% ()

Hromino

Hačiken a jeho banda ze střední zemědělské se po půl roce vrací na japonské televizní obrazovky a přináší s sebou další dávku jedenácti epizod ze života měšťáka studujícího na škole, kde lišky a tanuki dávají dobrou noc a kde se coby náctiletý učí pozitivním hodnotám. Možná je to změnou režiséra, možná jen prostě adaptovaným materiálem z mangy, ale druhá série mi přišla o něco slabší než první. První řada byla podle mě (na rozdíl od Gokua) více komediálního rázu, byla odlehčenější, provázanější a mému srdci o něco bližší. Druhá řada mi přišla zhruba do poloviny spíše nevýrazná a potenciál nové postavy snobské Ajame s koňským řehotem byl podle mě poněkud nevyužitý, ovšem vážnější druhá polovina nové řady jakoby nabrala zpět ztracený dech, byla provázanější a opět si mě získala. Líbilo se mi, že navzdory odlehčenosti seriálu zapadla ona smutná událost z druhé poloviny do seriálu přirozeně, naladění na vážnější notu mi nečinilo problém a závěrečné dvě epizody novou řadu výborně uzavřely. Kvalita kresby i animace zůstala zachována, nové motivy v použitém hudebním doprovodu jsem nezaznamenal, píseň v openingu byla docela fajn a píseň v endingu byla přímo má krevní skupina. Váhám mezi horšími 4* a lepšími 3*, ale nakonec dávám lepší 3*, neboť z druhé řady jako celku mám o malinko horší dojem než z řady první. Přesto doufám, že se někdy brzo dočkáme třetí řady. ()

Hees

Lepšie ako prvá sezóna Gin no saji (2013). Druhá sezóna sa viac zameriava na vzťahy medzi jednotlivými predstaviteľmi a viac sa zameriava na ich problémy. Toto už nie je bezproblémový svet, kde jediný problém je čo s prasiatkom, v tomto svete postavy majú reálne problémy, ktoré ich veľmi trápia. Človek by povedal, že nemôžu byť dve sezóny viac rozdielne ako tieto dve. Každá sa zameriavala na niečo iné a to prvá skôr na predstavenie charakterov, vytvorila medzi nimi vzťahy, učila o prírode a o tom akú hodnotu majú peniaze. Druhá sezóna učí o tom akú majú hodnotu medziľudské vzťahy. Učí tiež, že človek čo prišiel o svoje sny je stále človekom a nie niekým, ktorý si zaslúži len opovrhovanie. Všetko sa, ale deje len s pohľadu hlavného hrdinu Hachikena a cez neho máme pochopiť všetky ostatné postavy. Hlbšie sa dalo vžiť aj do postavy Komabu. Nenávidenou postavou je zrejme Tamako, ale len preto lebo je to postava ako z reálneho sveta a rozmýšľa tak ako človek v reálnom svete musí rozmýšľať a preto treba jej názory sledovať. V druhej sezóne sa ubralo z vtipu a bezproblémovosti jednotlivých postáv a uvidíme aj Hachikenových rodičov, ale nečakajte nejaké srdcervúce scény. Gin no Saji sa snaží držať rovnakú hladinu a neprodukovať srdcervúce scény a ak aj také nejaké sú tak sú kľudné ako aj celé príjemné anime. Vzťah medzi Hachikenom a Mikage sa jemne zlepšil a mal som možnosť vidieť aká je vlastne osobnosť Mikage. Mikage je typom človeka, ktorý drží veľa emócii v sebe a veľmi ťažko hľadá človeka, ktorému sa môže zdôveriť. Na pochopenie jej charakteru, ale potrebujete obe série kedže v prvej sú len náznaky. Konečne tu aj dostaneme odpovede na to prečo je Hachiken taký ako je a uvidíme hlavne jeho rodičov. Dá sa povedať aj keď je to samozrejme anime a nie reálny svet, že po svojich dvoch veľmi rozdielnych rodičoch zdedil určité črty. Hachiken je prototyp skvelého kladného hrdinu a zdedil od svojich rodičov len to najlepšie. Najlepšie pre iných ľudí z dôvodu, že pre neho je to už ťažšie neustále sa nad všetkým zamýšľať a chcieť každému pomôcť. Pre mňa rozhodne lepšie ako prvá sezóna a táto si zaslúži vyššie hodnotenie, ale prvá si zas nezaslúžila menej ako štyri a tak len na oko tu budú mať obe sezóny rovnaké hodnotenie aj keď druhá sa mi páčila o dosť viac. ()

Starletka

Tady bych prakticky mohla opsat celý komentář k první sérii. Druhá řada má trochu jinou zápletku a víc se rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami, ale jinak je to prakticky to samé. Animace pořád pěkná, soundtrack, opening i ending jakbysmet. Jen vtipu ubylo na úkor vážnější atmosféry, ale to vůbec nevadí. Spokojenost. 8/10 ()