Dave Chappelle: Konečná

Scenár:

Dave Chappelle

Účinkujú:

Dave Chappelle

Na závěr svojí série komediálních speciálů by Dave chtěl něco uvést na pravou míru. A ještě má pár věcí na srdci. (Netflix)

OG_Swifty

Closer nemel kdovijak wow effect jak by se doufalo, jedna vec vsak presto vynikla - zatimco Chappelle otevrene priznal, ze ma problem s belochama, tak se zaroven snazil vykoupit z toho anti-lgbtqwhatnot stereotypu svym pribehem o jeho udajny kamaradce, ktera se pravdepodobne i pod natlakem gay/trans komunity zabila. Kazdy na to muze mit svuj nazor, ale ja mu tu historku a jeho uprimnost veril. ()

M.i.k.e

Chappella nemám zrovna nakoukaného tudíž nemám srovnání s jeho předchozími vystoupeními a nejspíš je to dobře. Closer mě hodně bavilo podobně jako mě baví třeba Ricky Gervais. Je to správně nekorektní ale ne jednosměrně a Chappelle se strefuje do všeho a do všech. A tak by to mělo být. Chápu že tenhle styl humoru nesedne každému, ale pak tím prostě nebudu ztrácet čas a radši si dám něco pěkně korektního. No a pokud jsem takový typ individua že se prostě musím podívat čistě proto abych se mohl pohoršovat, být uražen a třeba na to konto i vyplodit něco na net pak...pak asi nic...80% ()

ScarPoul

Trošku zbytočný standup, ktorý v prvých 40 minútach sumarizuje úplne všetko o čom boli predchádzajúce stand upy. Čo dosť zamrzí, pretože som čakal oznámenie na pauzu a tým pádom ukončenie Netflixovských sérií s trošku väčšou pompéznosťou. Na konci zostáva ale príbeh o Dafné a ten je parádny a ľudský a smutný a funkčný. A vidieť takúto polohu jeho komédie potešilo a osviežilo. Ale objektívne je to skôr priemer. Možno, že mu tá pauza naozaj pomôže a príde s niečím sviežim. Budem sa tešiť. ()

raimi

"Organizace GLAAD uvedla, že Chappelle se stal „synonymem pro zesměšňování translidí a dalších marginalizovaných skupin obyvatel“. Také spolek NBJC, The National Black Justice Coalition, odsoudil hercův humor a dokonce žádá Netflix, aby celý pořad smazal. Podle jejich názoru vtipy souvisí i s násilím. „Podpora transfobie podporuje násilí. Netflix by měl okamžitě stáhnout pořad The Closer a omluvit se přímo transgender komunitě,“ tvrdí aktivisté." Nasírat podobný dementy je posláním každého dobrého umělce. ()

dO_od

// Když si jeden z nejtalentovanějších komiků na světě řekne fuck it a začne urážet naprosto všechno a všechny. Není divu, že to pojmenoval Konečná, a není divu, že ho sotva den po premiéře chtějí všichni zrušit. Jakmile se ale dostane ke své pointě, do prdele, tak každýmu s alespoň polovinou mozku musí dojít, že to ve skutečnosti vůbec není urážení. Je to komedie. A komedie není černá, ani bílá, gay, ani hetero, antivaxx, ani provaxx, komedie prostě je. Tak se sakra naučme všichni smát sami sobě, ať Dave nemusí sedět na konci autobusu, nebo chodit pěšky, ale může v klidu jezdit vedle nás bez té všudypřítomné nenávisti kolem. V rámci stand-upů jedna z nejodvážnějších věcí, jaká kdy vznikla. A vůbec nevadí, že to tentokrát nebylo tolik k smíchu. ()